Jak dlouho přežijí parazité slepic?

Od: Datum: 21.08.12 08:48 odpovědí: 1 změna: 21.08.12 09:02

V blízké době se chystáme na obměnu hejna slepic. Rádi bychom zabránili výskytu jakýchkoli parazitů. Není to dlouho, co při návštěvě kurníku, dotyku jakékoli části, kde slepice přebývají, začali lézt po ruce malé potvůrky.

Bez slepic nebude i parazitů. Podle mých dostupných informací podobné potvůrky dokáží žít 4 týdny. Pokud započítáme rozmnožovací cyklus - kdy 1 týden trvá přechod mezi vajíčkem a larvou, a další 2 týdny vývoj oné larvy, jsme na 7 týdnech.

Nebo je tomu jinak?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: des*
Datum: 21.08.12 09:02

V každém chovu se paraziti bohužel vyskytují.Jsou to:Čmelíci (čmelík kuří)

Všenky

Blechy

Roztoč způsobující vápenku – prašivinu kůže běháků

Roztoč peřní

Obecně proti všem těmto vnějším parazitům existuje celá řada preventivních opatření. Dvakrát do roka generální úklid kurníku, jednou do roka vybílení stěn vápnem, na zem a do hrabaniště sypat dřevěný popel, do hnízd stlát suché listí ořešáku. Při těchto úklidech je třeba důkladně vystříkat hnízda, hřady a prostě veškerý "nábytek" vhodnými přípravky (Arpalit, Bio Kill). Kromě těchto hlavních úklidů je třeba provádět čestější malé úklidy, při kterých se mění podestýlka v hnízdech a odstraňuje trus a přitom přestříknout přípravky alespoň hnízda. Pokud budete tato základní hygienická opatření dodržovat, nemusíte se bát přemnožení těchto parazitů.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.