Pes zvrací - co to je?

Od: Datum: 14.08.12 18:23 odpovědí: 45 změna: 16.08.12 17:17

Dobrý den, včera jsem zažila šok. Mám skoro 4 měsíčního pejska jacka russella teriéra. Dneska zvracel něco opravdu neobvyklého a mám strach.Byla jsem sním venku na procházce a z ničeho nic vyblul, já ani nevím jak to popsat bylo to asi 10 cm dlouhé a do šířky zhruba 1 cm, vypadalo to jako ,střevo,. Bylo to béžové barvy a bylo to slizké.Dneska vyblil něco podobného, jak kdyby granule v celku a tvar jak jitrnice, jen menší. Mám strach jestli to nebyla tasemnice.Nikdy jsem se s tím nesetkala. Mám zajít ratši k své veterinářce? Pejsek je jinak v pohodě, hraje si, , nic ho nebolí atd. jen moc nechce granule, dneska toho moc nesnědl.Prosím napište . Děkuji. Pěkný den.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: kkolarova26*
Datum: 14.08.12 18:27

Dobrý den, naše Mája(jorkšír) před měsícem zvracela ale hodně slin měli jsme podezření na padoucnici ale už dovádí s kamarádama na vašem místě bych se toho tak nebála i když chápu jaký máte o pejska strach a zítra s ním došla na kontrolu k veterináři a všechno mu řekněte. Snad vám to pomůže :D

Datum: 14.08.12 18:27

Tasemnice těžko, ta žije ve střevě a vychází zcela jimým otvorem, než krkem:) Nesnědl třeba něco doma, co našel? Nevím, sádlo, noviny, hadr, něco? Nenakrmil ho někdo přes plot (někteří to dělávají)? Raději bych ho vzala zítra na veterinu.

doplněno 14.08.12 18:52:

Pokud nevíte, raději bych zašla. Pejsek mohl někde sežrat něco, co mu vadí, a pro jistotu s sebou vemte i tu kost.

Ohodnoceno: 3x

Od: pgdn123*
Datum: 14.08.12 18:40

koupili jsme mu kost na žvýkání a příjde mi, že od té doby co jí žužle mu tohle dělá. takže ratši zítra vzít na veterinu?

doplněno 14.08.12 18:56:

bydlím v paneláku, takže ho nikdo nekrmil. on hryže pořád něco doma, hadry kouše a žvýká že nějaký ten kousíček aj sní, toaletní papír pořád krade, taky někdy kousek sní. Je neuhlidatelný, sekunda, veme a utíká.

Datum: 15.08.12 11:12

Navíc tasemnice vychází po jednotlivých článcích tak jeden dva centimety. (No a samozřejmě, jak řečeno, zadem.)

Od: viky®
Datum: 14.08.12 18:58

Dobrý den. Když pejsek zvrací něco jiného, než stravu, co dostává doma, tak je dobré si to pořádně prohlédnout. Jistě sebou nosíte telefon, můžete obsah žaludku, co vyzvracel pejsek vyfotit, aby veterinář viděl, jak to vypadalo. Nechala bych pejska do zítra na dietě, nebo něco lehkého, piškotek apod. tím nic nezkazíte. Pejsek mohl venku něco nevhodného sníst. Šla bych k veterináři, aby se na pejska podíval. Jen můj názor.

Datum: 14.08.12 19:03

Ratši sním zítra zajdu, sice teď před chvilinkou papal normálně granule, jde vidět, že má hlad aj když jsme obědvala, kňučel, že chce. nemyslím si, že by měl nějaké nechutenství. Dneska vyblil granule, ale byly v celku, chtěla jsme se na to podívat, ale nestihla jsme to, protože už to měl v sobě. těžko se mi to popisuje, mohla jsme to včera vyfotit, nedošlo mi to vůbec.

doplněno 14.08.12 19:04:

vyblil granule do tvaru jak kdyby střeva nebo hovínka s něčím bílým se mi zdá. těžko se mi to popisuje, protože to hned schlamstnul.

