Pes venku všechno jí

Od: Datum: 09.08.12 23:00 odpovědí: 18 změna: 15.08.12 09:05

Ahojky, mám 3 měsíčního Jacka Russela Teriéra. Krmím granulemi Fitmin pro štěňata-střední třída. Ale dělá mi starosti, že venku všechno pojídá: kamínky,vajgly,psí hovínka prostě všechno. Jak ho to odnaučit? Krmím ho ve směs jen granulemi, sem tam mu dám vývar s masem a zeleninou a taky občas ovoce. Prej je nejlepší krmit štěně pouze granulemi. Co si o tom myslíte vy? Krmím ho dobře nebo mu mám dávat víc vařené stravy než jen suché granule?

Taky by mě zajímala ještě jedna věc: někdy mi doma oblizuje zeď- prej to znamená, že mu chybí vápník.

Prosím poraďte. Děkuji moc a pěkný zbytek dne.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: viky®
Datum: 09.08.12 23:49

Dobrý den. Malého pejska bych krmila různou stravou. Příkladně tvaroh a vajíčko, nebo maso, různá vařená jídla, včetně těstovin s masem, pro psa apod. Pejsek může mít nedostatek vápníku a minerálních prvků. Tím, že mu budete dávat stravu kombinovanou, tak by se vše mělo srovnat. Pejska, ale hned od začátku, musíte pokárat, nesmíš, když začne lízat stěnu. Aby se z toho nestal zvyk, nebo nezačal stěnu okusovat. ;)

Venkovní pojídání různých věcí. Na to dávejte velký pozor, může si tímto pojídáním poškodit střeva, nebo sníst, nějaký jed. Pejsek by měl mít venku košík, než se to odnaučí. Jen můj názor

Ohodnoceno: 3x

Datum: 10.08.12 07:44

http://www.jakkrmit.cz/;) Proklikejte, pročtěte, nikdo vám nic více neřekne. Kapku více se zastavte u odstavců http://www.jakkrmit.cz/fakta-a-myty-o-krmivech/ *jasne* Je změna život, co si o tom myslí pes. :DŠtěňata jsou úplně stejná jako maličké děti. Kolikrát jsme svym dětem táhali z pusenky vajgla, kamínek, papírek a já nevím co všecko ještě. Totéž je u štěněte. Zjišťuje, co je jedlé. Dělá to v takovém fofru, že ani nezjistí, že to dobré není. Lízání zdí není nedostatkem vápníku, ale činností v nudě, v rozmaru. Polízaná stěna má jiný pach, jinou chuť. Je to něco ako cucání palce u dítěte. *hej*Malý drak, jakým je raslík, všechno dělá ještě 2x rychleji a 3x nadšeněji. Je to veliká sranda, pro něho, když mu něco chcete z tlamičky vzít. ať se pejskovi s vámi krásně daří! *jasne*

Ohodnoceno: 3x

Od: pgdn123*
Datum: 10.08.12 11:50

Takže, nejlepší je zůstat u granulí, podle toho článku, ale to je těžko, někdo říká něco jiného druhý uplný opak a třetí uplně něco jiného a pak si člověk vyber. Chci, aby se pejsek měl co nejlépe. Jak často krmit 3 měsíční štěně? Má doma misku a má tam vždycky granule, nechávám mu to tak, když má hlad dá si, ale to je určitě blbost, měla bych ho učit ve stejný čas. má tu někdo Jacka Russella? Ráda bych chtěla vědět co nejvíce o té rase, čím krmit atd. Děkuji...

A taky děkuji za předešlé odpovědi

Datum: 10.08.12 13:07

Zdravím, ještě jednou. Každý chovatel, má jiné zkušenosti, proto Vám každý radí podle svého, co má vyzkoušené.

Otevřete si Google, nahoru do vyhledávače si dejte toto:

101 praktických rad, jak pečovat o štěně

===============================

Je tam vše, popsané od prvního dne jak se štěňátko narodí. Pak pokračuje týden po týdnu, co má jíst a pít. Jaké má mít očkování apod.

Je to velmi poučné. Určitě najdete vše, co budete potřebovat. Jen můj názor.

doplněno 10.08.12 13:17:

Jak jsem nahoře psala, štěňátko může, když běhá venku, bez košíku, sníst něco umělého, co mu může zablokovat střeva. Pak následuje operace. Stalo se to pejskovi naší sousedky, pejskovi museli odebrat část střev. Operace stála kolem 15.000,- Kč i s doléčením. Proto je lepší štěňátko hlídat.

