Pes vyje po odchodu vs druhý pes

Od: Datum: 18.08.12 23:34 odpovědí: 22 změna: 20.09.12 14:05

Prosím máte někdo zkušenos se dvěma psi doma a sousedy, kteří kvůli nim neustále volají Městskou policii? Před dvěma lety jsme si pořídili štěně pejska a vše se v klidu naučil a byl perfektní, jenže sousedka patro pod námi si stěžovala, že když odejdeme, tak strašně vyje a kňučí, dostali jsme "osvědčenou radu" kyž už hromady hraček ani naše oblečení ani volnost po celém bytě nepomáhala a to takovou, že mu máme pořídit kamaráda a že bude klid a tak jsme si vzali před 2 měsící 4měsíční fenku z útulku a vypadalo to, že bude klid. Když jsme přicházeli domu (třeba i po půl hodině,protože jsem na MD a někdy ani dlouho pryč nejsem) tak bylo sice rozkousané vše co se zapomělo, hračky vidítelně hrané, načůráno i nakakáno od malé, ale nikdy když jsme odcházeli nebyla slyšet ani hláska. Včera jsme se dozvěděli, že si všichni sousedé ztěžují a opakovaně volají Policii, protože psi strašně vyvídí, štěkají, vyjí a kňučí. Je to dle jejich slov nesnesitelné. Pokud máte někdo zkušenost, poradíte prosím?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: viky®
Datum: 19.08.12 00:35

Dobrý den. Není dobré, když máte v bytě jednoho psa, který vyje a štěká, když nejste doma, pořizovat si druhého, malého pejska.

To je nešťastné rozhodnutí. Pejskové, z bytu Vám udělají kůlničku, ze sousedů nepřátelé a z Vás nešťastné majitelé psů. Dovedu si představit, jak musí být v domě po Vašem odchodu z bytu. Není možné, aby někdo zůstal doma, načas, než se pejskové naučí, čekat, až se vrátíte domů v klidu? Když se pejskům nikdo nebude věnovat, bude v domě policie v jednom kuse. Pes se naučí vše, jen mu musíte dát čas, lásku, prostor. Příklad, pes po odchodu pána z bytu, musí mít svoje místečko. Není možné používat celý byt jako záchod a hernu na okusování nábytku. Je potřeba začít s výchovou. Dva pejskové mohou být v bytě, ale musí se jim věnovat čas a vše je naučit. Jen můj názor

Tady je názor odborníka:

http://www.hafbezobav.cz/clan…2004111204-Proc-pes-vyje.html

Ohodnoceno: 2x

Od: des*
Datum: 19.08.12 07:50

Prodejte je oba dva a bude pokoj.Je to přece mučení těch čoklů a lidí okolo.Pes potřebuje přírodu a né zapakovat na baráku.Jinak těm dvěma je určitě smutno,kupte jim třetího.

doplněno 19.08.12 08:49:

Jinak sousedka odnaproti má čokla a chodí na směny.Jak zavře dveře,tak čokl řve,až se člověk diví že to vydrží 7hodin v kuse.Ještě že můžu na druhou stranu domu,jinak bych je dávno nenásilně odstranil.

