Jak odstranit čmelačí hnízdo

Od: Datum: 12.08.12 16:24 odpovědí: 3 změna: 12.08.12 18:47

Dobrý den. V garáži jsme našli na zemi pravděpodobně ve skelné vatě čmeláčí hnízdo. Co teď s ním, aby se nám ani čmelákům nic nestalo. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 12.08.12 17:43

Dobrý den.

Pokud Vám vyloženě nevadí, radím nechat ho. Čmeláci nebývají agresivní. Na podzim (a to už je za chvíli) stejně hnízdo opustí. Pak ho můžete vyhodit. Čmeláci přezimují většinou v komůrkách vyhrabaných v zemi.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 12.08.12 18:47
avatar

Naprosto souhlasím. Jestliže to jsou opravdu čmeláci, nechte je v klidu být. Opravdu nevadí, jsou to takoví dobromyslní braši, stejní, jak se o nich píše v pohádkách...:)

Čmělák sice taky umí kousnout, ale je to něco jako komáří štípnutí a k tomu se uchyluje hodně zřídka. Chvíli to s nimi ještě vydržte.

Mimochodem, čmelák je opravdu hodně užitečný v opylování rostlin, protože opyluje i květy, na které včely nestačí.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bohemica*
Datum: 12.08.12 17:25

Dobrý den,čmeláci zpravidla hnízdí v zemi a nejsou nebezpeční. To co jste objevili v garáži,pravděpodobně nebude hnízdo čmeláků,ale asi vosí hnízdo,protože skelná vata je podobný materiál ,jaký tvoří jejich hnízda.V každém případě by bylo nejlepší kdybyste sklenici i s obsahem odnesli na nějaké klidné místo za plot a koncem podzimu odstraňte i sklenici.*srdce*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.