Datum: 10.08.12 14:02

Já jacka russela mám :) už má skoro rok a půl. Krmím tak, že má celý den přístup ke granulím (krmíme granulemi Artemis) plus konzervy. Ale teď přecházíme na krmení BARFem :) Co byste chtěla o Jackovi vědět? klidně se ptejte :)

Datum: 12.08.12 18:26

Ahoj,chovám v posledních několika letech JRT,ale aktivní chovatelskou stanici psů mám velmi dlouho-od r.1979. Za ta léta prošlo odborným tiskem a v kuloárech mezi samotnými chovateli mnoho rad o jedině možném správném správném krmení.Často se vlivy střídaly a tak tomu je dodnes.To co bylo dříve nedostupné,poté vyzvihováno je později zatracováno.Lidé prostě mění své názory a zvyklosti a každý má jiný přístup.Někdo je konzervativní a ani za nic neustoupí novinkám a naopak někdo vyloženě vyhledává nové trendy a uplatňuje je hned na svém miláčkovi. Ty neděláš chybu v typu krmení,ale není dobré aby pes měl stálý přístup k plné misce.Jednak nemáš přehled o množství,které postupně konzumuje,ale hlavně nevíš jaká je jedna porce tvého psa a co je zvlášť nevhodné,pes se naučí v krmivu nimrat.Sama se připravuješ o tu radost po společném návratu z vycházky kdy pes radostně spořádá všechno,co mu předložíš a jde odpočívat.Kdybys chovala jen o něco větší psy,byl by dokonce tvůj způsob celodenního přístupu ke krmivu pro psa život ohrožující.Větší plemena trpí tzv.přetočením (torzí,dilatací )žaludku a jedním z preventivních opatření je klid po krmení.Pokud sis zvolila krmení průmyslově vyráběnou stravou,tedy granulemi tak už nic jiného psovi nepodávej,(kromě pamlsků za odměnu) protože pokud trávicí systém psa je navyklý zpracovávat tento typ stravy,zbytečně ho zatěžuješ občasným podáváním stravy vařené.Vyber si vhodnou značku granulí pro malá a stř,plemena (momentálně pro štěňata těchto plemen) v kvalitě premium či superprémium a zústaň u nich,dokud je bude pes přijímat.Potom můžeš postupně změnit výrobce nebo způsob stravy.Živiny ve správně zvolených granulích jsou tak vyvážené,že by měly psovi postačovat. Podávání vitamínů navíc může být škodlivější než jejich nedostatek.Pokud tvůj pes je právě v období kdy dochází k výměně chrupu,tak může psík mít pocit,že mu něco chybí nebo má potřebu něco hryzat (což bych u JRT tipovala spíš),ale radila bych bez konzultace s veterinářem nepodávat psovi žádné minerály aj.Pouze po vyšetření veterinářem (event.odběr a vyšetření krve) předepíše vet ty látky,které konkrétně mohou psovi chybět.Jak znám JRT a jejich velmi kladný vztah k potravě předpokládám,že největší problém bude s požíráním čehokoliv v jeho dosahu.Jsou to běhající -setsakra rychlé popelnice.Samozřejmě pomůže dlouhé vodítko,náhubek a pevné zvládnutí nácviku odmítání potravy,nejlépe zprvu někde v domácím prostředí,později na oploceném prostoru,kam umístíš předem návnady. Potom můžeš postupně psíka vypouštět do volného prostoru,ale nespouštět ho z očí.Můžete požádat o pomoc nějakou "cizí" osobu,která bude psovi nabízet pamlsky,ale místo pamlsku jej vytrestá vodní pistolkou nebo chrastítkem ap.Já sama na dálku používám klikr a to zcela opačně než k jakým účelům byl vynalezen.Pokud mi pes někde mimo dosah tropí nějakou alotrii,kliknu.Prostě klikr používám k přerušení nežádoucí činnosti a ne za odměnu či stimulaci a pochvalu.Naopak.Také se dá použít tuba od léků naplněná fazolemi,kamínky atd.Pes typu JRT musí spolehlivě poslouchat na přivolání,musí se umět chovat mezi jinými psy (JRT bývají poněkud dominatní) a hlavně musí odmítat jakoukoliv potravu od cizího nebo od kohokoliv na povel a nic nesmí zhltnout ze země.Jsou to všechno cviky v poslušnosti,které jim mohou zachránit život v nečekaných situacích i v běžném životě.*srdce*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.08.12 09:17

Určitě se v chovu psů vyznáte, ale mě osobně se například zdá zbytečné učit psa, že se od cizích žrádlo nebere. Chápu to u psů, které by mohl někdo otrávit, když jsou celý den na zahradě, ale u bytových ne. Já osobně občas musím psa dát ke známému a v horším případě do psího hotelu a nedokážu si představit, že by tam třeba týden nežral jen proto, že dostává jídlo od cizího. A můj by toho byl schopný, nežere když je sám - musí být někdo poblíž. Samozřejmě máte pravdu v tom odnaučování žraní věcí venku, na zemi se může válet cokoli...