Ohodnoceno: 1x

Od: lucie878787
Datum: 19.08.12 13:58

Děkuji za odkaz, a k vaší radě... Původně nám u prvního psa připadalo, že je v klidu i po našem odchodu, protože byl doma pořádek, nic neničil a sousedé dlouho nic neříkala. Potom sousedka patro pod námi začala s tím, že když odejdeme, že vyje a kňučí a známá (také od nás ze vchodu) nám právě poradila druhého psa, ona dva má, pořizované dlouho po sobě a prý tím svůj problém se stýskáním vyřešila. Jelikož o jejich pejscích celé dny ani nevíme, tak jsme mysleli, že tím také náš problém se zmiňovanou sousedkou vyřešíme. Nyní jsme zjistili, že dokud byl pes sám, že byl klid a nikdo ho nikdy neslyšel, takže si to zřejmě paní vymýšlela... Jak už jsem psala, jsem na mateřské dovolené, takže víceméně doma sami nejsou, jsem buď s nimi, nebo jsme všichni venku popřípadě jezdíme na zahradu. Doma zůstávájí sami cca 1 max 2 v týdnu na 2 nebo max 4hod když si potřebuji něco zařídit nebo jdu někam s dcerou, takže víc sami nejsou a i to mi připadá, že zůstávají sami hodně málo, jenže i to našim sousedům zřejmě stačí :( Celý byt měl pes dokud byl sám. Samozřejmě místo vytýčené, ale mohl chodit i volně po bytě, protože nic neničil, teď se štěnětem mají jen chodbu a své pelíšky, vodu, hračky... Napadlo mě jestli nebude spíš problém, že malá kadí a čůrá a potom jestli teprve nevvádí, že v tom ani jeden nechce zůstat... Právě že toto není první pes, kterého já nebo manžel máme, ale da jsme nikdy neměli an jeden, proto tápeme... Nikdy jsem s žádným hafanem problémy neměla, ale toto začíná být neúnosné... Myslím si, že až se i malé trochu zklidní, že to bude lepší, ale naši sousedé tuto trpělivost zřejmě nemají...

Datum: 19.08.12 07:54

Zkuste jim vyčlenit nějakou část bytu, kde mají čekat, dát je tam a odejít nejdřív jen na chvíli - třeba čekat na chodbě a poslouchat a ještě než začnou štěkat a vyvádět, tak se vrátit, odměnit a postupně prodlužovat čas nepřítomnosti - a po návratu je vždycky hodně chvalte a dejte jim něco dobrého - aby se naučili, že mají být v klidu a že se jim vždycky vrátíte.

Datum: 19.08.12 13:45

Když jsou dva, tak mají k dispozici jen chodbu pokud jsou doma sami. Mají tam pelíšky, hračky, kousky našeho oblečení a samozřejmě vodu a žrádlo. Než jsme si pořídili druhého pejska, tak ten první byl v pohodě. Nic neničil, naučil se ven vcelku rychle a po příchodu domu vypadal velmi ospale, takže nám přišlo, že je vše ok, ale pak si ta sousedka pod námi začala stěžovat a my nevěděli co, tak nám známá poradila druhého pejska. Ona dva doma má a ani o nich nevíme, tak jsme mysleli, že to pomůže a pořídili druhého, postupovali jsme jako u prvního, jenže podle ostatních sousedů dokud byl Brix sám, tak nikdo nic nelyšel a ta pod námi si to zřejmě vymýšlela... Bylo nešťastné rozhodnutí druhého pořizovat, nicméně pryč už bysme ho s manželem nedali... Jak jsem psala, tak jsem na mateřské, takže jsem s nimi skoro pořád, buď chodíme na delší procházky nebo jezdíme na zahradu a mají dostatek pohybu, ale když je manžel v práci a já musím něco vyřídit nebo někam s dcerou, tak teprve nastane ten horor a já nevím co dalšího zkusit. Vycvičila jsem hodně psů a nikdy s žádným problémy nebyli, ale tady u těch dvou jsem v koncích... Už mě i napadlo, že je možná klid, ale jak ta malá fenka kadí a čůrá, tak potom možná začnou vyvádět, protože v tom ani jeden zavřený nechce zůstat...

Datum: 19.08.12 12:29

Já jsem velký milovník psů. Vlastně všech zvířat. Ale kdyby mi v domě, kde žiju, nejen bydlím, řval nebo naříkal pes, asi by to byl můj konec. Pokuste se pochopit paní, která je v bytě většinu času, příliš se nikam nedostane a v životě nemá zas až tak mnoho radostí, když jí tam do toho ječí pes. To je pak k uzoufání a na sebevraždu nebo vraždu. To není život, ale utrpení. Mějte s ní soucit! *hej*Dobře víte, že vy nic neuděláte a že pejsky musíte dát pryč. Víte to, ale ještě vám to nedošlo.

Datum: 19.08.12 13:35

Děkuji, ikdyž o prodání nemůže být ani řeč... Samozřejmě, že sousedku chápu, také mi není příjemné, že další sousedka má o 2 patra níž podobného psa a vyje denně i 8 hodin ikdyž je doma a jí je to jedno,ale pro mě je to zvíře a neřeším to a už vůbec ne policií. Já jsem s doma na mateřské dovolené, takže jsou doma sami minimálně a tak jako tak ikdyby vyli denně, tak bych je pryč nedala... A u nás v baráku nikdo není, že by byl doma pořád, chodí normálně všichni do práce, takže vaše rada je mi k ničemu, nicméně děkuji za reakci.

