Jak ochočit mladou andulku?

Od: Datum: 18.08.12 16:54 odpovědí: 6 změna: 20.08.12 17:45

Ahoj :)

Pořídili jsme si od chovatele mladou andulku (snad samečka:D), když jsme si jí odváželi, byla pár dní z hnízda a doma jí máme už 3 týdny. Vše jsem si nastudovala, teorie je celkem jednoduchá, ale ta praxe. Přijde mi, že se ochočovat moc nechce. Někdy mi přijde, že se vůbec nebojí a jen si s námi hraje, někdy zase že je vyplašená. Na klásek prosa nereaguje, když k ní dáváme prst (pomalu, potichu na ní přitom mluvíme), tak na něj někdy skočí, ale jen na zlomek vteřiny a hned přeskočí na bidýlko. Pořád tak skáče z jednoho na druhé, to je celé naše ochočování. Snažíme se být trpěliví, ale zatím pořád žádná změna. Nevíte, jak dlouho to tak může trvat, než nám začne důvěřovat? Bojím se, aby mezitím nedospěla a pak už jí neochočíme vůbec. *nevi*

Rádi bychom ochočeného mazlíka, co se nebojí *slunce* Děkuji za JAKÝKOLI TIP!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.08.12 17:40

Ahoj, tak moje prarodiče mají už několikátýho anduláka nebo andulačku :D a ten úplně první se ochočil až po několika měsících. Nakonec lítal po celym bytě..sedal si na hlavy lidí, kteří zrovna seděli u stolu nebo odpočíval na něčím rameni. Dokonce opakoval stejnou melodii pískání...ale opravdu až po delší době než ty uvádíš.

A třeba teď mají takového s propimutím blbečka, kterej se prostě bojí, sice občas jde na prst, ale není to jako ten první kterého jsem popisovala.

Opravdu to chce hodně času

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kanoista*
Datum: 18.08.12 17:56

Zdravím, určitě to chce hlavně čas a na nic nespěchat. Když už skočí na prst tak to je dobré znamení že se už tak nebojí. Klásky prosa sou dobré až pzděj jako pochoutka, teď si nasyp zrní normálně do dlaně, pomalu se k ni přibližuj se zrním na dlani a pak jen čekej.. Zezačátku bude dělat že nic nevidí, ale časem ji to nedá a začne zobkat a jak ti zobe z ruky, tak máš na polovinu vyhráno :) Pak až bude zobat celkem v klidu tak zkuste trénovat to sezení na prstu. Hlavně na ni mluvte! Já si takto andulku sice ochočil, ale nemluvil sem na ni tak moc jak mamka, když chodila kolem, takže až byla ochočená, tak byla pořád s mamkou..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: evikno*
Datum: 18.08.12 18:07

Moc díky za radu Všude píšou, že dlaně se bojí nejvíc, takže nevím, jakou by to mohlo mít úspěšnost... Ale zkusím.

Od: kanoista*
Datum: 18.08.12 20:23

To s dlaní nevim, ale jak jsem už psal, ochočil jsem si tak tu svoji, takže zas takový strach tam nebude :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elisme123
Datum: 19.08.12 13:46

Táta Andulky chová a jedna andulka nechtela vubec jist ani pit, tak jsme si ji vzali do klece do kuchyne a davali ji strikackou s tím že ji potom vrátíme. Ovšem po pár týdnech to byl nás miláček a už nám doma zůstal. Nejdřív byl dost bázlivý (asi si pamatoval to jak jsme ho krmili strikackou) ale mi ho nechavali a jen s nim mluvili, kdyz jsme myli nádobí tak jsme nezapli televizi, ale povidali mu. No a asi tak kdyz mu byl jeden mesíc tak jsme mu zkouseli ukazováčkem trochu jakoby podrbat bříško ( prst jsme meli nastavenej tak aby tam mohl- taky nesmí být moc vysoko ten prst) a po case to byl miláček, který se sprchoval v umyvadle :D a meli jsme ho celý den na rameni. Až jednou jsme odjeli na dva týdny pryč (krmila ho babicka a byla tam s nim) a on to vzal jako zradu od té doby jakoby přepeřoval a vubec se s nami nekamaradil ani nevylitaval z klece a pak umřel. Takže pozor je to hodne zavisli tvorecek, který muze ze zalu az umrit. :-/// Jinak hodne štěstí a nebojte ono to pujde a treba se naucí i nejaké ta slovíčka. Ovšem pozor na jedovaté kvetiny v byte. Chce to opravdu cas a zkouset to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mirekmirek340*
Datum: 20.08.12 17:45

Andulku musíte vzít z hnízda co nejmladší,dokrmovat ji stříkačkou,jak píše kolega a hlavně-vytvořit v ní pocit,že vy jste její rodiče.-Pak se k vám bude chovat z důvěrou a polovina úspěchu je doma.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.