K tomu celodennímu přísunu granulí. Já osobně mám odpočítanou dávku na každý den a za celý den dostane pouze tu svou dávku. Ale jelikož mám nežravce, tak má většinu ze žrádla celý den v misce a chodí uzobávat. Občas nežere nic a taky tak vypadá - vystouplá páteř a žebra... Bála jsem se aby nebyl nemocný ale je akční, občas možná až moc :) a prý zdravý ...

Datum: 13.08.12 12:23

Odmítání potravy-je myšleno samozřejmě z ruky! Pes by neměl nic vzít z ruky od kohokoliv-kromě majitele,členů rodiny a od těch "ostatních"- pouze na povel např.vem si! Nebo ber! .Právě u bytových,městských psů je nutné odmítání nacvičit,protože v parcích se povaluje ledacos,některý zlý soused nebo odpůrce psů vám otráví pejska i např. při čekání před obchodem. Potom bude na lítost pozdě.Rozhodně tento nácvik považuji za dobrou investici času a jedná se i celkem zábavnou disciplínů,jak se psem trávit společné chvíle a upevňovat svoje vedoucí postavení ,což psí psychice velmi prospěje..Přiznám se sama bez mučení,že moji mladí JRT (říkám jim tříhlavá saň-matka Šupita,syn 1,5r.- Šibal a ještě mladší 7měs.Čipera) nemají tuto dovednost v odmítání potravy nikterak pevně-zatím nacvičenou.V mé přítomnosti odmítají od cizích pomocníků jakékoliv lahůdky,ale krk bych za ně nedala,pokud nejsem na dohled. Musím to ještě dopilovat *tuc*.Na svou omluvu musím uvést,že nežiji ve městě (už) a se svou psí partou jsem v celodenním kontaktu.Ale i v lese se dá najít nějaká nechutnost.,jezdím na kynologické akce,do města atd.takže příležitostí by bylo k nějaké ohavnosti dost. To odmítání se týká SAMOZŘEJMĚ pouze potravy venku,podávané Z RUKY! Neměla jsem v žádném případě na mysli pravidelnou (ve vašem případě nepravidelnou ) krmnou dávku v misce! Pokud je váš pes vyhublý a trpí nechutenstvím,začala bych právě u té nejjednodušší formy nápravy. Váš pes si zvykl se v krmivu "nípat" a uzobávat sem tam,protože má v misce krmení stále k dispozici.Jestli vašeho psa shledal vet.zdravým a je pravidelně odčervován a opravdu není žádný velký jedlík ,vaším přístupem u něj chuť k jídlu nepodpoříte.Odebrala bych mu misku,předložila bych mu ji v zavedeném pravidelném termínu krmení , nechala k dispozici 15min.a pak misku opět odebrala až do dalšího termínu krmení.Samozřejmě je i výchovná chyba,že pes přijímá potravu více-méně pouze ve vaší přítomnosti.Dáváte mu tím prostor k trucování atd. Dejte mu krmení a nechte jej 15min.samotného,odejděte ať se nemá před kým předvádět a čím rozptylovat.Pokud je pes skutečně zdravý,krátkodobá hladovka mu neuškodí a po nějaké době trucování jistě k misce bude přistupovat s jiným zájmem.Váš dosavadní systém krmení není ani psímu organizmu prospěšný,ba naopak.Samozřejmě není na škodu podpořit chu't k jídlu nějakým přírodním prostředkem. Mějte na mysli,že to vše je v zájmu psa,jeho bezpečí i zdraví a stojí to "jen" trochu času a důslednosti.*srdce*

Datum: 14.08.12 09:14

Odmítání přijímání pouze z ruky chápu, asi jsem to špatně pochopila či přečetla. V tom případě se omlouvám.

