Jorkširský teriér vs kotě - zvyknout si?

Od: Datum: 01.09.12 21:21 odpovědí: 7 změna: 02.09.12 21:45
Ahoj,mám takový problém.. Máme doma malého Jorkširského teriéra a před týdnem jsme si pořídily kotě.. Ma venku svůj dalo by se říct takový pokoj,kde spí.. Pouštíme ho ven,ale u nás všichni v noci pouští toho našeho jorkšíra,když jdou například na wc.. Ale pak to kotě je venku a on na něj začne štěkat a kdyby mohl,tak ho i rozkouše! Má otázka zni,zda si na sebe po nějaké době zvyknou,i když jorkšír moc kočky nemá v oblibě. Ale to asi skoro každý pes. :) Předem díky.
Elliska

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 01.09.12 21:31

Musíte kotě vzít a dát ho pejskovi očichat. Několikrát a důrazně mu říct "nesmíš". Nechte je spolu opakovaně na zahradě pod dozorem. Pokud pes na kotě zaútočí, zabraňte tomu a psa potrestejte. Časem si oba zvyknou, ale chce to i Vaši trpělivost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.12 21:31
avatar

A co tak vzít koťátko přes den domů, aby si na sebe zvykali.Před měsícem jsme to řešili také. Doma jezevčice,divoženka a najednou kotě do hrsti.Hlídala jsem ho jako oko v hlavě ,aby ho nezakousla.Za týden už to pomalu šlo, i když v noci spí v králičím domečku na seně.Už je klidně můžu nechat samotné.A teď..kotě vítězí..jezevčice poražená..koukněte..


Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.12 21:41
avatar

Jasně, že si zvyknou. Úplně to vidím *haha* Pes radostí štěká, vyletí a běží kočce naproti a čichnout si pod ocásek. Po cestě vrtí ocáskem a pohybuje se rázně a rychle. Kočka toto všechno bere jako útok. Protože sama má úplně opačné signály. Švihá ocasem když zuří. A teď se na ni řítí psisko, se všemi těmi znaky útoku. Pes je zmaten. Kočka vrtí radostně ocasem, ale radost nemá. Tak doráží, chce tomu přijít na kloub.Ne surově, s touhou zabít, ale chce vyzkoušet, co to vlastně všecko znamená. A taky nemá rád, když z něho někdo dělá blbce. ;)Celá nonverbální komunikace je opačná. No a protože nepoužívají slova, jen se orientují postavením těla, mimikou, polohou ocasu, uší a hřbetu, tak si vůbec nerozumějí, protože to všechno používají opačně. ;) Je zajímavé, že toto dělají i kočky, které vyrůstaly se psem a psi, kteří kočky znají, ale jsou malí postavou. Dokud si to neujasní sami mezi sebou. Příjdou na to. Chce to více času. :D Pohledejte si Nonverbální komunikace psů a totéž u koček. Např. Co nám říká kočka. Tam to všecko je.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: viky®
Datum: 01.09.12 22:11
avatar

Dobrý den, Ellisko. Je to těžké, první si Jorkšírek, zvykne být pánem domu, a celý vesmír se kolem něho točí. ( rodina) Tak to vidí on. Nyní do jeho oázy klidu a míru, přišel vetřelec, který se chce mazlit, z jeho paničkou, a dovoluje si běhat po jeho zahradě a domě. Vše se časem uklidní. Jestli chcete být kočičce nápomocná, pomáhejte jí postavit most. Vzala bych kočičku domů, hladila bych jí, pak bych hladila Jorkšírka a hned tou samou rukou, zase hladit kočičku. Aby se pach jednoho a druhého míchal. Když začne pejsek štěkat, tak ho okřikněte a hned ho pohlaďte a kočičku také. Kočička si musí zvykat, nejen na nový domov, ale ještě na pejska, který jí prohání. Když se Vám podaří hladit kočičku na klíně a vedle Jorkšírka, také hladit, tak budete mít vyhráno. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nela12
Datum: 01.09.12 23:10

Když si zvykne kocourek na bernardýnu, proč by si nezvykl třeba na yorkshira. Náš kocourek dokonce když ho v zimě studí ťapky, vyleze si na ležící bernardýnu a spinká na ní. O misku s jídlem se taky dělí, i když váhový rozdíl mezi nimi je více než 60 kg.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.12 08:44
avatar

nela12, neměla byste fotku? ;)

doplněno 02.09.12 17:06:

elliska, zkontrolujte u pejska blechy! Kočka zablešená bude a také její pelech. A hup, má ji i pes *plac*

doplněno 03.09.12 09:34:

nela, paráda! *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nela12
Datum: 02.09.12 21:45

posílám fotku našeho chytrého Garfilda. Pes a kočka, vlastně fenka a kocourek mohou žít spolu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.