Začervenání dásní

Od: Datum: 29.08.12 21:10 odpovědí: 4 změna: 30.08.12 08:14

Dobrý den,

před chvílí jsem si prohlížela zuby svého psa a zjistila jsem, že má jakoby světlejší celé dásně a kolem zubů má jasně červenou čáru a asi ho to i svědí. Nevíte, co by to mohlo být? Nechci být hysterka a hned letět k veterináři s nějakou banalitou nebo běžným jevem :)

Děkuji za odpověď

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.08.12 21:18

tak ta čára není jasně červená ale jasně růžová - odlišuje se od zbytku dásní

Od: viky®
Datum: 29.08.12 21:31

Dobrý den, Martino. Podívejte se na tento odkaz, není jen o psech. Je tam zmínka o červených dásních.

Prvním příznakem zánětu dásní je červená linie podél zubu v dásni. V tomto stádiu lze proces zastavit - zvláště, je-li způsoben plakem nebo zubním kamenem - tím, že zub důkladně vyčistíme. Zánět v dásni zmizí bez toho, aby poškodil zub.
Když již zánět dásně postoupil, může zasáhnout také kost pod dásní a tomuto stavu se říká periodontitis.

http://pawpeds.com/pawacademy/health/teeth/index_cs.html

doplněno 29.08.12 21:32:

Vlastní zkušenosti u našich psů nemám.

doplněno 29.08.12 22:01:

Žádný náš pes neměl problémy se zuby. Nejstarší 17 let. Celý život, dostávají syrové kostičky a zuby mají krásné. Takové žebírka jsou vynikající. Co to vyzkoušet? Jen můj názor.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.08.12 21:39

Děkuji za odpověď :) důkladně vyčistit znamená kartáček a pastu a vydrhnout? mě docela děsí, že to má na horní čelisti po celé linii zubů. Vůbec nevím, kde si to uhnal...

Datum: 30.08.12 08:14

Nedá se to uhnat, je to zánět dásní. Spíše to bolí než svědí. A smrdí mu z huby, že? *hej*Zavolejte vetovi, co s tím. Ale nejspíše to bude chtít vidět a rozhodne se, až to uvidí. Možná, že byste měla zajít, toto se bude opakovat několikrát za život. Budete mít alespoň klid a budete vědět, co s tím. ;)

Ohodnoceno: 2x

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.