Co se týče mého přístupu ke krmení - vím, že to není správné, že má celý den něco v misce, ale on prostě nechce žrát. Nechci ho rozmazlovat různýma dobrotama, nebo, že bych mu měnila potravu tak, jak chce on, proto vlastně čekám až se nažere a jásám :D každopádně teď jsme přešli na syrovou stravu a tu opravdu dostává pouze ráno a večer. Kdyby měl k dispozici celý den maso, tak bych se asi nedoplatila:D Ale opět máme problém s přílohami a zeleninou. Můj pesan prostě vyžere maso a zbytek nechá. Ale pevně doufám, že mu něco bude chybět a časem začne žrát i celou dávku zeleniny na den...

doplněno 14.08.12 21:18:

No, já mám psa docela vycepovaného (ví, že jsem panička já, chodí do dveří poslední, hrabu se mu v misce...) ,i když je fakt, že v poslední době zkouší co může. Já mám takového netypického russlíka, má delší nohy a celý je takový štíhlejší, ale je bez papírů, tak má asi nějakého kříženého předka:) Jedl dobře snad jen první dva týdny co u nás byl, nikdy ho nenapadlo sežrat něco venku...

Já už pejska ve vývinu nemám :) už má skoro rok a půl, no každopádně teď zkoušíme tu syrovou stravu, tak uvidím, jak po ní bude vypadat... Pokud bude horší než na granulích, tak se k nim vrátíme :)

Datum: 14.08.12 21:10

Psovi ve vývinu nebude stačit jen syrové maso.Včera jsem přidala svůj názor k otázce o BARF,tak si to ještě přečtěte,ať to máte komplet.*tuc*Moji JRT neznají nic,co by nepozřeli a jak jich znám "hafo",tak všichni mají problém spíš s množstvím jídla co se týče kvantity,ne naopak! Jestli je ten váš nějak zpovykaný,nasadila bych mu 1-2 dny půst.Spíš mám pocit,že při inteligenci tohoto plemene si vás váš pejsek pěkně omotal kolem prstu.Oni svým kouzelným zjevem,mimikou a andělským pohledem dovedou velmi dobře pracovat ku svému prospěchu .Jsou to vychytralí paličatí ďáblíci se sklonem k dominanci.Trochu mu přitáhněte,ať se po pár měsících nedivíte,že se chováte tak jak si váš pes přeje!*srdce*

Datum: 14.08.12 22:39

No,oni JRT jsou co kus,to originál! Ve vzhledu i povaze.Ale že by nějaký trpěl nechutenstvím,to jsem ještě neslyšela! To je tedy vskutku super-originál!*srdce*

Datum: 14.08.12 13:47

Děkuji moc za radu, velice si toho vážím. Mám JRT poprvé. Je to psík blázínek, neuhlidatelný, aktivní atd. Je to ale zlatíčko, jinak je velice hodný a velice přátelský pejsek. já jsem hrozný měkota, vím, že pro něho lepší jen granule, ale ty psí oči mě vždycky dostanou. podle mého názoru by pejsek měl aspoň jednou za den sníst něco teplého. Já mu například dávám někdy občas( ne každý den) granule(Fitmin) zalité vývarem a masem, nic není solené+ vařenou mrkvičku. Ale zas podle toho co píšete, bych měla spíš zůstat u granulí. Když mu dám granule s vývarem, tak granule suché jí taky, není to typ pejska, který ochutná vařenou stravu a přestane žrát granule, sice někdy pokňučí když jíme že by si dal, ale ne já mu zásadně nedávám lidskou stravu. pak stejnak jde k mise s granulemi, když vidí, že u nás to je bez šance , aby něco dostal a pak bašti granule o soto šest Takže jak mi radíte, dávat jen granule + pamlsky?

Ohledně toho, že pojídá venku všechno co uvidí, koupím náhubek na pejsky, ale nejsme si jistá jestli prodávají i pro štěňata, ale myslím že od 4 měsícu už jo( četla jsme někde). myslím, že je to nejlepší způsob jak ho od toho odvyknout.

Taky ještě ohledně vyšetření krve, takže bych navštívila veterináře a zažádala o vyšetření krve, tak tam mi zjistí co mu všechno chybí, prosím Vás sotjí to něco? Jaký máte názor na granule Fitmin? Taky bych se ráda zeptala na pamlsky, které jsou nejoptimalnější. Já pejskovi dávám, sýry, zeleninu,kupované pamlsky, ale kvalitní. Ráda bych věděla, který sýr je pro JRT nejlepší.

