Jak odnaučit KOUSÁNÍ?

Od: Datum: 21.08.12 15:33 odpovědí: 17 změna: 23.08.12 11:27

Dobrý den,

Mám štěňátko ( Jack Russel teriér). Přijde mi, že nemá u mě autoritu. Povely poslechne ale na povel NESM͊ nebo FUJ vůbec nereaguje. Když něco kouše zdůrazním povelem NESM͊. On se na mě podívá a pokračuje dál, vůbec si s tím nic nedělá.Když pořád neposlechne jdu za ním, ale on mezitím uteče, já si sednu a on zase příjde na místo a začne kousat. Dělá si ze mě vyložěně srandičky) To samé, když chodím po bytě a mám papuče, pořád do nich kouše a ja zase na něho povel NESM͊, on přestane, protože vidí, že jsme napeklená, ale běhěm chvilky zase kouše. Ataky to samé, když jsme s ním na pohovce, kouše mi vlasy, ruky jo chce si hrát já to beru, ale už má dost ostré zoubky a už to bolí, vždycky mu dám hračku, ale on nic on ratši moje vlasy a ruky. A když ho překulím na záda a chytnu ho u krku, aby se nemohl hýbat a řeknu mu NESM͊ a zdůrazním to, abych si vyvolala respekt, smutně na mě kouká a u toho u mlaská, že to pochopil, zklidní se, ale jakmile ho pustím zase mě kouše a vyjíždí po mě.

Kdo mi poradí jak na něj? Předem děkuji.

doplněno 21.08.12 15:41:

Jsem tu nová, tak snad mi někdo poradí.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.08.12 15:43

Pokud neposlechne, zatahat (nebo jemně kousnout) za ucho. Zní to šíleně, ale mám to od cvičitelky psů, přesně to dělají fenky tšěňatům, když neposlechnou. Nebo lehce plácnout přes zadek stočenými novinami - nikdy ne rukou, aby si pejsek nespojil ruka = trest. Naopak, když poslechne, pochvalte a dejte mu nějakou mlsku.

Je to ale mimimo, musíte být trpělivá. Russelové majuí svoji hlavu a jsou dosti tvrdohlaví, čeká Vás dlouhá cesta. Buďte ale důsledná, a on se časem naučí.

Ohodnoceno: 2x

Od: maryse*
Datum: 21.08.12 15:52

Zní to trošku šíleně, ale můžu to zkusit. Noviny už jsem párkrát zkoušela, ale ten to vidí spíš jako hru, že si chci hrát :-D Už ho začínám více poznávat a pomalu už vím jak na něj, to chce jen čas a trpělivost, jak říkáte.

Od: sarkaona*
Datum: 21.08.12 16:16

je to docela normální...chce to pouze trpělivost a trpělivost a důraznost. Ty noviny v pohodě...a co se týká kousání vlasů, tak nevím, proč by štěně mělo být třeba na pohovce, kde jste vy...kousne a měl by jít dolu.

Štěňata jsou hravá, jednou ho to přejde.

Datum: 21.08.12 16:24

Dobrý den. Maryse, štěně to bere jako hru, proto je opravdu důležité, abyste byla ve výcviku důsledná. Když kousne Vás např. do ruky, zkuste říct _ au a schovat si ruce, aby na ně nemohl. Aby se naučil chápat, že to není hra a není mu to tolerováno. Když bude na Vás dorážet, řekněte nesmíš a odejděte. Chvíli ho zkuste ignorovat, pochopí brzy, že si Vaši pozornost musí získat jinak a zasloužit. Pokud nepomáhají noviny, zkuste ho chytit za tlamu a na chvíli mu jí sevřít. Říct nesmíš kousat! Bude třeba to opakovat mockrát, než se pejsek naučí poslouchat.. Získat si respekt Vám chvíli potrvá, pejska si musíte vychovat postupně. Pomohou i dlouhé procházky, berte mu s sebou hračku a házejte mu ji, aby se pejsek pořádně utahal a unavil. Chce to opravdu spoustu času, ale určitě se to vyplatí vám i pejskovi. Užijte si s ním spoustu radosti a buďte trpělivá.

PS: Několik diskuzí na toto téma zde již proběhlo. Pokud máte zájem, zadejte si do zdejšího vyhledávání a pročtěte si více rad..

