Andulka spadla

Od: Datum: 03.09.12 15:28 odpovědí: 4 změna: 03.09.12 18:34

Dobrý den, potřebovala bych poradit dneska jsme si přivezli domů andulku(stará asi čtyři měsíce).. Samozřejmě, že nám to nedalo a dai jsme ruku do klece a ona naskočila a tak jsme jí vytáhli ven, nejdříve jenom seděla na ruce a potom zkusila vzlítnout. Dvakrát přistála, ale třikrát jí to nevyšlo a spadla na zem. Teď je taková přihrbená a usíná.. Mohlo se jí něco stát? Nebo je jenom unavená z prvního letu? Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: aman
Datum: 03.09.12 15:39

Zajímavé, tosamé jsem měl s andulkou také. Akorát narazila do okna, protože neviděla, že je průhledné sklo. Byla skoro úplně mrtvá. Dal jsem jí zpátky do klece a dal jí k zobáčku misku s vodou. Nakonec se asi napila, vstala a začala hopsat po kleci, takže u mé andulky to dopadlo dobře :) .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vs*
Datum: 03.09.12 15:52

Ahoj, já si myslím, že jí nic není. Já mám dokonce 2 andulky. Co si myslíš, mně to taky nedalo a hned první den jsem se jí snažil vytáhnout s klece. Měla problémy s křídly a neumněla létat jako normální andulka. Několikrát spadla na zem. Také byla vyjevená, zhrbená a usínala. Měl jsem také strach jestli se jí nic nestalo. Veterinář řekl, že je to normální, ale že se to nesmí. Andulka při prvním pobytu v jiném prostředí má strach a musí si zvyknout. Lepší je jí nechat v kleci 2 týdny a počkat. Postupně otevírat dvířka od klece a nechat jí na pokoji. Ona si potom sama vyletí. Postupně jí někdy dávejte do klece ruce a nakonec něco k jídlu. V ruce mějte zobání a opatrně jí to dávejte k zobáku, když si od Vás vezme, tak je to výborné. Pak jí vyndejte a pomaloučku jí pusťte a bude létat bez problému a hned na první pokus. První si jí ochočte, jak jsem Vám napsal. Jinak se Vás bude bát.

Pokud spadla několikrát na zem, než vzlétla, tak je to v pořádku. Třeba je ospalá, ale hlavně na ní nedělejte nějáké experimenty *smich*.

Dělám si legraci.

Snad jsem pomohl, hlavně se nebojte a postupně si jí ochočte, něž jí vytáhnete z klece.

Hodně štěstí.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: ivette
Datum: 03.09.12 16:00

Děkuji za uklidnění, chodím k ní pořád ke kleci se dívat jak jí je a klíží se jí očka. Doufám, že bude v pořádku. Jinak je docela krotká i teďka, právě jsme se moc divili. Hnedka první den a sedla i na ruku a nechá se hladit. Spíš nechce moc jíst ani pít. Snad to dobře dopadne.

Od: viky®
Datum: 03.09.12 18:34
avatar

Dobrý den Ivette. Doufám, že andulka už pije a jí. Nechte jí v klidu.

Co dělat, když přineseme andulku domů? Když donesete andulku domů, máte jí dát do klece, kde má jídlo a pití a nechat jí v klidu, aby si v kleci, vše mohla prolétnout a zjistit, kde co má.

Když vidíte, že andulka pije a jí, tak můžete začít mluvit, chodit kolem klece, ale do klece ruce nedávejte. Dejte jí čas, aby si zvykla poletovat po kleci, pohyb lidí kolem klece, mluvení.

Když bude andulce dobře, začne si sama povídat.

Pak bych nechala otevřené dvířka a nechala na andulce, kdy se bude chtít podívat ven. Nenuťte jí do ničeho. Jak si na Vás zvykne a vy otevřete dvířka, tak vyletí ven. Naučte jí sedat na vařečku, pak na ruku a postupně si zvykne na zavolání.

Doufám, že andulka už pije a jí. Nechte jí v klidu.

Jen můj názor, máme i papoušky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.