Nejste přihlášen/a.
Dobry den dostali jsme fenku stenete NO 7 tydnu prave odstavene od matky,pejky jsme jako takove meli ale jiz ponekud starsi.Malinke stenatko mam tedy prvne ,od predeslych majitelu je jiz zvykla na pevnou stravu rozmocene gralule,testoviny a varene maso.Cim vice obohatit jidelnicek ...jak casto krmit ...jake levnejsi granule pro stene zvolit...?predem dekuji za rady,jen dodam ze stene do budoucna nemame na vystavy ,jen na dvorek pro hlidani a mazleni
Dobrý den, máte nádherné psí miminko. Do věku 3-4 měsíců se doporučuje krmit 4x denně. Od 4 do 6 měsíců krmte 3x denně. Od 6 měsíců do 1 roku podávejte stravu 2x denně. Od jednoho roku stačí krmit 1x denně nebo rozdělit na ranní a večerní porci. Z hlediska prevence torze žaludku (přetočení žaludku) je lepší krmit psa (obzvlášť velká plemena) dvakrát denně, např. ráno 1/3 denní krmené dávky a večer pak zbylé 2/3. Plemeno německý ovčák je náchylné k dysplázii kyčelních kloubů a proto je důležité dávat granule pro štěňata nějaké kvalitnější, určitě je nekupujte v supermarketu. Myslím, že se tady najde dost rádců, kteří vlastní NO a rádi Vám nejvhodnější druh poradí . Eva
Dobrý den,
není podstatné jestli ho máte na výstavu nebo na dvorek. V prvním roce mu dopřejte kvalitnější potravu. Nejlehčí variantou (pro Vás) jsou granule. (Brit, Calibra, Bosch, Eukanuba, Proplan). Nekupujte ty ochucené v marketech v cenách 20,- za kilo. Denní dávku ji z počátku rozdělte na 3x.
Můžete navařit těstoviny popř. rýži s masem a přidat zeleninu.
Pokud se rozhodnete krmit průmyslově vyráběnou hotovou stravou, vyberte si alespoň prémiovou značku vhodnou pro štěňata plemen velikosti NO. Taková strava je optimálně vyvážená. Nekupujte rovnou velké balení, protože štěně nemá takovou spotřebu a mohlo by dojít u déle otevřeného balení ke žluknutí. Pokud budete štěněti potravu připravovat sami, čeká vás možná trochu složitější období okolo výměny zubů,(asi okolo 4-5 měsíců) kdy hrozí nedostatek určitých minerálů a štěněti mohou "povolit" už vztyčené uši, prošlápnout přední nohy nebo dokonce může mít štěně potíže s pohybem. V tomto období je někdy vhodné do připravované potravy přidávat vitamínové přípravky, nejlépe po konzultaci s veterinářem.
Proti tvorbě zubního kamene kupujte speciální žvýkací tyčinky . Vaše štěně není dosud pravděpodobně vůbec vakcinováno, pokud ano, tak vzhledem k věku nedostatečně a proto je třeba navštívit veterináře. Štěně by mělo být před očkováním odčerveno a dále v očkování a odčervování postupujte podle pokynů veterináře. Přeji Vám hodně radosti se zdravým štěnětem!
Pro méně zkušeného majitele štěněte bych doporučovala krmení granulemi, ale v tom případě v žádném případě nedoporučuji střídat granule s nějakým kuchyňsky upraveným krmením- velmi tím zatěžujete trávicí ústrojí psa, to vám potvrdí každý veterinář. Pes nemá nijak zvlášť rozvinuté chutě, takže mu v podstatě nevadí přijímat jednostrannou stravu, pokud jsou v ní obsaženy všechny potřebné prvky.
Z vlastní zkušenosti doporucuju stěně moc nerozmazlovat ( namáčet granule vývarem,...), protoze presne to jsme udelali se psem také NO a už suché nejí. Zvykl si na to přes zimu kdy jsme mu chteli dát něco teplého a ted kdyz ho treba berem na chatu tak mu musíme vézt granule, maso abychom udelali vývar,...proste zbytecně starosti navíc. Kdyz vám treba jednou za mesíc zbydou kolínka tak mu je dát s konzervou to ano, ale ne kazdý den. Jinak my jeste mu dáme jednou za čas půlku tvarohu rozmícháme s jedním vejcem. Za poslusnost pár piskot ( ty piskoty speciální pro psy jsou lepsí ze tam není tolik cukru). Někdy také rýži s kuřecí kostrou nebo hovezí maso.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.