Datum: 21.08.12 16:29

Nepíšete, jak staré je to štěně. Já si myslím, že je to mimino. To chce klid. V tak raném věku moc respektu k ničemu nemá. Vzpomínám si, jak jsme sedávali u snídaně s nohama pod sebou na židli. No a za nějakou dobu jsme dělali zkoušky a výstavy a pes přesně věděl, co se může a co ne. ;) To chce klid a uvědomovat si, že máte doma teriéra v batolecím věku. Tam můžete usměrňovat a čekat, až zuby vypadají a narostou ne tak pichlavé. Ani si nevšimnete, kdy se začne zklidňovat. *jasne* To kousání také občas poradím, ale teď ještě ne, ještě je příliš maličký. Až tak v pubertě :D Nesnažte se tak moc mít respekt. Já se takových lidí strašně bojím. Mají strach, že si zadají a proto dovedou být suroví, zlí. A přitom to jde v klidu, bez řevu a trestání. Jen trpělivostí a důsledností. A také za pochvalu, za odměnu. Pohledejte si na profesionálních webech nějaké povídání o výchově štěněte a tam zjistíte všechno.*jasne*

Datum: 21.08.12 16:45

Děkuji za všechny rady a názory. Nebojte na své štěně opravdu zlá nejsem a netrestám ho jiným způsobem něž se má Vím, že mám doma mimino, uvědomuji si to, ale nechci zanedbat výchovu, nic víc Zkusím určitě Vaše triky co jste mi napsala a uvidíme. :)

Datum: 21.08.12 18:02

To ze mlaska kdyz ho chytnte pod krkem, pripadne prevalite, neznamena, ze to pochopil, ale ze se boji. Je to standardni reakce strachova, pripadne ze pes nechape, nevi co se po nem chce a je ve stresu, tehdy mlaskaji, olizuji se atd., je to zpusob jak uklidnit druhou stranu. Takze bych moc za stene prosila, abyste s timhle prestala, tim si u nej respekt nevypestujete. Kousani je normalni, snaha hrat si a provokovat taky, jedne co na to zabira je trpelive a dusledne vymenovani za hracku. Musite ho nejdriv naucit co smi a pak to po nem teprve vyzadovat, sam od sebe to nevi a nechape. noviny povazuju za hodne prezity zpusob, stejne tak tahani za kuzi a podobne dalsi tresty. Zvlast u stenete je to nanic. Musite si pestovat vstah, chcette urcite aby byl co nejlepsi a stene vas respektovalo ne ze strachu, ale protoze chce. Pokud se zakousne do ruky, jemne ale pevne a hlavne v klidu mu sundejte cumak z ruky a nabidnete mu neco jineho na kousani. U nekterych psu pomaha vykviknout, ale to musite ozkouset, jednoho z mych psu tahle reakce jeste vic rozdovadela, takze to nemelo vyznam :) Bude to chvili trvat, ale pochopi co muze a co ne. Nejakou dobu to budete porad takhle opakovat a pak najednou bude klid a vsichni budete spokojeni :)

Datum: 21.08.12 20:29

To převalení na záda nedělám často, jen když opravdu hodně neposlouchá.

doplněno 22.08.12 14:17:

Lepší bude ignorace...a ví co se smí o co ne

Datum: 21.08.12 23:07

Podle mne nevadí, že u Vás Vaše štěně nemá autoritu, horší by to bylo naopak - kdybyste Vy neměla autoritu u něj.

Od: nuttŽ
Datum: 22.08.12 02:17

Zdravim,
take mame doma stene (13 tydnu) a resime stejny problem. Stene kousalo jako pominute a nic nepomahalo, fyzicke tresty jsme nezkouseli jsem zasadne proti nim. Vzdy kdyz stene zacalo kousat zvedli jsme se od nej a prestali si hrat a vsimat si ho, je nutne aby to takto ale delali vsichni kdo jsou se stenetem ve stalem kontaktu (rodina, atd.) stene kouse uz jen kdyz se hodne rozdovadi. Take cvicime poslusnost 2x denne cca 10min a stenatko uz ted chape co smi a co nesmi. Jelikoz mame o dost vetsi plemeno (nyni 12kg v dospelosti 45 kg) nez vy tak ve vychove nic nenechavam nahode.
Hezky den NutT

