Myš v ložnici vs jed

Od: Datum: 16.08.12 11:20 odpovědí: 14 změna: 12.09.12 11:21

Dobrý den můžu se zeptat jestli když dám do ložnice - nasypu pod podlahu jed na myši jestli tam mohu normálně spát?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hahanaj*
Datum: 16.08.12 11:21

Můžeš i když nasypeš jed do kouta - nic se ti nestane ale lepší je pastička a myš chytit

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 16.08.12 11:26

Pokud nebudeš v noci - jakožto náměsíčník, vyzobávat z podlahy drobečky, proč ne? Jedové nástrahy lákavě voní (aspoň myším by měly), ale nešíří do okolí jedovaté plyny/výpary.

;)

Jak ale píše Hahanaj - pastička je lepší, otrávená myš ti může pod podlahou pojít a hnít - a to je pak smrádek...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.08.12 11:33
avatar

Tynka, nedávejte jed. Myš může pojít někde, kde ji nenajdete a bude vám tam smrdět a rozkládat se. Pokuste se ji najít anebo chytit do pastičky. Třeba do láhve od okurek kousek špeku a sýra a přikrýt víčkem s malým otvorem 3x2cm. Postavit k něčemu, po čem k víčku může vylezt. Ale už se nedostane ven. *jasne*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.08.12 11:47
avatar
Když v noci cvakne past na myši, tak je to na infarkt!
Já používám tekutou kočku, teda lepidlo na myši. Už to tu na poradně bylo, jedna kolegyně poslala dokonce vzkaz:
Podařilo se mi sehnat lepidlo na myši. Jmenuje se No Rat. Nyní se pustím do likvidace myší.
Reagovala na můj příspěvek https://www.poradte.cz/rostli…pidlo-na-mravence-stromy.html
Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 16.08.12 20:06
avatar

Dobrý den. Nedá mi to, abych se neozvala. Byla jsem to já, kdo se zeptal SYS. Hejkala, co to je, lepidlo na myši. Tady je lepidlo na myši, " NO RAT", je to vynikající. Na doma, kde nemáte kočičku, nebo nějaké malé zvířátko, které běhá, je to lepší, než pastička. Jak pastu na myši, používám na chalupě. Z obchodu si beru malé krabičky od sušenek, doprostřed krabičky udělám kolečko lepidlem, uprostřed přilepím oříšek, nebo žvýkačku, která voní. Je to rychlejší a čistější. Důležitá informace, lepidlo se dá koupit na Slovensku. Hodně Slováků dělá u nás a není problém si pastu objednat. Poděkování za dobrou radu, zaslouží SYS. Hejkal. Jen můj názor.

doplněno 16.08.12 20:07:

Na uzávěru lepidla, je gumová rukavice, kterou používám, když lepidlo dám do krabice.

doplněno 16.08.12 20:19:

Na to, aby se myš dostala do nového domu, stačí v patře otevřené okno, nebo větrání ve špajzce. Na vlastní oči jsem viděla, jak po krásné fasádě si myš šplhala do prvního patra, do okénka špajzky. Pozor na okna.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.12 11:46
avatar

Jedy jsou chemikálie. Já bych vám radil zkusit nejdříve starou známou drátěnou past, do které se myš chytí živá. Do pasti dejte kousek slaniny a ráno v ní tu myš najdete. Můžete ji potom vystavovat nebo vypustit u sousedů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tynka*
Datum: 16.08.12 12:34

Jsou to všechno skvělé rady moc děkuji, ale s pastičkou to nevidím dobře ..máme nový barák a celá podlaha je z dřevěných desek a ona je pod nima museli by se všechny odšroubovat proto si myslím, že pastička asi nepůjde ..přesto všem moc děkuji

Datum: 16.08.12 13:15

Pastičku dejte někam do kouta, ona do ní vleze. Chodí si někam pro jídlo ne? Takže vylézat musí. Nebo máte v baráku díru a chodí pro jídlo ven?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: tynka*
Datum: 16.08.12 16:32

Bohužel nevylézá takže nevím kam chodí jíst .. ale kouše ty trámy ...

Datum: 12.09.12 11:15
avatar

Myš Vám kouše trámy a nevylézá*sok*? Jste si jistá, že je to myš? Není to třeba červotoč? Bez legrace, ten nadělá taky dost kraválu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.12 07:26
avatar

Když už se nám ta nepříjemnost /myš v bytě/ stala, nalíčili jsme drátěné domečky. Myš se chytla a já ji odnesla daleko na pole. Myslete si, co chcete, ale bylo mi jí pokaždé líto, když tam tak vyplašeně rejdila.

Jednou jsem měla myš v kuchyni - 1. patro, na vsi. Vůbec nevím, jak se tam mohla dostat. Po schodech?*smich*Domečky nepomáhaly, už tam byla 2 měsíce a úspěšně se jim vyhýbala. Manželovi došla trpělivost a nalíčil klasickou sklapovačku pod radiátor. Dlouho se nic nedělo, jednou večer jsem v kuchyni žehlila. Zpod sporáku bleskurychle vyběhla myš a napříč kuchyní přímo k pasti. Obrečela jsem ji. Byla jsem ráda, že je od ní pokoj, ale zároveň mi bylo líto, že jsem ten její hrozný konec viděla na vlastní oči.*plac*

Nepoužívejte jedy. Kamarádka ho v bytě použila. pak mě tam jednou pozvala, že prý jí tam něco strašně smrdí - tvrdila, že JAKO TLAČENKA. Zlobila jsem se na ni, vždyť tlačenka přece voní. Začaly jsme odstrkovat nábytek a opravdu, za komodou byla nafouklá myš-tlačenka. *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.12 08:43
avatar

Jen tak na okraj: jed na myši bývá na bázi kumarinu, což je antikoagulans a v lékařství se používá pod názvem warfarin na ředění krve - samozřejmě pod lékařským dohledem. Funguje v podstatě tak, že myš, která ho neužívá pod lékařským dohledem, vnitřně vykrvácí.

(Samozřejmě jsou i jiné látky na trávení myší, ale třeba arzen se snad dnes už nepoužívá,)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tom4®
Datum: 12.09.12 10:40

I když o tom spousta lidí nechce ani slyšet, jsou opravdu ideální pastičky. Myš to má rychle za sebou a vy jejich hubení také. Navíc stačí natáhnout s kusem sušenky a upozornit ostatní v domě, že mají čekat cvaknutí. Jedy mají samozřejmě své výhody, ale pokud hlodavec zahyne v prostoru, kam se nedostanete (my máme například linku, která se nedá odmontovat ani vlézt do prostoru za ní. Můžete taky zkusit kombinaci (prodává to http://eshop.adera.cz/produkt…um/deratizacni-balicky/DEBMS/ ) a spaní v prostoru bych se opravdu nebál.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 12.09.12 11:21

Právě jestli vám leze pod deskama, tak bych jed nedoporučoval. Když v tom prostoru chcípne, budete to demontovat celé a hledat, kde to smrdí. Pastičku, kus osmaženého chleba a během noci čekat cvaknutí, ono to zase tak strašný není. A bude klid.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.