Jak s podáváním vody u kojených štěňat?

Od: Datum: 09.08.12 06:11 odpovědí: 16 změna: 14.08.12 02:28

Dobrý den, mám 9 stále kojených štěňat. Jak je to spodáváním vody? Bude jim 5 týdnů.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paaja*
Datum: 09.08.12 06:39

Pěkní cvalíci :). Ta štěňátka jsou jenom kojená? Žádné mléko navíc, ani granule? To teda zírám ,že je chudák fenka ještě utáhne. My jsme jich měli 6 a od 4 týdne jsme museli začít přikrmovat.

Jestli jsou jenom na mateřském mléku, není to nutné. Ale na druhou stranu nevadí, když budou mít misku s vodou dostupnou a začnou si zvykat na pití a žraní z misky. Až přejdou na granule, tak samozřejmě ano.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.12 07:24

Trochu jsou přikrmování, ale fenka má opravdu hodně mléka. Hlavní stravou je opravdu maminčino mlíčko. Fenka je strašně trpělivá a nechává je pořád hodně sát. Malí se můžou za jejím nlíčkem utlouct. Někdy je kojí když stojí a to jsou na ni zavěšeni skoro všichni. Má co dělat, někteří mají kolem 3,5 kila.

Od: trixie*
Datum: 09.08.12 10:04

ještě sem chtěla říct naše fenka má také oprvdu hodně mléka,ale ,protože jsou už velká májí ty malinký jehličky a "fence" je to nepříjemné tak že už jenom přikrmujeme :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trixie*
Datum: 09.08.12 10:02

Ahoj,1.6.2012 se nám narodilo 7 krásných štěňátek Německé dogy,ale bohužel jeden pejsek umřel. *plac* 5 sme jich prodali a zbylo nám jen jedna černá fenka :)Od narození vyseli jen na mámě a postupně,když začali i chodit a vidět ,tak se sami od sebe naučili pít vodu.My je máme venku v kotci a mají tam obyč. kíbl s vodou z kterého se naučili pít.Co se týče stravy dáváme jim granule s třeba zytky jídla atd...zalité vodou. :) Oni se to naučí sami :) Ahoj a doufám že sem pomohla :) Terka (11) :)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.08.12 07:36
avatar

Kouzlo! Kouzelní pejsci. *hej**palec*Máte obrovské štěstí, že je teplo. Kdyby byla zima a tahle rodinka by musela být v bytě, no potěš! Tak mají vzduch, prostor, pohyb. Nejen že máte doma klid a pořádek, ale rozvoj prcků jde mílovými kroky kupředu. Od koordinace, až po orientaci v prostoru, od peristaltiky střev, až po prokrvení mozku. Príma, príma!:) Je teplo, tak není od věci mít v široké a plýtké misce vodu. Ikdyž do ní nejspíše nalezou, nevadí, že mají mokré nožky a bříška. A neutopí se v ní.*jasne*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: vikyŽ
Datum: 09.08.12 09:14
avatar

Dobrý den. Štěňátka jsou to nádherná. Mamince určitě dávají pořádně zabrat. Pro Vás je to také pěkná radost i starost. U Vás se mají moc dobře, nádherné místo si vybrala štěňátka na narození.

V pěti týdnech, už by štěňátka měla mít 4 x denně mleté maso, nebo stravu pro štěňata, určitě by měla mít vodu. Mamince brzo začne docházet mléko, štěňátka mají ostré zoubky, proto při kojení už stojí a brzo bude odcházet, jen aby si odpočinula. V šesti týdnech, už by štěňátka měla jíst úplně sama. V pěti týden, ano voda by měla být pro štěňátka všude dostupná, už přecházejí na normální stravu. Je to jen můj názor.

doplněno 09.08.12 09:38:

Ještě něco malého. Snad se nebudete zlobit, mám při výchově štěňat hodně pomáhaly tyto rady.

http://functor.sk/ dazda/ine_web/101.pdf

doplněno 09.08.12 20:30:

U strejdy Google si zadejte:

101 Praktických Rad

Jak pěstovat o štěně.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: paaja*
Datum: 09.08.12 12:43

ten link nefunguje *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bohemica*
Datum: 12.08.12 18:48

Dobrý den! Mít devět štěňat,která jsou ve věku pěti týdnů ještě především kojena, hraničí-promiňte mi tu upřímnost, s týráním feny-matky! Štěňatům berňáka v jejich věku a počtu nemůže pouze mateřské mléko stačit.V tomto období fena sice stále laktuje,ale mléko není už dostatečně výživné a co se množství týká,stačí jim jen za cenu vyčerpaného organizmu feny.Štěňata několkrát denně krmte vhodnou stravou,fenu nechte několikrát denně krátký čas (v době krmení štěňat) uzavřenou bez štěňat a puste je dohromady opět po nakrmení štěňat. Pokud budou štěňata sytá,poze se "dorazí" mateřským mlékem,ze zvyku. a fena postupně přestane s laktací,pokud spotřeba mléka poklesne.Před plánovaným krmením fenu opět odeberte od štěňat aby jim trochu vytrávilo.Vodu v misce musí mít samozřejmě neustále k dispozici. Nedovedu si představit,že by tato štěňata měla jít za 2-3 týdny do nových rodin plně samostatná.*srdce*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.08.12 23:06

Dobrý večer. Děkuji za názor, ale myslím si, že fence ani štěňátkům opravdu nic neschází. Fenka má neskutečný apetit a my jí samozřejmě dopřáváme co nejvíc. Mlíčka má hodně a když leží samovolně vytéká. Štěňátka taky umí sama papat z misky. Nemyslím, že za 3 týdny, kdy budou předány novým páníčkům by byl nějaký problém.

