Proč si kočka hraje s myší?

Od: Datum: 09.08.12 22:35 odpovědí: 16 změna: 04.09.12 20:25
Dobrý den.Nedávno jsem tu psala,že náš venkovní kocour-nalezenec trhá ptáky.Ptačí mláďata sežere Může mi prosím někdo vysvětlit proč přinese v hubě myš od souseda,na zahradě jí užene k smrti.Někdy i přes dvě hodiny.Sedí,ona kolem něj utíká,někdy je tak vystresovana že mu přeléza přes ocas a jakmile se trochu vzdáli tak k ní přiběhne vyhodí jí do vzduchu,párkrát sfackuje a přenese jí na jedno místo a vše se pořád opakuje.Moje první otázka-proč jí pořád nosí pod dětskou houpacku?Odtud hra znovu začíná.
Když ho zřejmě hra omrzí,drapkem jí rozpáře a sežere.Co nechá je žlutý váček-asi žaludek?Druhá moje otázka,proč to dělá,proč jí sežere,když má každý den vařené maso a kvalitní konzervy,bojím se že myš může být jedovatá a proč jí sežere jen napůl a tamto nechá?Děkuji.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: polinek*
Datum: 09.08.12 22:47

,,mi na chatě přinese cizí kocour hlavu i takové větší myši,,

Je to chytání myší od přírody ,je jim to dané. Však kočky se chovají pro myši. Ale že si s něma hrají a pak sežerou se mi nelíbí.Ale vlastně lidé také. Hladí prasátko a pak ho sní.

To bude asi žlučník,,myslím. .ten váček.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.12 07:30
avatar

Já vím, je to pro nás, lidi, velice stresující, koukat na kočku, vlastně na kohokoliv, jak týrá a utýrá na smrt živou bytost. Opravdu jsme se přírodě hodně vzdálili :D Já si myslím, že to, co vaše kočka dělá, je pro vás nejvyšším vyznamenáním. Nosí živé myši odrostlejším koťatům, ukáže jim, co a jak. Pak dohlíží na to, aby se to malí naučili. Když jsem byla doma, naše kočka to takhle dělala. V době, kdy koťata odstavovala. Vy jste její rodina a holčička kotě, které by se mělo naučit postarat se o sebe, uživit se. A na místě, kam děvčátko chodí, mu to ukazuje, předvádí. Přinesl jí dárek.Ten váček je žlučník. :D Máte doma malého tygra, dravce, který, díky celým generacím venkovních koček, nepřišel o instinkty. Je třeba ho chválit, protože dělá jen to, k čemu byl přírodou určen, utvořen. Je takový, jakou by kočka, která se musí o sebe umět postarat, měla být. Takhle to vysvětlete své dcerce a takhle to sama chápejte. Je to přirozrné, je to příroda. *hej*Všecko to, co přinese, jsou dárky tvorům, které miluje ze všech nejvíce.*srdce*

Ohodnoceno: 4x
 
Od: ron*
Datum: 10.08.12 08:14

Dobrý den.

Ano, je to hrozné. Náš kocour dělá úplně to stejné. Přinese myš ještě živou, hraje si s ní, pohazuje, nechá ji kousek utéct, pak ji znovu chytí. Z mého pohledu hrůza. Promění se v krutého predátora. Až si dohraje, myš sežere, olíže si packy, kožíšek ...protáhne se a je z něj zase přítulný mazel. A nepohlaďte ho. :) Beru tojako přirozenou věc, s kterou stejně nic nenadělám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: metallica*
Datum: 10.08.12 09:11

je to naprosto normální co Vaše kočka dělá...chce si s ní pohrát než ji sežere...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.12 13:03
avatar

To byste Krkovičko mohla vědět, že kočky jsou pořád ještě dravé šelmy i přes tu tisícovku kočičích generací, co žijí s lidmi. Buďte ráda, že je váš kocour žere venku. Naše kočky chytí myš, donesou si ji do misky a sežerou doma. Někdy se o ni taky porvou. Taková je kočičí zábava. Takže jak povídám, buďte ráda.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: krkovicka*
Datum: 10.08.12 14:09
Chápu.Děkuji za odpověď.Jen mě zajímalo jeho chování
Od: kejki
Datum: 10.08.12 21:07