Datum: 14.08.12 19:43

Pes musí být především spolehlivě odčervený.Do věku tří měsíců každých 14dní a potom každý měsíc až do dosažení půl roku věku.Preparáty je třeba střídat,každý má jiné účinné látky a jinak funguje.Někdy při silném začervení může pes škrkavky vazvracet.Pes by hlavně neměl požírat nic,co venku najde.Také mám JRT,jsou to pažravci,říkám někdy "turbo-popelnice".Musíte mít oči na stopkách a případně dávat psovi náhubek.Pokud se stav neupraví ani po případném odčervení do dvou-tří dnů,raději veterináře navštivte.*srdce*

doplněno 14.08.12 20:56:

Pokud psa dráždí v zažívacím traktu parazité,může vyvrhovat už natrávenou potravu.*srdce*

Ohodnoceno: 2x

Od: polinek*
Datum: 15.08.12 11:04

,,pes také někdy zvrací,je to v normálu,,pokud to sežral,nic se neděje. Kdyby mu něco bylo od žaludku,hledal-by trávu,ať se vyblinká. Ale tak je to OK.

doplněno 15.08.12 11:08:

patrně se jednalo o ještě neztrávené jídlo,které vyzvracel. To se nškdy stane i můj pes tak to měl a to co vyzvrací je v takovém žaludečním slizu,,proto vám to připadá jako hovínko.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.08.12 19:47

Nevím, jestli vám pomůžu, ale myslím, že můj pejsek děla to samé. Vyzvrací takové jakoby "hovínko" a v tom jsou granule a všechno co papal. Pak to zase sní :) Můj to děla když něco rychle zhltá,rozleží se mu to v žaludku a něco musí ven. Dělá to už odmala, ptala jsem se i na veterině a prý je to normální...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 14.08.12 20:07

jéé děkuju moc, no přesně, vypadá to jako hovínko. líp bych to nenazvala :-D to jsme ráda, že s někdo takový našel co má stejný problém. Kdyby to náhodou zvracel aj zítra, tak ratši zajdu, nic mu jako není, je pořád aktivní jak má být:-D hraje si prostě je uplně v normálu

doplněno 14.08.12 20:13:

jinak škrklavka to být nemohla, bylo to tlustější. To provní bylo zlváštní, to druhé bylo ve stejný den jako hovínko a dneska? taky jak hovínko s granulemi.

Datum: 14.08.12 20:11

Určitě radši jděte pro váš i pejskův klid:)

Datum: 14.08.12 20:14

Jo ratši zajdu, kdoví co to může být.

Datum: 15.08.12 07:54

Pozor na kostičky na žužlání. Není kostička jako kostička. Některý kousek, když spolkne, v žaludku a střevech nabude a ucpe. Vlastní zkušenost s "buvolí" kostí. *jasne* Nebylo by od věci sebrat ten grc do skleničky a ukázat vetovi. Snadněji by určil původ.

Datum: 15.08.12 08:47

Veterináře mám dneska až od 15:00 h. Prosím kolik stojí vyšetření u veterináře?

Datum: 15.08.12 08:49

Návštěva veterináře určitě pomůže asi mu dá něco na uklidnění žaludku nebo řekne jak krmit třeba má prostě bacila to se stane.
doplněno 15.08.12 11:01: Jídlo dávat po menších dávkách a kost vzít k veterináři, raději.
doplněno 15.08.12 11:03: Jestli jede dnes k veterináři tak už moc nekrmit ať nezvrací v autě nejlépe dát málo granulí ale vážně jen trošku a jen granule.

Datum: 15.08.12 08:59

Jj, určitě to mám z té kosti, přítel mu jí nedávnou koupil a myslím, že aj spapal kousek. je to bílá kost, nevím, jestli je to zrovna buvolí, ale samozřejmě jí beru sebouk vetovi. kolik budu platit u veterináře? z minulým pejskem si to už nepamatuju, byla taky jiná doba. Kolik to v dnešní době stojí?

