Můj pes napadá ostatní psy

Od: Datum: 15.08.12 22:53 odpovědí: 7 změna: 18.08.12 21:53

Dobrý večer,Mám 1,5 letou malou 2,5kg fenečku , která při kontaktu s ostatními psy si je opatrně očuchá a do pěti sekudn po nich zuřivě vyjede a škube se na vodítku jak zběsilá. Jinak je poslušná,ale jak uvidí nějakého psa, je jako utržená ze řetězu. Snažím se s ní projít kolem cizího psíka rychle a napomenout "NESMÍŠ",ale chtěla bych, aby ostatní psy pokud možno ignorovala, nebo jen očuchala a šla dál.Nevíte jak na to?Od malička byla v kontaktu se psíky při procházkách a sousedovic fenkou s kterou po sobě občas vyjedou,ale stačí ořiknutí a přestanou .

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: viky®
Datum: 15.08.12 23:38

Dobrý den Riky. Nevím, zda fenečka od malička, vyjíždí po ostatních psech. Jestli Vás poslouchá, pak se dá vyzkoušet osvědčená metoda i u velkých plemen. Když jdete na procházku, pes je na vodítku, vidíte psa, který se k Vám blíží. Ještě dříve, než Vaše fenečka, začne dorážet na psa, důrazně řekněte NE, k noze. Zvedněte druhou ruku, kde budete mít pamlsek, tak aby ho viděla a nedovolte jí, aby se otáčela za psem. Opakujte jen přísné, NE. Jakmile pes přejde, dejte jí pamlsek a hodně pochvalte. Musíte mít sebou na procházce dost pamlsků, které má ráda a zná je.

U našeho psa, tuto nesnášenlivost, způsobila falešná březost, takto se odnaučila, rafat po ostatních psech. U malých pejsků, nevím. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 4x

Od: ron*
Datum: 16.08.12 06:22

Dobrý den.

Naprosto souhlasím s Viky.

Jen doplním. Náš pes si ostatních psů nevšímá a dá se říci, ža ani oni si nevšímají jeho. Mám ale zkušenost, že jdeme-li kolem vzrůstem malého psíka nebo fenečky, tak okamžitě vystartují, vzpínají se a nezvladatelně na našeho psa štěkají a dorážejí. Možná je to tím malým vzrůstem, mají strach z většího psa a proto útočí. Možná už to mají v povaze, nevím.

Datum: 16.08.12 11:26

Tohleto spousta malých pejsků dělá. Jakoby jim se spožděním došlo, že je třeba dát mu za vyučenou nebo je třeba se bránit, ale vlastně není čemu. Takhle i maličkou Dori napadají některé fenečky čivavek. Takové jako dlouhé vedení. Řešíme to tak, že se "zabijákovi" zasmějem a uklidníme majitelku, že se nic zas až tak neděje. Je zajímavé, že to dělají fenečky. Kluci ne. No, co už?! Že?*jasne* Myslím si, že je třeba psině zvedat sebevědomí. Nechávat ji vyhrát v boji o hračku, hadřík. Sebevědomý pes nic nemusí dokazovat. Pakliže ale má pocit, že vás nemusí bránit. ;) Je to sice srandovní, ale i nepříjemné, když dvoukilový pes se změní na Ramba :D

Datum: 16.08.12 12:11

Po dosažení pohlavní dospělosti dochází u některých psů,kteří nemají správnou výchovu a socializaci, k napadání jedinců stejného pohlaví, často bez ohledu na velikost "soupeře". Vaše fena má možná příliš sebevědomí a kdyby šla na procházku s někým jiným než se svou paničkou,chovala by se jinak.Buďto Vás brání nebo cítí ve Vás oporu.Nebo naopak trpí tzv.obrannou agresivitou a chová se tak ze strachu.Prověřte její chování při procházce s jinou osobou.Nechte jí jít na procházku s někým,kdo si bude umět poradit s případným nevhodným chováním vaší feny bez vaší přítomnosti.V dalším kroku bych fenku opatřila náhubkem a dohodla se s majitelem jiné feny k setkání na neutrálním území. Pokud máte někde v dosahu psí kynologický klub (cvičák) zajděte se tam předem bez feny domluvit o postupu,myslím,že tam by měl být zkušený kynolog a vhodné podmínky k nápravě chování vaší feny.Mnohdy postačí několik návštěv cvičiště a je po problému. Jedná se o rizikové chování,při velikosti vaší feny,rizikové pro ní ,protože je jen otázka času kdy můžete narazit na velkou fenu,která nebude mít dostatek tolerance a trpělivosti a toto setkání může mít pro vaši fenu fatální následky. *srdce*

Ohodnoceno: 5x

Od: riky99*
Datum: 18.08.12 12:23

Vše co píšete je dobrá odpověď a sama jsem tyto zkušenosti získala na cvičáku, ale musím říct, že mám poprvé malou rasu a je co se týká péče o srst a vůbec celkové křehkosti trochu něco jiného než pes normální velikosti , tudíž náhubek není potřeba ( ani by nebyl na co nasadit ) . Nicméně i když se o ni staráme tři, tak fenečka je na mě fixovaná a její výchova probíhá celkem snadno,ale určitě není špatná myšlenka, že mě brání...

Od: riky99*
Datum: 18.08.12 11:52

Moc děkuji za všechny odpovědi. Uvědomila jsem si , že naše fenečka skutečně nabyla sebevědomí po hárání a falešné březosti.Je také hodně ostražitá,ale to stačí okřiknout. Už na tom pracujeme a podařilo se nám kolem několika psů projít skoro bez povšimnutí*tanec*, ale je to fuška*smich*.Trochu jsem celkově upevnila na procházkách režim a když jde pes snažím se ji zaujmout dřív než psa uvidí. Díky za rady a přeji krásná zbytek léta*slunce*.

Datum: 18.08.12 21:53

díky bohu že nemám malého psa ) to jsem pěkní zákeřňáci . neodnaučí se to nikdy .

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.