Stěhování-vrací se kočka zpátky?

Od: Datum: 23.08.12 14:31 odpovědí: 7 změna: 24.08.12 07:13

Dobrý den. Asi před 3 lety jsme si pořídili kočku. Bydlíme v rodinném domku, na vesnici, u lesa, ideální pro kočku. Jenže se zřejmě budeme stěhovat, zřejmě do 5km vzdáleného města. Slyšel jsem, že když se člověk nepřestěhuje daleko, takže se kočka vrací na předešlé místo bydliště. Je to pravda?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.08.12 14:38
avatar

Kočka v sobě radar nemá, pokud její akční rádius nesahal až tam, kam půjdete bydlet, cestu zpět nenajde. Ale možná že když se začne toulat, nakonec padne na známá místa a trefí "domů". Pokud budete mít možnost, nechte ji s domem - pokud ne, tak zavřít na tři dny nebo raději týden či deset dní (jestli je dospělá) úplně doma a pak opatrně (jestli to bude možné ) vypouštět.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 23.08.12 14:46
avatar

Nemá radar...nemá...

No, z vyprávění maminky znám příběh, že kočka byla z nějakého důvodu dána z vesnice na samostatně stojící hájenku v hlubokém lese..., byla to kočka i s koťaty (nevím s kolika). Po týdnu se kočka vrátila zpět...i s těmi koťaty...Pak už ji nikdo nikam nedával, po takovém výkonu si zasloužila úctu. A ta hájovna od místa "původního bydliště" kočky, nebyla zrovna moc blízko.., v kilometrech to bylo určitě..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 23.08.12 18:27
avatar

Dobrý den Pepsino. Vše záleží na kočičce a spojí s Vaší rodinou. Jestli je kočička zvyklá u Vás doma, má tam pelíšek, misku a vše, co kočičky doma mají, tak to bude v pohodě. Při stěhování kočičku dejte do košíčku a musíte jí nechat zavřenou, než jí můžete vypustit v novém bytě, kde bude mít zase svůj pelíšek a misku s jídlem, záchod. Nepouštějte jí samotnou ven, třeba týden. Můžete jí dát obojek a projít se s ní kolem nového domu, tím se dostane ven, ale nebude mít svobodu, bude si zvykat. Čím déle to vydržíte, tím dobře pro kočku. Procházejte s ní celý dům, aby všude nechávala svůj pach. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kejki
Datum: 23.08.12 23:33

Ano, vrací se, jenže je to hodně nebezpečná cesta přes místa, která nezná. Musí být nejméně 4 týdny zavřená na novém místě, můžete si to ověřit u útulků, které umísťují kočky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.12 06:57
avatar

Ano, říkáse, že pes je věrný svému pánu, ale kočka svému stavení. Slyšela jsem už několikrát, jak se kočky vrátily do svého starého domova.

Starší manželé ze Zruče nad Sázavou jeli autem na návštěvu k příbuzným do Přelouče. Vezli s sebou svého kocoura /proč?*ee*/ Trasa měří asi 60 km. Když přijeli po 30 km k Čáslavi, kocour začal v autě lítat a řádit. Mysleli si, že chce konat potřebu, zastavili, kocour obloukem vylítl z auta a zmizel v lese. Hledali, nenašli, měli zkažený celý den i návštěvu. Doma pak kocoura obrečeli. Uběhlo 14 dní. Manželé seděli navečer venku před domkem na lavičce a vzpomínali na svého miláčka. Najednou se po chodníku ze směru od nádraží blíží kocour, vyhublý, ale živý. Pán volá na paní: Mámo, podívej se, náš kocour se nám vrátil. A PŘIJEL URČITĚ VLAKEM! *smich*

Vidíte, 30 km, 14 dní mu to trvalo a vrátil se. Proto bych kočku nechala novým majitelům domku. Bude Vám smutno, ale pokud se o kočku budou dobře starat, bude tam šťastnější, než si zvykat na nové. *placni*Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 24.08.12 07:01
Ano,jen je otázka zda takovou vzdálenost zvládne.Byvalka partnera měla kočku a když se rozešli a ona se od něj odstěhovala,tak se kočka ještě půl roku vracela-vzdálenost cca 3km přes město.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.12 07:13
avatar

jestli je jí u vás dobře, pak se od vás ani nehne a rychle si zvykne i na nové bydlo. My jsme byli s kočkou dokonce na dovolené. Bydleli jsme v rekreačním domku, kočka chodila úplně volně kolem, sem tam se po kočičím způsobu vrátila až ráno, pak nás zkontrolovala jestli někdo nechybí a ani ji nenapadlo se zaběhnout.

Můžete být bez obav.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.