Od: sepi®
Datum: 15.08.12 10:56

záleží,kolik toho veterinář udělá)jak ho prohlédne a co mu předepíše)běžná samotná prohlídka by u našeho veta stála kolem 100,- Kč .) ale spíš se zamyslela jinak - nežere moc hltavě?po větších dávkách?žaludek to nemusí stíhat a proto dojde ke zvracení .) zmenšila bych krmící dávky na minimum)podávala bych po troškách několikrát denně .)a to odčervení je velmi dobrá rada.))též by se mu mělo zabránit v tom, aby ohryzával a žužlal hadry a papíry a podobné nevhodné věci (( JRT je torpédo ))ale v zájmu jeho zdraví to budete muset nějak vykoumat .))zavírat dveře na WC)nenechávat v jeho dosahu nevhodné věci atd. )hezký den sépi

Datum: 15.08.12 11:16

Ono taky moc záleží na konkrétním veterináři, takhle obecně bych si cenu odhadnout netroufl.

Datum: 15.08.12 11:10

bacila? to snad ne...

Datum: 15.08.12 11:46

Předevčírem blil dvakrát, včera jednou a dneska zatím nic. Granule nejí hltavě, ale když mu občas dám vývar tak to hltá. Dala jsem mu to předevčírem ráno a on se potom poblinkal, vypadalo to jak ,hovínko, bylo to slizké a do béžovo-žluté barvy. Nic takového jsme mu nedávala tak nechápu z čeho to může mít.

Datum: 15.08.12 14:52

Zkoušela jste granule vyměnit? A jakými krmíte? ;)

Datum: 15.08.12 15:38

Granule mi nepříjdou, že mu nedělají dobře, žere je už 2 měsíce. Před chvíli jsem došla od veterináře a říkala, že je to tím, že byl přežraný nebo něco špatného snědl, že nemám zbytečně plašit Dneska už nezvracel. Myslím, že jen něco špatného snědl a mu to neztrávilo. uvidím další dny. Jinak všem moc děkuji

Datum: 15.08.12 15:57

Jooo a někdy se stane, že po jídle pes vyzvrací a znovu to sežere. Nevešlo se mu to do bříška, tak si to tam naskládá lépe. :D

Od: hm®
Datum: 15.08.12 16:54

Pejskům taky občas vadí, když dostanou něco, na co nejsou zvyklí. Jestli krmíte jen granulemi a najednou dostane třeba i neškodný vývar, může mu být zle. Když tak to chce pomalinku zvykat.

Datum: 16.08.12 07:34

Mám zase další problém, dneska ráno měl průjem tak 2x. po třetí průjem byl hlenovitý a vodnatý. Co to může být, může se jednat jen o banalitu? Nemáte s tím někdo zkušenosti? Chtělo by to nasadit dietu nebo něco na zklidnění. Víte o něčem? Děkuji.

Od: myse®
Datum: 16.08.12 09:09

hele - seber mu tu žvýkací kost. Krmit POUZE granulema, žádné pamlsky (max. piškotky). Proti průjmu uvařit rýži (1hrnek rýže 2hrnky studené vody) - nesolit nesladit... Můžeš mu uvařit i kost - vepřovou nebo hovězí to taky staví...

Datum: 16.08.12 10:24

Žvýkací kost už nemá od včerejška od rána. Před chvíli sblajzl trochu granulí. Rýži mu udělám, dobrý nápad.

Datum: 16.08.12 10:26

Hodně rozvařenou. V dalších dnech bych k tomu přidal vařené kuře.

Datum: 16.08.12 10:30

Stačí jen samotná rýže?

doplněno 16.08.12 10:41:

můžu mu tam přidat vařenou mrkev?

Datum: 16.08.12 11:04

Mrkev se hodí. Kuře naopak až druhý třetí den jako přilepšení (ne nutně), ze začátku by nejen nemuselo, ale ani nemělo být.

