Týrání psa - kde hledat pomoc?

Od: Datum: 29.08.12 20:56 odpovědí: 6 změna: 29.08.12 21:26

Dobrý večer, v blízkosti mého bydliště se vyskytuje tyran. Má doma na balkoně psa, kde má i boudu a celý den je tam zavřený a pláče, jen ho venčí, žádná láska nic, když pláče, řvou na něj. Prosím kde se mám obrátit? kKdo se zabývá týráním psů? Díky.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: marc1
Datum: 29.08.12 21:04

Pes nechce být sám, proto vyje. Jeho majitelé jsou bezcitní. Nahlásit se to dá na policii, veterinární správu.

Od: homepause*
Datum: 29.08.12 21:07

Jsou bezcitní! Proč si takovýhle lidi vůbec pořizujou psa? Je to živá bytost a měly by za to dávat větší tresty!

Datum: 29.08.12 21:08

Před asi 3/4 rokem jsem zde dávala podobný dotaz. Nahlásila jsem na policii i na jakési helpcentrum pro psy, a myslíte, že se někdo ozval? Nic, ani mi neodpověděli, na nějakou kontrolu také nikdo nepřišel. Už jim nevěřím.

Od: viky®
Datum: 29.08.12 21:10

Dobrý den. Tady můžete nahlásit, týrání všech zvířat.

http://pes.help24.cz/nahlaseni-tyrani-zvirat.php

doplněno 29.08.12 21:12:

http://misuulin.blog.cz/0801/…m-okoli-svedky-tyrani-zvirete

Ohodnoceno: 3x

Datum: 29.08.12 21:11

Dobrý večer. Již jsem zde psala vícekrát. Možností je více:

NA KTERÝ ORGÁN SE OBRÁTIT, VÍME-LI O TÝRANÉM ZVÍŘETI :

1. Příslušné orgány veterinární správy - tedy Krajské veterinární správy a jejich inspektoráty - vykonávají dozor nad dodržováním povinností v oblasti ochrany zvířat. Zjistí-li, že dochází k týrání zvířat, informují obec nebo policii, aby mohlo být zahájeno řízení. Příslušní odborní pracovníci veterinární správy nejlépe posoudí, zda skutečně dochází k týrání zvířete, proto je vhodné obrátit se především na ně.
Upozornit příslušné orgány veterinární správy je vhodné také proto, že na návrh příslušného orgánu veterinární správy může obec správním rozhodnutím nařídit odebrání týraného zvířete, vyžaduje-li to jeho zdravotní stav.

2. Obecní úřady obcí s rozšířenou působností (v Praze příslušné úřady městských částí) projednávají přestupky a správní delikty na úseku ochrany zvířat a ukládají pokuty chovatelům dle zákona na ochranu zvířat proti týrání.

3. Orgány Policie ČR - tyto orgány se zabývají případy, kdy je podezření, že došlo k trestnému činu týrání zvířat podle ustanovení § 203 zákona č. 140/1961 Sb., trestní zákon, v platném znění.

Ohodnoceno: 3x

Od: homepause*
Datum: 29.08.12 21:26

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.