Jak na zápach z chovných potkanů

Od: Datum: 25.08.12 13:16 odpovědí: 7 změna: 25.08.12 18:50
avatar

Dobrý den. Syn si pořídil dvě potkaní samice. Vše je bez problému, o zvířátka se stará, klec jim pravidelně dvakrát týdně čistí. Jen nám vadí ten charakteristický odér které potkanice mají. No upřímě nám, jako rodině ani ta "vůně" tolik nepřijde, ale občas je na některé návštěvě vidět, že si myslí něco jako že chováme smraďochy. Zkoušeli jsme různé osvěžovače vzduchu, ať už ve spreji nebo ty gelové v krabičce, taky olej do aroma lampy - dáváme do mističky poblíž klece. Vše vydrží max. pár hodin nebo 1-2 dny a pak je potkani znovu přerazí. *ee*

Nemáte někdo radu na nějaký osvěžovač vzduchu, který by nad potkaním pižmem zvítězil?*uf*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: drejdl*
Datum: 25.08.12 13:26

Většina těch deodorantů jsou intenzivní vůně, které mají ten zápach "přerazit", přitom jsou samy o sobě dost protivné. Podle mého názoru tudy cesta nevede. Jediná možnost je co nejčastější úklid terárka a nenechat je volně běhaat po bytě. Jinak je nutné se se zápachem prostě smířit. Vzpomínám si na laboratorní potkany (Rattus norvegicus, var. alba), kteří byli chováni v aseptických podmínkách, pracovnice jim denně uklízely terárka a stejně smrděli... jako potkani.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.08.12 13:30
avatar

Zdravím, dvakrát týdně je málo. Potkani mají velmi intezivní zápach, čistěte klec každý druhý den. Zápach ani poté nezmizí, ale snad bude méně intenzivní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 25.08.12 15:15
avatar

Dobrý den. U potkanů nepomůže žádná vůně. Podestýlka, kterou mají v kleci, je po dvou dnech už dost plná výkalů a je cítit. Čištění klece každý den, to je základ chování. Je dobré najít místo, kde není průvan, sluníčko, ale je přístup vzduchu. Když budou mít podestýlku čistou, každý večer, tak o nich moc vědět nebudete. Vlastní zkušenost.

doplněno 25.08.12 15:19:

Žádný osvěžovač vzduchu nepomůže, naopak vznikne velmi nepříjemný pach, který vznikne, kombinaci osvěžovače a pachu potkanů. Je to něco podobného, když je někdo spocený, neumyje se a použije spray, je to hrozné.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bohemica*
Datum: 25.08.12 15:28

Myšina je prostě typický pach, se kterým se musíte smířit, můžete maximálně snížit jeho intenzitu častým čištěním chovatelského zařízení a větráním.*srdce*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.08.12 15:54
avatar

Já vám tedy neporadím nic na smrádek, ale obrannou větu pro citlivější návštěvníky. Pokud se rodina s odérem smířila, pronesla bych ve vhodnou chvíli:

Inu, to víte, některej mladej je blázen do muziky a z jejich bytu se linou decibely, náš mladej se dal na smradlavá zvířátka. A jsme rádi, že se stará a dobře stará. Je to lepší, než aby vymetal diskotéky a držel se všelijakých part.

A jinak větrejte a na chemické vůně zapomeňte.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ladaadal*
Datum: 25.08.12 18:23

Asi moc neporadím, my měli potkánky skoro 3 roky, taky holky, čistili jsme tak jednou dvakrát týdně a cítit nebyli. Máte je v kleci nebo ve skle. Sklo je na tohle dost špatný, v kleci jsou na tom líp. Měla by být vysoká a plná věcí pro lezení, jsou to šplhavci.

Doporučil bych jako už předemnou - čistit obden.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: itan71*
Datum: 25.08.12 18:50

*ua**tuc*Taky máme doma dvě.PROTI zápachu čistit koupat a když nečistit nekoupat*blee* tak kolíček na nos nebo masku*haha**vtip*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.