Datum: 16.08.12 11:17

Nesežral něco ledového nebo naopak horkého? *hej*Já, za svoji osobu bych ho nechala dokonale vyprázdnit. 2 - 3 dny opravdu jen odstátou vodu. A ještě bych to proložila 3x denně po dvou tabletách živočišného uhlí na dezinfekci. *ee* Procházky jen na vodítku. Za 2 3 dny nepojde hlady a dokonale se mu trávení uklidní. Zní to surově, ale mi se to oplatilo. A pak namočené granule. Začít s poloviční dávkou. *jasne* Já bych to rýží a mrkví, tak jako u dítěte, neřešila. Mají trávení postavené opravdu jinak. Moje Dorinka samotnou rýži nebude a když jí tam přidám kuře, vyrobí kravinec. Ne že průjem několikrát za den, ale řídké hovino. *hej*Nechat střeva vyprádnit a játra a slinivku nechat, aby se vzpamatovala.

doplněno 16.08.12 11:40:

U všech mých štěňat čas od času tyto problémy bývaly. Vyprázdnění celého traktu bylo to nejlepší. Jinak zdravé, osvalené štěně nezhyne za pár hodin. To se vůbec nemusíte bát. Takhle jen bude kvasit žrádlo, na které trávení psa není stavěné, mnohem delší dobu, v celém traktu. Všichni si myslíme, jaká dobrotka je rýže a piškotky a nudličky. Ne! Je to dravec, masožravec a střeva a trávicí šťávy má stavěny na maso! Všecko ostatní může fungovat jako doplněk stravy.*jasne*

Datum: 16.08.12 11:22

2-3 bez jídla? je to ještě štěně. Já bych se na to nemohla dívat, aby tak dlouho nic nepapal. myslím, že rýže mu neuškodí.

doplněno 16.08.12 11:22:

oprava: 2-3 dny

Datum: 16.08.12 11:22

Možná pro začátek by opravdu byla vhodná úplná hladovka. ALe v dalších dnech se nám u našeho pudlíka ta rýže osvědčila, na radu veterináře. Opravdu rozvařená. Tedy pokud to sežere, je pravda, že každému pejskovi to moc nejede.

Datum: 16.08.12 11:36

a nemůže aspoň zůstat jen u granulí?

Datum: 16.08.12 12:29

Nechápu,že máte čtyřměsíční štěně,které už několik dní není evidentně v pořádku a řešíte to tady.Pokud by se jednalo o jedorázovou poruchu z nějaké dietetické chyby,tak už by štěně bylo dávno v pořádku. Jděte k veterináři,celou historii jeho zažívacích potíží mu vysvětlete,(znovu se ptám,je-li štěně dokonale odčerveno) a nechte ho podrobně vyšetřit.Případnou dietu vám navrhne vet.Pokud vás vet.odbyde změňte ho za jiného,se zodpovědnějším přístupem. Pes může občas zvracet aniž by to něco znamenalo,ale pokud se k tomu přidá i průjem a potíže trvají několik dní,může se jednat o projev nějaké závažnější nemoci nebo alergie na typ granulí,prostě možností je mnoho a vy máte "jen" jednoho psíka,na kterém vám záleží.*srdce*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.08.12 13:26

Byla jsem včera u veterinářky a ta mi říkala, že není co vyšetřovat, že se to stává, už nezvrací nic, jen ráno měl menší průjem, Je asi jasné kdyby to bylo několik dní, tak s ním určitě zajdu. A navíc nevypadá nemocně, kdyby se tu schoulal do klubíčka a šlo vidět, že mu něco je, tak neváhám a letím hned k vetovi. Teď tu běhá po celém bytě a hraje si s hračkami, papá granule a je v pořádku. Na mém pejskovi mi na 200 procent záleží a nevidím důvod k nějaké panice, pokud bude mít průjem aj zítra je jasné, že sním půjdu. zatím od rána nekakal, nemůžu usoudit, jestli ještě průjem trvá.

doplněno 16.08.12 13:38:

Odčervený řádně je. Další odčervení má v září.