Ještě s pejskem mám jeden problém, je na mě moc fixovaný, jdu jenom do kuchyně a musí hned jít za mnou, pomaličku ho učím, aby byl sám, třeba ho zavřzú do vedlejšího pokoje na hodinu, ale jen někdy, hrozně naříká, je to hrozné, nic takového jsme ještě neslyšela, hrozné naříkání. Byl už dvakrát sám doma po 5 hodinách, protože to bylo nutné, prej horzně naříkal, jedna sousedka už naznačovala, že štěká atd, nechci, aby si sousedi štěžovali. Poradíte mi nějakou fintu na něho? Děkuji moc. pěkný den.

Datum: 14.08.12 16:09

Štěkání pejska, když je doma sám. Zavřít pejska vedle do pokoje, když jste doma, to je špatné. Pejsek Vás cítí a chce jít k Vám, proto kňučí a štěká.

První, pro pejska doma v bytě, musíte udělat koutek, kde bude mít svůj pelíšek, misku s vodou, hračky a misku na jídlo. Proč píši koutek. Nejlépe je to na chodbě u dveří, aby se prostor dal přehradit a pejsek se učil, když ho pošlete na místo, kam má jít. Pejsek chce mít přehled, po celém prostoru. Pejska pošlete na místo, prostor přehradíte, nebo zavřete dveře do pokojů a půjdete na chvilku ven. Vrátíte se, pejska pochválíte, dostane odměnu a půjdete s ním hned ven. Jak se vrátíte domů, posílejte pejska na místo, jak poslechne, hned jděte k němu, pochvalte, dejte pamlsek. Pak mu dejte volnost, ať pobíhá kolem Vás. Tak ho můžete cvičit, aby si zvykal, být sám doma. Bude vědět, že se k němu vrátíte a dostane pochvalu. To je jen můj názor.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.08.12 16:55

Děkuju moc, budu to zkoušet

doplněno 14.08.12 17:14:

teď jsem si uvědomila, že na chodbě nemám vůbec místo na pelíšek atd. Musíto být výhradně jen na chodbě? nemůže to být v obýváku?

Datum: 14.08.12 18:22

Jasně že jo. Moje Dorka si začala, když jsem ji přinesla, lehávat za moje křeslo, když chtěla mít klid a když chtěla spát. Tak jsem jí tam dala deku povlečenou světlounkou cíškou, aby byly vidět stopy po blechách. A je to její místo. Věci, které si tam nanosí, seberu, když u toho není. Když tam uteče, protože láteřím, nedovolím si na ni sáhnout. Na svém pelechu musí vědět, že je v bezpečí, že tam má azyl. A když ho převlíkám, asistuje a tváří se velmi nerudně. Je to její a já tam nemám co dělat! ;)

Datum: 14.08.12 18:28

Můj pejsek, když jsme v obýváku spí na každém místě našeho gauču nebo křesle, někdy mu pelíšek beru i sem na zem, někdy si tam lehne, jinak pelíšek mívá v ložnici kde spíme. nedělám to špatně?

Datum: 14.08.12 21:42

Děkuji za důvěru a několik odpovědí na své otázky naleznete zde,o něco výše .S tím odběrem krve bych počkala,psovi nic nechybí a při krmení Fitminem by měla proběhnout i výměna zubů bez zdravotních problémů.Jsem zastáncem kvalitního krmiva od českých výrobců,ono mnohdy to zahraniční je hlavně reklama,pěkně pestrý obal a barevné granule.Jako pamlsek používám kostičky málotučného eidamu-cihly,piškoty nalámané,př.mini kousky uzeniny(to jste jako neviděl a nečetl).Když jste doma,tak ho zbytečně neizolujte.Učte ho postupně -po 10min. počkat doma a hodně ho odměňte.Naopak,když bude ve vaší nepřítomnosti vyvádět,nevracejte se hned jako na jeho přání,ale po návratu ho potrestejte tím,že ho budete při vítacím sceremoniálu ignorovat.Jestli je takový závislák,jako oni umí být,bude to pro něj největší trest. JRT potřebuje pevné vedení,jinak si vás ochočí než si toho stačíte všimnout.Každou vaší nedůslednost využije ve svůj prospěch.Pokuste se někde v knihovně sehnat knihu "Hodný pes,nemožné chování" od Jeanne Carlson a Ranny Green,tam najdete hodně odpovědí na své otázky.*srdce*

Datum: 15.08.12 09:05

Velice děkuji za doporučení knih určitě si jí hned koupím nebo půjčím

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.