Osvojení toulavé kočky

Od: Datum: 28.08.12 14:33 odpovědí: 5 změna: 31.08.12 23:20


Prázdniny s kočkou
Dobrý den, o prázdninách na chalupě si naši rodinu osvojila jedna ze sousedovic koček. Je to vesnický tvor žijící ze zbytků jídla obývající hospodářská stavení. Protože máme děti, kočku jsme nakrmili, odčervili, a použili přípravek proti vnějším parazitům. Kočka si u nás zvykla, má ráda děti a veškerý čas již trávila s námi. Teoreticky je sousedova, ale prakticky se toulá. Můj dotaz zní, zda je možné kočku převézt do jiného prostředí (samozřejmě po dohodě se sousedem), bydlíme ve městě v rodinném domě se zahradou. Nicméně to není vesnice. Jak by to kočka snášela? Je sotva dospělá, ale už není kotě. Jaký postup by byl v tomto případě vhodný?
Děkuji Petr


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.08.12 15:05
avatar

S vlastních skušeností ti řeknu že zaleze někam na temné místo a nebude se jí chtít ven, pak teda musíš jí dát trochu dál od ní misku s jídlem, později by měla vylést a prozkoumávat okolí, a pozdějic by jsi měla zvyknout ale nechybí ani ji vzít na vodítko a jít s ní někam ven.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 28.08.12 16:13

Moje máma si takhle před lety přivezla kočku, tehdy asi 7mi letou. Sousedé se o ni nestarali, ačkoliv jí kdysi zachránili jako nechtěné kotě před utopením. Nevykastrovali jí a když rodila jedna koťata za druhými, tak jí začali vyhánět, nekrmili jí. Kočka byla tehdy téměř bez zubů, vyhublá, další zima venku by pro ni znamenala smrt. Máma už se na to nemohla koukat, tak na konci dovolené milou kočku sbalila a odvezla 160km domů. Kočka jela jen v autě na klíně. I když byla celý život zvyklá na volnost, v paneláku se chovala úplně normálně, nikam se neschovávala, nic neničila. S lidmi se mazlila, i s cizími, byla velmi vdečná za to, že po letech má konečně teplé místo ke spaní, plnou misku a ruce co hladí, místo vyhánění a kopanců. Změny prostředí se nebojte. Kočku nechte nějaký čas jen doma, nepouštějte ji ven. Nejlepší by bylo na tu dobu naplánovat kastraci (pokud ještě neproběhla) a kočku začít pouštět ven až jako kastráta. Ideální je naučit zvíře na režim, že venku je jen přes den, po setmění doma, protože nejvíc nehod se kočkám stává hlavně v noci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 28.08.12 18:48
avatar

Dobrý den Petře. Kočička, to je kočka a dělá si, co chce, kdy chce. Pro ní, bude jen dobře, když se dostane k Vám, kde se o ní budete starat.

Kočičku první, když jí dovezete, nesmíte nikam pouštět. Bude to pro ní, cizí prostředí. Chce to obojek a vodítko a s kočičkou chodit po celém domě, po zahradě, jen na vodítku. Vodítko můžete nastavit, aby se mohla po zahradě proběhnout. Takto jí mohou, děti brát každý den na procházku. Když kočička nebude chtít chodit, tak jí noste, jen aby všude, nechávala svůj pach. Když se u Vás bude mít dobře, tak se do starého domova, nebude chtít vracet.

Jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.12 11:08
avatar

Mám kočičky dvě (bytové) a každé léto je bereme s sebou na dovolenou na chatu. Po vypuštění z přepravky si obě zalezou do nejzažšího koutu a celý den o nich nevím..jen jim ukážu, kde mají misky a záchůdek, kdyby bylo třeba. Šmejdění začne až v noci, kdy my všichni spíme a je ticho a když se ráno vzbudíme, už leží obě uprostřed obýváku a tváří se, jako rodačky :) Ovšem ven z chaty se odváží postupně až druhý a třetí den, vždy o kousek dál, ale nikdy se od nás úplně nevzdálí.. Pustila bych ji tedy nejprve v nějaké místnosti, kde si může najít klidný koutek (ale pozor na příliž úzké prostory za skříní, linkou a pod.. kočka ve stresu se tam dokáže nacpat i když už pak sama nedokáže vylézt ven), ukázala bych jí, kde má misky a záchůdek a nechala jí v klidu, ať si okolí prozkoumává sama.. Myslím, že vodítko by jí mohlo ještě více stresovat, když na něj není zvyklá a rozhodně ji nechte vykastrovat.. Zavírání na noc doporučuji, také to tak děláme.. Určitě si na nový domov zvykne rychle ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kejki
Datum: 31.08.12 23:20

Po přestěhování musí být nějakou dobu zavřená, to se dá i využít k rekonvalescenci po kastraci. Většinou u dospělé kočky tak 4 týdny.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.