Od: viky®
Datum: 19.08.12 15:09

Dobrý den, ještě jednou k pejskům. Když jste na mateřské dovolené, tak je šance, že můžete pejsky učit žít v bytě, když odejdete, aby byl klid.

Začínejte tím, že jdete s košem, zdržíte se trochu déle venku, ne za dveřmi, pes Vás cítí. Doma udělejte vše tak, jako když odcházíte na delší dobu, to znamená, že mají k používání, jen chodbu. Když přijdete a je klid, oba pejsky pohladit, pochválit, dát pamlsek. Oba pejsky, je nutné brát ven častěji, aby se malý, naučil od velkého, dělat potřebu venku. Stačí 10 minut, ale často. Tím Vám odpadne nepořádek a úklid výkalů.

Není to moc praktické, ale vzala bych dítko do kočárku, procházela se kolem domu. Je potřeba zjistit, jak dlouho pejskové jsou doma ticho, kdy začne vytí. Vracela bych se po 10 minutách domů, když je ticho, pochvala, pohlazení, pamlsek a opět bych šla ven. Postupně bych příchod prodlužovala, ne najednou. To samé můžete dělat na chalupě, nechat je doma a jít ven.

Musí si zvyknout, že se vždy vrátíte, dostanou odměnu a pochvalu a vezmete je ven. Vyzkoušejte to. U nás to vždy šlo, půjde Vám to také, jen to chce trpělivost a lásku. Jen můj názor.

doplněno 19.08.12 15:19:

Přidám odkaz, který Vám může v něčem poradit.

http://www.ifauna.cz/clanek/p…oc-mit-ci-nemit-dva-psy/5270/

doplněno 19.08.12 17:50:

Určitě to půjde, když je chcete, budete dělat vše pro klid v domě a rodině. Přeji hodně úspěchu.

Ohodnoceno: 2x

Od: lucie87878787
Datum: 19.08.12 17:29

Opravdu moc děkuji, vyzkoušíme a uvidíme Snad to půjde :)

Od: marci555
Datum: 19.09.12 23:06

Nevim proc by mela davat psy hned pryc?Ja bych to teda neudelala a snazila bych se to nejak zklidnit i s pomoci odbornika.Ja takovy problem nemam a snad mit nebudu,mam vychovaneho psa a kdyz jdu pryc lehne si a spi.Nikdy nic neudela a nesteka.Aspon to rika sousedka,ze je hodnej.Chapu sousedy ja mela taky takoveho psa a je to sila,ale pokud se ten pes nauci byt doma sam tak pak uz to bude v pohode.Drzim palce a verim,ze je nebudete muset dat pryc.Vzijte se do jejich srdci jak jim asi bude kdyz je odlozite.

Od: kr*
Datum: 19.08.12 14:59

Jedna moje kolegyně měla stejný problém, navíc byli v nájmu a majitel je chtěl vyhodit, jestli se psy něco neudělají. No a vyřešila to tak, že psy zavírá do skříně. Každého zvlášť.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.08.12 16:39

kr - Jééééžiši! To snad ne! To ani nemůže být pravda, taková zhůvěřilost! A to beztak tvrdí, že je miluje, že? Láskyplné jednání!*blee*

Od: lucie87878787
Datum: 19.08.12 17:32

S prominutím, ale vaší kolegyni bych dala tak akorát přes hubu... To je týrání... A vám v podstatě taky, že to víte a necháváte být a nenahlásíte to jako týrání :(

Od: polinek*
Datum: 20.09.12 12:34

probůh kdo vám dal bod!