Onehdy si kocour přinesl myš domů, než jsem stačil říct "vypadni", už běhala po pokoji. Při úklidu jsem našel pár bobků, tak jestli si jí kočičáci takhle nevyprazdňují. A to popraviště si vybírají podle zábavy pro honění myšky. Nechávají žlučník a případně žaludek, taky hlavičky jim moc nejedou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 02.09.12 08:26
Chci se ještě zeptat a zda mi někdo objasní proč to dělá/zahradu s ním sdílí ještě jeden kocour-vykastrovany a starý-ráno se oba o sebe otřou,ňufají se čumáčkem.Celý den si sebe ani navzájem nevsimaji.Já krmim kolem jedenácté,sousedka kolem sedmé.U mě krmení v pohodě.Ale když k večeru vyjde s jídlem sousedka a než se dobelha k altanku,tak tenhleten malý divoch jí obíhá,skáče na strom a před ní napadá toho starého.Skočí mu na hrb,nebo se fackuji a prskají.Ona je z toho vcelku nešťastná.Cítí s tím starším a křičí po nich.Ten náš malý toho nechá.Ale proč to dělá a zrovna před ní?Není dne aby toto nedělal.
doplněno 02.09.12 08:44: Mindo,děkuji.Asi je to vcelku pochopitelne.Starší je na její zahradě a ten náš se fláka všude možno a nejvíc u nas.Chodí ale spolu spát do jednoho altanku právě k sousedce.Ona jim nese jídlo oběma a to ještě je tak spravedlivá,že mají stejně.Tak nevím...myslím si že se předvádí.Ale u mého krmení to nedělá.Taky krmim oba.
Datum: 02.09.12 08:40
avatar

řekla bych, že ví, že se tomu staršímu nese žrádlo a chtěl by ho sám, proto starého odhání...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kocour*
Datum: 02.09.12 08:44

To je normální chování koček.Lov je pro kočky (a nejen pro ně) vášeň.Bežet za tou hbitou myškou a ulovit.Mimochodem,kočka mnohem lépe vnímá rychle se pohybující předměty než člověk.Např.pokud se dívá na televizi,vidí film trhaně,protože těch 24obrázků za sekundu je pro ní dost pomalu na to,aby to viděla jako souvislý film.To jí v tomto hodně pomáhá.Je pohotová a rychlá.Lov je baví.Lov u zvířat není agrese.Berte to tak,že má myš poslední šanci zdrhnout(což se někdy opravdu stane).Jelikož má dost potravy,sežere jen to dobré...Nosí ji na místo,které má označkované jako své...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kocour*
Datum: 02.09.12 08:48

Takto vypadá u koček agrese.Ta nemám s lovem nic společného.Nelekněte se *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 02.09.12 08:54
Pěkná fotka...a co ten fotograf-žije ještě? :-D

 

Datum: 02.09.12 17:03
avatar

kocoure, já si nemyslím, že takto vypadá agrese u koček. Takhle vypadá zastrašování ze strachu. *jasne*

doplněno 02.09.12 17:58:


Je to stejný strach.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elisme123
Datum: 02.09.12 09:09

Kočka je jediné zvíře, které loví pro zábavu. Asi se nudí, a proto sem tam chyte mysku prochu jí prozene a pak jí slupne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jokr
Datum: 02.09.12 18:23

Ano, trochu si s ní hraje, až dostane hlad... Jak už někdo píše, hodně, ale hodně jsme toho přestali o zvířatech znát...

Už vidím trestnou výpravu za kodiaky, protože uloveného lososa žerou od ocasu, předem ho neporazí na lososích jatkách a zajímají se hlavně o jikry...
Prosím, přestaňmež blbnout...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.09.12 20:25
avatar
Tohle prostě kočky dělají, ale je to hrozný. Já mám ještě myšky ráda stejně jako všechny zvířátka. ;)
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.