Datum: 22.08.12 14:14

Já jsem taky zásadně proti fyzickým trestům! Nenávidím to. Známí mi právě radili, že ho mám, když kouše převalit na záda, ale jemně ne násilím, že by to mělo zabrat. Udělala jsem to jen párkrát. Hodně lidí to , prej, tak dělá, ale jak vidím, je to jen nějaký zas mýtus. Lepší je si ho nevšímat, to určitě zabere, ve směs si sním pořád hraju aj když mě kouše nevadí mi to, ale nikdy to přežene Tak bude lepší ignorace jak tady píšete. Děkuji

doplněno 22.08.12 14:42:

Tady je to moje zlatíčko )

Datum: 22.08.12 15:03

Dobrý den,

máte krásného russlíka:) nevím, jestli vám pomůžu ale i já mám jacka russella a když byl malý (tak do půl roku) dělal to samé. Absolutně nic nepomáhalo - tahala jsem ho za kůži na krku, hrozila mu novinama, překulila jsem ho na záda a nic. Poté jsme začli chodit na cvičák, cvičit poslušnost a po nějaké době to přešlo ale začal zlobit zase jinak (puberta :D). Každopádně teď, v roce a půl, můžu říct, že mám doma úžasné zlatíčko, které téměř :D nezlobí... Oni jsou russlové potvůrky, možná pomůžou dlouhé procházky a vybít mu veškerou energii, pak si ji nebude vybíjet na vás :)

Držím palce a a vám pejsek dělá jen radost

doplněno 22.08.12 15:05:

:)

doplněno 22.08.12 15:11:

jo a ještě nám pomohli plyšáci, dokázal si s nima vyhrát opravdu dlouho a pak nezlobil :) jednoho si oblíbil tak, že mu zůstává dodnes na "chlapské potřeby " :D

Datum: 22.08.12 20:48

Taky máte nádherného pejska Na dlouhé procházky chodíme teď skoro každý den, takže když dojdeme domů práskne sebou a spí :-D Njn je to jejich povaha, jsou to raubíři :-D pořád by něco vyváděli Ale jinak jsou to zlatíčka Dneska jsem nevěřila vlastním očím jak můj psík miluje vodu, má 4 měsíce a do vody přímo skákal :-D To jiní psi se bojí, ale tento? :-D To by jste musela vidět :-D Krásné to bylo a jak se tam pěkně vyřádil :-D Jojo plyšáka má taky doma na ,chlapské potřeby, :-D je to tady na denním pořádku :-D

Datum: 22.08.12 22:01

Máte pěkného pejska, nevadí mu ten (z obr.není patrné,zda je jen na jedné nožičce) paspárek? Kdysi moje první fenečka jakého teriéřího křížence měla takový a "ukopla" si ho při běhu a strašně to krvácelo. Museli jsme jí oba nechat u veta odstranit. Dělalo to problémy i v zimě při pohybu ve sněhu.*srdce*

Datum: 23.08.12 06:47

Děkuji:) no můj boban má ty "nepotřebné drápky" na všech packách. Je to bezpapírák a chovatelka místo toho, aby mu odstranila paspárky mu radši ušmikla ocásek... Zatím mu nevadí, ale do budoucna plánujeme jejich odstranění, až nám ho kvůli nějakému úkonu uspí...

Datum: 23.08.12 11:27

JJ, to vám schvaluji, paspárky můžou udělat nepříjemnou "rotyku" když se to nejméně hodí.*srdce*

Datum: 22.08.12 21:55

JRT mám monentálně tři - a je to mazec!*srdce*Pro pána, který jedná láskyplně a důsledně a který je pevný v kramflecích není výchova obtížná. JRT překypuje zdravým seběvědomím a pokud si ty a celá vaše rodina nechá všechno líbit, bude si dělat co ho napadne.*srdce* Jedná se přírodní, odvážné a samostatné plemeno, které potřebuje důslednou socializaci, tedy učit ho kontaktu s jinými psy, domácími zvířaty, městskému provozu atd. Potřebuje hodně pohybu a nejlépe je naučit ho nějakému psímu sportu, kde může vybít přebytek energie a pak doma nebude přehnaně aktivní.Hlavně to chce kromě zmíněné důslednosti i hodně trpělivosti, štěně roste rychle a trochu se zklidní, ale úplný lenivý gaučák z JRT nebude nikdy.*srdce*

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.