Datum: 16.08.12 14:05

Včea bylo horko, dala jsme mu studenou vodu. Ale to je normální. Prosím a to živočišné úhlí kde seženu? To je přímo i pro psy? Procházky na vodítku jsou poslední dobou pořád, víc ho hlídám v pojídání venku, ale někdy se stane, že je prostě rychlejší než já. Pejsek měl ráno řídké hovínko a po třetí hlenovitý průjem.

doplněno 16.08.12 14:06:

odpověď pro: @babkazov

Datum: 16.08.12 14:14

Pokud veterinářka řekla, že není co vyšetřovat a pejska evidetně nevyšetřila, běžte za jiným veterinářem. Hlenovitý průjem určitě normální není.

doplněno 16.08.12 14:26:

Vím, že leckde píší, že je to normální, ale hleny už nejsou, a navíc se mi opravdu nelíbí, že ho doktorka nevyštřila. On člověk s rakovinou konečníku nebo krku taky dva roky skáče a běhá a je to prima, a pak už je pozdě. Hloupé přirovnání, ale vidím to podobně.

doplněno 16.08.12 14:28:

Jinak mrkněte sem http://www.vetcentrum.cz/stodulky/poradna/703/?pid=18422, je t téměř to samé. Fenka veselá, hravá, odčervená jí a pije, hleny ve stolici. Odpověď veterinární poradny je jasná.

Datum: 16.08.12 14:23

Ten průjem byl dneska ráno a já u veterinářky byla včera. Minule to měl taky jednou ten průjem a pak to bylo v pohodě. Četla jsem dost článků a někdy je to uplně normální, ale když ten průjem trvá 3 dny je jasné, že bych k veterinářovi šla. Neřeknu kdyby na něm byla nějaká známka, že mu něco je, byl špatný, ale on běhá po bytě hraje si tak si myslím, že to nic není.

Datum: 16.08.12 14:35

Děkuji za odkaz, ale je tam psané, že pokud hlenovitý průjem má tak nežere a nepije,můj pejsek ten normálně jí a pije. Žádná krev se ve stolici neoběvila. ještě od rána nekakal, pokud zase uvidím hlenovitý průjem, jdu k veterináři.

Datum: 16.08.12 14:52

To není to samé, rozdíl je minimálne v opakování.

Jinak mne tam zaujala věta

u malých štěňat malých a trpasličích plemen je důležité, aby potravu přijímala dostatečně často, 16 hodin hladovění je mnoho.

Datum: 16.08.12 15:01

Je tam i psané že to má 3 do týdne, u mojeho pejska, se to oběvilo za tu dobu co ho mám 2. A říká se, že i po rýži mívají hlenovitý průjem. To je ten případ kdy jsem to visěla u něho poprvé a před tím snědl rýži. Prosím, tak nedělejte paniku.

Datum: 16.08.12 15:45

http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%BDivo%C4%8Di%C5%A1n%C3%A9_uhl%C3%AD;)Je k dostání v každé lékárně. Je dobře to mít doma, pro případ. *jasne* Špatně se to do psa dostává. Je potřeba otevřít hubu a tabletu zastrčit co nejhloub, zavřít a podržet zavřenou hubu tak dlouho, dokud nepolkne. Rozdrcenou, jak se doporučuje do psa nedostanete. Možná, že v kousku salámu nebo v paštice vám to půjde. *jasne*Ale jestli je pejsek veselý, malujete si čerta na zeď. Stávají se různé příhody. Naučíte se rozeznávat průšvih od srajdy. Po čase. Hodně štěstí vám i pejskovi.

Datum: 16.08.12 15:56

,,ono pejsek někdy jak má průjem se také může stát,že se objeví krev ne mnoho a je v tom hlenu. Střeva nejsou jak vodovodní potrubí,jsou obalené tím hlenem,proto ho kaká. A pokud mu paskne žilka,tak i ta krev ale malinečko. Jak se napíná ..

Jak jsem psala psi mívají průjmy a zvrací.

Datum: 16.08.12 17:17

Děkuju moc za rady Taky v tom nevidím nic zavažného. Taky ať se daří Vám všem a vašim pejskům

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.