Kastrace kočky, cena atd

Od: Datum: 14.08.12 10:15 odpovědí: 6 změna: 15.08.12 05:10

Dobrý den, dostanu kočičku (kotě) a chci se dopředu zeptat na pár otázek ohledně kastrace kočky. Bude to holka.
1) V jakém věku se mají kastrovat kočky?
2) Kolik to zhruba stojí?
3) Bude muset kočka nosit límec nebo košilku?
4) Za jak dlouho se jdou vyndávat stehy?
5) Co dělat s kočkou když ji přivezeme domů ještě uspanou?
6) Za jak dlouho se kočka probudí?
7) Co mám očekávat po probuzení kočky?
8) Kdy jí dát krmení a pití?
9) Kdy se bude už normálně chovat?
Hledala jsem i na internetu, jenže napadlo mě, že bych se zeptala vás.
Mocinky děkuji za vaše odpovědi.;)

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: suchy*
Datum: 14.08.12 10:35

1,doporučení se různí od půl roku až po první mrouskání nebo 1 rok,my jsme kočku kastrovali něco po půl roce a žije spokojeně a zdravě

2.cena je velmi různá od cca 600 až po 2000 i víc,sežeňte si reference na veterináře v okolí

3.kočka límecnepotřebuje,maximálně si ránu vylíže,ale stehy si nevytahá

4.stehy se většinou používají samovypadávací,jinak asi po týdnu

5.uložte ji na místo,kde je teplo a klid a odkud nemůže spadnout

6.záleží na hloubce narkózy,nám se číša probouzela celé odpoledne

7.může zvracet,být zmatená,bude určitě pár hodin připitomělá,bude spavá,dohlédněte na to,aby někam nespadla nebo nevběhla pod auto apod.

8.pití ji nechte k dispozici,jíst bych dal druhý den nebo až bude v pohodě

9.zpravidla je druhý den jako rybička

Jinak Vám nepochybně odpovědi na všechny otázky poskytne veterinář a ničeho se nebojte,nejedná se o velký zákrok a číča bude za chvíli jak rybička.Nám se dokonce stalo,že číča(má přístup ven víceméně bez omezení) si asi po 4 dnech natrhla o něco ránu ještě do kříže tak jsem ji vzal k vetovi a zaživa ji udělal ještě jeden steh a všechno v pohodě.

8

Datum: 14.08.12 10:43

suchy má pravdu. Jen s narkozou nesouhlasím. každý vet používá jinou a také za jinou cenu. Cena je podle váhy zvířete. Dokonce někdy se vet ptá, jestli má probudit. Dejte s ním řeč a dozvíte se všechno. Nabídne vám, zkonzultujete. :) Zákrok opravdu není nic strašného. A s límcem se také poraďte s vetem, máte-li v něj důvěru. Límec stojí nějakých 50 kč přímo u veta.*jasne*

Od: elisme123
Datum: 14.08.12 11:34

My kastrovali v 8mesicich, protoze jsme nemohli si dovolit kotata. Nás to i s vsemi kontrolami stálo 2700Kc, kdbybych kastrovla tak se být vami na cenu zeptam at pak nejste prekvapeni jako my. Nase dostala kosilku. Myslím ze 14 dni, ale presne to nevím. My ji dostali poloprobuzenou, takovou hodne ospalou, ale nesmíte ji davat na postel (a jiné vyvysene mista) aby nespadla. Ten den nesmela pit myslim ze az ten den potom a jist to si nepamatuju. Kocka je po probuzení dost zmatená a(ta nase chodila pospátku do kruhu porát- já vim celkem vtipné nebo treba sla a najednou jako kdyz ji nekdo streli spadla na bok a lezela). Normálne chovat muzete hned po probuzení, ale musíte být hodne opatrní aby jste nepotrhali stehy. Jinak se urcite zeptejte u veterinare ten to bude vse bezpecne vedet kdy poprve krmit,... Jinak preji spoustu radisti:)

Datum: 14.08.12 13:09

Ono také záleží na tom,jaké plemeno kočky máte.Mojí kočku )Ocicat)kastroval můj veterinář v 9 měsících,to za sebou měla od půl roku takové mrouskání,že jsem si 10 dní musela dávat špunty do uší a sousedi takyNavíc po kastraci mi veterinář volal,ať si pro ní přijedu až druhý den,protože z narkozy hrozně vyvádí.Když jsem si pro ní přijela,měla límec,9stehů.Doma jsem jí vyndala z přepravky a ona začala lítat jako střelená,narážela do zdí...hrůza.Musela jsem jí límec sundat,byla mi tak vděčná...Ale pak jsem si musela vzít týden dovolené,abych jí uhlídala stehy protože si je stále chtěla vytahat.Po týdnu mého hlídání se jí podařilo vytáhnout 5 stehů a u veterináře jí vyndali zbytek.

Jinak spinkala,hodně piĺa a jedla taky normálně.Prý ani po narkoze nezvracela,čemuž se hodně divili.

Určitě bych jí nechovala,pouze hladila,přeci jenom í to bolí a mohla by i kousnout.Hlavně jí podávat pití.Já mám štěstí,že obě moje kočky pijí hodně.

Jinak samotná kastrace s límcem mě stála v Sokolově 1200Kč.

Od: darusenka*
Datum: 14.08.12 13:51

Na serveru e-mimino.cz mas odpovedi vic, nez dost ;):-P

Od: anca123*
Datum: 15.08.12 05:10

Já vím. Já se ptám všude.*smich*

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.