Kdy začínají slepice snášet

Od: Datum: 28.08.12 19:57 odpovědí: 5 změna: 29.08.12 09:43

Prosím o radu, kdy začínají snášet slepice Lakenfeldky , Vlašky a bílé slepice, u kterých ale neznám název. Slepičkám bude půl roku, ale zatím nesnášejí. Veškerou vystýlku - sláma nebo seno vždy ihned vyhrabou a kukaně na snášení zůstanou prázdné. Chovám je ve výběhu, kde mají i trávu. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: tr
Datum: 28.08.12 20:06

Zdravím, tak to by měly už začít, možná špatně krmíte. Slepice nechovám, ale u strýce, který slepice má, to tak bylo. Zkuste si najít nějaké téma přes google, viz např. http://www.ifauna.cz/drubez/n…il/42788/od-kdy-slepice-snasi

Jinak jakmile ponesou, tak jim dávejte rozdrcené staré skořápky a sem tam nadrcené važené kosti, brambory ve slupce se šrotem. Strýc jim též dává sekanku, to je tráva nasekaná sekyrkou, či pokud máte sekačku, tak tráva z koše.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: magdalenabradacova*
Datum: 29.08.12 09:36

Nevim, zda je dobře krmím, ale vařím jim brambory do kterých přidávám střídavě cuketu, okurky, mrkev, rajčata nebo dýni. Jednou až dvakrát denně ještě trochu zrní. Nebo jim uvařím těstoviny. Tak snad si dají říct a odvděčí se vajíčkem.

Od: viky®
Datum: 28.08.12 20:36
avatar

Dobrý den. Tady je napsáno, kdy které slepice mají začít snášet, když jsou dobře krmené. Je zde i psáno, čím krmit, aby slepice snášela.

Nosní hybridi(tetra, moravia, hisex, dominant apod.) v 5 měsících,
čistokrevná nosná plemena (leghornky, vlašky) v 5,5 - 6 měsících),
plemena s kombinovanou užitkovostí (amroksky, hempšírky, sasexky, australky) v 6,5 - 7 měsících,
těžká masná (orpingtonky, kočiky, brahmánky) a bojovnice v 8 - 9 měsících.
Platí pravidlo, že je většinou težší udržet mladé kuřice, aby předčasně nevyspěly a nezačaly příliš brzy nést, než naopak. Důležité je se snažit, kuřice co nejvíce vyspěla tělesně, aby měla prostorné tělo pro správný rozvoj všech orgánů. Slepičky brzy vyhnané do snášky jsou celkově menší a také nesou menší vejce tzn. dávají menší užitkovost, často přerušují snášku tzv. krčním pelicháním apod.
Proto je nutné od 12. týdne věku kuřat snížit příjem bílkovin, protože ty podporují brzké pohlavní dospívání tzn. přejde se na krmnou směs pro kuřice KZK. Tou se krmí až do doby, kdy je stanoven začátek snášky pro jednotlivé skupiny plemen viz výše. Pak se přejde na směs pro nosnice N1, která naopak obsahuje vyšší procento bílkovin, tzn. slepička již má z čeho tvořit vejce a začne snášet.

http://www.ifauna.cz/drubez/n…il/42788/od-kdy-slepice-snasi

Ohodnoceno: 3x
 
Od: uska®
Datum: 28.08.12 22:35

Lakenfeldky , Vlašky a bílé slepice, u kterých ale neznám název

Vlašky a pravděpodobně bílé Leghornky vám ponesou dříve jako Lakenfeldky. U vlašek se udává, že nesou od 24. týdne, Leghornky i o týden dříve. Doma jim nezajistíte stabilní prostředí, takže udávaný termín nebývá dodržen a nebojte se, určitě snášet začnou.

Směsi nekupuji - to bych si mohla koupit ten samý blivajz v obchodě čemu se říká vejce.

Netrapte se s kukaněmi. Slepice jsou hrabalky. Až najdete první vejce, vystelte kukaně a dejte jim sádrový podkladek. Jedno snáškové hnízdo je asi pro 8 slepic , já mám jedno hnízdo pro 6 slepic. Oni jsou mršky, stejně se budou tlačit třeba ve dvou hnízdách a zbytek bude volný. Ať se daří a vyčkejte. Měly by vám vydržet snášet bez přestávky až do vánoc a to je přece príma.

doplněno 29.08.12 10:53:

aha - s bramborama u slepic je potíž, brambory jsou na výkrm pro prase nebo brojlery, slepicím jen velmi opatrně. Slepice ztuční a ponesou později a minimum. Ještě jim kupte sypané vitamíny např Roboran pro slepice, 1 kg asi 30,- Kč, přidává se do míchanice asi pol. lžíce( návod je na krabici), takže vás to nezrujnuje. Slepice potřebuje na den 100 - 110g krmiva na den, započítává se i zelené.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: magdalenabradacova*
Datum: 29.08.12 09:43

Děkuji za povzbuzení. Dávám jim vařené brambory do kterých střídám cuketu, okurky, rajče, mrkev atd. Dále dávám zrní nebo uvařím těstoviny. Trávu mají ve výběhu. Tak snad se vajíček dočkám.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.