Francouzský buldoček

Od: Datum: 03.09.12 14:17 odpovědí: 7 změna: 05.09.12 08:52

Zdravím všechny, kteří budou mít chvíli na to, aby si přečetli můj dotaz a děkuji všem, kteří si najdou chvíli odpovědět mi. Máme doma, již čtyři roky, francouzského buldočka - psa, Kuldu. Aby nebyl sám, začátkem tohoto roku jsme mu pořídili vykastrovanou kámošku, fenu francouzského buldočka, Máju. Vzali jsme si jí od lidí, co jí po třech letech jejího života darovali... Zvykli si na sebe docela dobře, i s frbulkou našich se již jakš takš Mája snese, ale nyní řešíme problém většího rázu a mne by zajímalo, zda jste se s tímto někdy nesetkali, popř. pokud ano, tak co Vám pomohlo... Mája byla ze začátku strašně v poho... Nebudu tady mluvit o strašně moc zdravotních potížích, kterými jsme si za těch pár měsíců prošli, protože jsme již snad, teda zatím, z nejhoršího venku, ale jde mi o to, že Mája se začala některých lidí strašně bát... Hlavně těch, které vidí jen občas, i když, myslím, že 4 x za měsíc už zase tak málo není... Bojí se tím stylem, že jde po nich a nejradši by si i kousla... :o( Párkrát už chytla za kůži, ale naštěstí to bylo jen takové to ždibkání... Toto se nám ale vůbec nelíbí... Nejdříve jsme si mysleli, že si prostě jen dovoluje, a tak jsme jí vždy čapli a potrestali tak, jak se to dělá, když pes kouše, štěká a je agresivní... Bohužel ale, nepomáhalo to, spíš to bylo vždy potom takové, že vůbec nechápala, co se děje a asi by mohla vyjet i po nás, a tak jsme usoudili, že tímto se toho nezbavíme... Nikdy ale úplně na tvrdo po mě, jako po páníčce, nevyjela... Teďka to zkouším dělat tak, že jakmile spozoruji, že by vystartovala - změní kukuč, takže je to poznat a poté se hned strašně rozklepe, vezmu ji stranou a snažím se uklidňovat... Zhruba tak po minutce je to dobré, neklepe se, nevrčí, nekníká, ale pokud se ten dotyčný, který se jí zrovna nelíbí, přiblíží znovu, jedeme na novo... Nemáte s tímto někdo skušenosti? Já vůbec nevím, čím to je... Psi, co máme, jsou naprosto jiní... :o( Nevím, jak ty tři roky před tím žila, zda se jí něco nestaloa, zda jí někdo neubližoval... Poradíte mi někdo něco?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.09.12 15:41

Tohle po netu nevyresite, podle me je to jiste strachova agrese, jak jste spravne poznali, tak trestanim se to nevyresi, ale ani prilisnym uklidnovanim ne, protoze pes ma pak pocit, ze ma proc se bat, takze paradoxne to v nem jeste posilujete. Najdete si odbornika, ktery dokaze to chovani rozklicovat a ukaze vam jak posilovat sebevedomi a zbavovat strachu. Obecna rada je, ze pokud se boji nekterych lidi, nemeli by si ji dotycni vubec vsimat, nehladit, nekoukat na ni, proste ignorovat a chovat se prirozene jako by tam nebyla. Nicmene je toho mnohem vic a jsou techniky jak psa strachu zbavit, ale na to opravdu je potreba osobni kontakt a trening jak pejska, tak vas.

Ohodnoceno: 1x

Od: katkakor*
Datum: 03.09.12 19:44

Vím, že toto po netu jistě nevyřeším... Jen jsem prostě zkoušela sehnat nějaké rady, jak na to... Díky moc za Váš názor...

Datum: 03.09.12 16:34

Víte jistě, že dobře vidí a slyší? *hej*

Datum: 03.09.12 19:43

Jelikož jsme řešili silný zánět spojivek ihned po tom, co jsme si ji přivezli a vředy v obou očích a dokonce po jednom máme stále jizvičku, již napořád, jizvičku a stále léčíme, zrak dobrý není a sluch?!?! To je těžké... Řekla bych, že ten je dobrý, ale jelikož jsme pro změnu léčili zanedbaný zánět vnitřního ucha, nejlepší to také být nemusí... Ale proč vyjíždí jen po někom?!?!

Od: viky®
Datum: 03.09.12 19:03

Dobrý den, Katka. Nepíšete, jak jste pejska trestali, když po někom vyjel. Pes by se neměl trestat, měl by se učit. Budu psát o tom, že pejsek vyjíždí po lidech, které nezná.

Píšete, že pejsek měl velké zdravotní problémy, možná je to ten spouštěč agresivity, kdy pejsek utrpěl nějaké bolesti.

Když pejsek i doma na někoho chce vyjet, to poznáte, předem musíte říct, nesmíš, ne jen tak, ale přísně, natáhnout proti němu rozevřenou dlaň. Jakmile poslechne, hned ho pohlaďte a dejte odměnu, pamlsek. Stačí mít po ruce čtvrtky piškotů pro psa.

To samé venku, když jdete a vidíte, že se někdo blíží, přitáhněte vodítko, a jednou rukou nahoře mu ukazujte pamlsek. Když by se chtěl cuknout a točil hlavu jinam, zase musí slyšet, přísné, nesmíš. Když přejdete a vše bude v pohodě, dostane pamlsek a pohlazení.

Vždy to musíte být vy, kdo sleduje, co se kolem vás děje a předem zareagovat. Tak se pejsek může naučit zase v klidu chodit kolem lidí. Jen můj názor.

Datum: 03.09.12 19:47

Máte pravdu v tom, že i díky bolestem, které měla, to může být zapříčiněno... S metodou, kterou popisujete, jsme již začali. Uvidíme, jak budeme pokračovat... Dnes u nás byli na návštěvě dva lidé, po jednom také vyjela, ale dnes to bylo v poho... Ihned, jak přišli, jsem jí hlídala, pozorovala její pohyby a ani na tý její placatý tlamičce nebylo vidět, že by se čertila...

Datum: 05.09.12 08:52

*srdce*Ujali jste se psa s neznámou historií, tříleté kastrované feny, která krátce po změně domova prodělala několik bolestivých lékařských zákroků. Takový jedinec může mít mnoho důvodů být nedůvěřivý nebo nejistý a může v některých případech reagovat tak jak popisujete. Nebude otázkou krátké doby než zjistíte příčinu jejího chování. V každém případě bude fena potřebovat laskavé, klidné, pevné vedení aby získala důvěru ve vás i v jiné lidi. Do doby než fenka změní svoje zvyky, snažte se vyhnout konfrontaci a nestresujte ji, sebe i případné její neoblíbené osoby. Pokaždé když fena projeví nelibost proti vám nebo jinému člověku, umístěte ji dočasně na chvíli na "samotku". Prostě když se bude chovat nezpůsobně, ze společnosti ji vylučte. Pes je společenské zvíře a tento trest brzy pochopí. Požádejte své přátele aby fenu ignorovali a nesnažili se ji kontaktovat.*srdce*

Ohodnoceno: 1x

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.