Datum: 19.08.12 23:14

Policie může zasáhnout pokud někdo soustavně dlohodobě porušuje noční klid-tj.od 22hod.do 6hod.Kdyby někomu v sousedství probrečelo nemocné dítě celou noc asi také nebudete volat policii.Sousedka je asi hodně aktivní. *srdce*Samozřejmě je vaše situace nezáviděníhodná,ale není neřešitelná.Psům samozřejmě vyhraďte omezený prostor a postupně tak,jak tady jsou popsány postupy,je pozvolna zvykejte na vaši nepřítomnost. Nejste zcela bez zkušeností,nemáte prvního psa,ale je to jako s dětmi-i vlastními-každé je jiné.Bude to chtít trpělivost od vás i sousedů.*srdce* Zkuste si někde sehnat knihu "Hodný pes-nemožné chování" od Jeanne Carlson,Ranny Green-vydavatelství Práh 1995.Najdete tam spoustu užitečných rad i pro jiné situace.Držím palce!*srdce*

Ohodnoceno: 4x

Od: lucie8787878787
Datum: 20.08.12 10:28

Ano sousedka je aktivní a nemáme s ní nejlepší vztah, ale bohužel šíří klep jak jsou naši psi nebezpeční a podobně a začínáme mít problém se všemi :( Máme tři řešení, převchovat je, přestěhovat se nebo dát jednoho z nich prč. Jelikož o dání jednoho z nich, ať už kteréhokoliv je nemyslitelné a stěhovat se nechceme, tak začneme s novou výchovou Vám i všem ostatním děkuju za rady a určitě se s tím pokusíme něco dělat. Na knihu se určitě podívám

Od: ruze®
Datum: 20.08.12 18:07

Jste na MD,tak berte s sebou pejsky častěji ven na procházky.Oni se tam vyběhají,poskotačí a doma už pak bude klid.Nevím,co máte za rasy,ale velký i malý pes potřebuje dost pohybu.Kdo si na byt pořídí pejsky,musí se jim taky dostatečně věnovat.

Datum: 20.08.12 10:07

Nedalo mi to a poklikala jsem, abych našla nějakou fajn radu. Dopadlo to tak, že když jsem napsala separační úzkost u psa, do vyhledávače na seznamu.cz, vyjelo mi tolik odkazů, že jsem si nedokázala vybrat. Podívejte se a najděte si tu radu, která vám bude nejvíce vyhovovat. ;)

Od: fram
Datum: 20.09.12 10:51

Co vedle výchovy chemie, nejaké sedativum (Dexdomitor)? Pozor, dávkuje se podle váhy zvířete. A není to na celý den samoty, účinkuje pár hodin! Ale rozjitřené sousedy by to trochu zklidnilo (také). Ono to soužití v domě je dost zásadní, fůra lidí je nepejskařů, o kočkařích kteří psi nemusí nemluvě.

http://www.orionvet.dk/veteri…i_pripravky?productgroup=1.03

To osamění musí pes jedině prospat a naučit se to. Musí ovšem spolehlivě vědět, že v tu a tu hodinu někdo přijde a půjde s ním ven a pak bude čekat a čekat a čekat...ale vklidu. Štěká nejspíš ze stresu, bojí se, že ho jeho smečka opustí (to není vtip!). Náš pes tedy znal hodiny báječně, a žádné velké učení to nedalo. Před chozením nakoupit slyšel naprosto vždycky "Počkej na mně, já přijdu" třeba šestkrát za sebou, protože chtěl jít také ven a protestoval, a za "počkání následovala VŽDYCKY pochvala a obrovské vítání. A to byla max. hodina. Když předváděl velké trauma, dostal obojek a šel také, uvázal se u krámu. Ale to už čekat doma uměl, žádné rozmazlování.

Datum: 20.09.12 12:04

Fram, jste hloupá nebo blázen? Do psa denně cpát uklidňující léky? To myslíte vážně?! *bzum*

Od: polinek*
Datum: 20.09.12 12:32

FRAM,,,,,bože to jsou rady ,to myslíte vážně?

Od: fram
Datum: 20.09.12 14:05

Polinek:

Nevidíte, že ten průšvih nejsou psi ale sousedské soužití?

A jak tedy předvedete co nejdřív sousedům s policií klidné tiché psy? To volání policie je dost hloupá krize a asi psi ruší hodně. Samozřejmě ne veterinární léčivo na zklidnění oběma zároveň, druhý (malý) se může alespoň trošku přizpůsobit, kdo ví.

Než psiska dávat pryč, lze zkusit i tuto "blbou" radu - podle vás. Díky za názor.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.