Datum: 13.08.12 11:46
avatar

To je krááása! :) S odstavováním si vůbec nedělejte problémy. Kdyby malí dostatečně neodčerpávali, mohly by se vemínka zanítit. A zánět není žádná sranda. nebojte, oni si to vyřeší, až bude čas. *placni* To bude ale veliký smutek, až se vám barák vyprázdní, že? Dejte si do kupních smluv odstavec, že nový majitel souhlasí s průběžnou a neočekávanou kontrolou. Nějak tak to stylizujte, aby jim strach nedovolil chovat se k malým nezodpovědně! Ikdyž tam nepojedete, zkontrolovat je. A za referáty s fotkama, že děkujete předem. Dcera má kocoury a je ve spojení s chovalekami stále. A referuje a posílá fotky. Je vidět, že chovatelkám na kocourech záleží. ;) Stašně moc bych malé chtěla pohladit a poňuchňat je. *hi* Ale to nejde, vím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.12 20:48

Dobrý večer babkazov. S tím pohlazením a poňuchňáním není problém, klidně se můžete u nás zastavit. Naše štěňátka mají návštěvy ráda a je jich opravdu každý den dost a my jsme za to rádi. Takže se jen mazlíme, mazlíme a zase mazlíme.

Od: bohemica*
Datum: 13.08.12 18:36

Dobrý den,chovem psů se zabývám více než padesát let a za tu dobu jsem sama odchovala stovky,spíše už tisíce štěňat. Dalším mnoha stovkám jsem pomohla na svět jako "psí porodní bába" a jako poradkyně chovu mi jich prošlo rukama skutečně hodně.Nikdo samozřejmě neví všechno,a chu stále se učit a studovat je důležitá,ale léta praxe jsou nenahraditelná.Nepochopila jste mojí odpověď správně."Mlíčko" pětitýdením berňákům,obzvl᚝ je-li jich devět ve vrhu,nemůže k potřebnému vývoji stačit.Ano,fena může mít dostatek "mlíčka",ale při takové rychlosti a množství,které musí "vyrobit" není její mléko pro devět štěňat v jejich věku plnohodnotná optimální výživa.Pokud přikrmujete,ale hlavně jsou-li štěňata kojena jak uvádíte, je třeba poměry přehodit.Hlavní složkou výživy by měla být vámi podávaná vhodná strava a "mlíčko" jen na doplnění.Pokud se spotřeba mléka sníží,fena automaticky sníží laktaci a nemělo by dojít k problémům s mléčnou žlázou (tzv.zánět -mastitida) bude třeba jí nedopřávat tolik vydatné stravy,spíše dietní, méně výživnou... a hlavně jí nenechávat dojídat po štěňatech! Fena i s vrhem by měla být v tomto období už alespoň dvakrát odčervena.Štěňata velkých plemen se běžně přikrmují od tří týdnů věku bez ohledu na tvorbu mléka feny a vᚠvrh patří k těm velkým,hlavně počtem štěňat. Uvědomte si,že fena musí uživit ze svých zdrojů min.30kg živé váhy a sama váží pravděpodobně okolo max.60kg (pokud není výrazně obézní). Logicky nám vychází,že musí uživit více než polovinu své vlastní hmotnosti.Je to podobné,jako kdyby žena průměrné váhy 60 kg především kojila "dítě" o hmotnosti 30kg,a to by tedy kojila syna téměř v pubertě?Předpokládám,že fena je prvorodička a vy s odchovem štěňat také mnoho zkušeností nemáte (podle vámi položené otázky) a tak se vám snažím vysvětlit,že mnohdy dobře míněnými skutky nemusíte dělat pro svou psí rodinku to nejlepší a vaše snaha může může být pro fenu i štěňata ve svých důsledcích kontraproduktivní. Samozřejmě máte možnost si v jakékoliv odborné stati má slova ověřit. *srdce*

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 13.08.12 21:01

Dobrý večer, jste odbornice na pejsky a já úplný začátečník, proto se snažím načerpat co nejvíc informací. Děkuji za rady, ráda se poučím. Pokud budu mít se štěňátky nebo s fenkou nějaký problém obrátím se určitě na Vás.

Od: bohemica*
Datum: 13.08.12 22:02

Dobrý večer, s klidem se kdykoliv obrae,jednáme v zájmu pesanů,ne? *srdce*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: polinek*
Datum: 13.08.12 21:41

bohemica ,,,,,,,,,,,,souhlasím,,už dávno by měli sami jíst.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bohemica*
Datum: 14.08.12 02:28
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.