Jak vzít míček štěněti?

Od: Datum: 04.08.12 10:59 odpovědí: 16 změna: 11.08.12 21:58

Máme půlroční štěně, a chce házet míček jenže ho přinese, ale už nepustí. Jak to mám udělat aby ho z tý tlamy pustil? Popřípadně aby přišel a položil míček na zem?

Děkuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.08.12 11:08

Když přinese míčekk, tak ho úplně nejvíc chvalte. Můžete mu nabídnout i nějakou mňamku. Aby ji snědl, tak musí logicky míček pustit (pochvalte ho i za to)

Od: des*
Datum: 04.08.12 11:11

Měj míčky dva,když jeden donese,hoď mu druhý,měl by ten první pustit.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.08.12 11:13

Já to dělala tak, že jsem ho nejdřív naučila pusť! Nevím jestli to není brutální způsob ale ten můj ťula prostě nic nechtěl pouštět, tak jsem ho vždycky čapla ( v rámci hry) a malinko mu tlačila "rtem" (nevim jak se tomu říká u psů:D) na dáseň a řekla pusť- ne aby ho to bolelo ale aby pochopil, že to má pustit a pochopil to rychle.

Jinak mu zkuste ukázat, že s váma si s tím míčkem užije víc legrace:) hrajte si s ním, přetahujte se... Anebo pořiďte druhý míček (nejlíp pískací) a jeden mějte vy a jeden on. Až ten jeden přinese zaujměte ho tím druhým a vyměňte si je:)

Od: alen*
Datum: 04.08.12 11:24

On je právě takový, že když mu ten míček hodím, tak ho přinese, ale chce se o něj přetahovat, až po chvíli když vidí, že dělám nezájem, tak ho pustí na zem.. Ale jakmile se k tomu míčku ohybám, on si ho rychle veme, takže se s ním zase přetahuju...
Ale určitě to všechno vyzkouším, děkuju...

Datum: 04.08.12 11:35

Tomu mému je rok a přesně tohle dělá s mojima žabkama (botama:)) Zkuste to přes ty dobrotky:) až přiběhne tak mu nabídněte něco čemu opravdu neodolá (masíčko, piškotek...) a on to pustí a půjde si pro odměnu. U toho ho moc chvalte jak je hodný že vám míček přinesl. Jinak ještě máte hravé štěně, tak to zatím nebude dokonalé.

Od: viky®
Datum: 04.08.12 11:56

Dobrý den. První, pejska musíte naučit, když ho chválíte, pamlsek mu dávejte na otevřené dlani. Když pejsek donese hozenou věc, může to být první kost, aby byla blízko, sednu si na bobek, na úroveň psa, řeknu dej a nabízím v druhé ruce na otevřené dlani, kousek piškotku. Čekám, nespěchám, dejte mu čas. Pak se postavím a opět kost hodím, dones. Sednu si a řeknu, dej. V druhé ruce, nabízím kousek piškotku. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 2x

Od: itan71*
Datum: 04.08.12 20:32

*hej**vtip*A psi jako pamlsek zbožňují dětské piškoty, neznám psa který by odmítl piškot.*ua*

doplněno 04.08.12 20:40:

Když ho nechce pustit to znamená že si chce hrát je to štěně kdyby měl třeba 14let tak ten už si moc nechce hrát a stačí ho naučit přes pamlsky a u toho říkat co po něm chcete po splnění dát pamlsek a dookola chválit ,chvíli bude trvat než si to zapamatuje ale jen tak nezapomene přeji hodně ůspěchu z výcvikem.*placni**uspech*

Datum: 06.08.12 16:46

Já si myslím, že aportek je až po nácviku poslušnosti. Přivolání, sed, leh, zůstaň. Pak hodím aport, psa držím u nohy, vyšlu- přines- nebo - aport, přivolám, nejdříve jméno a pak povel - ke mně, posadím, nejdříve jméno a pak povel -sedni, ruku pod míček, povel - pusť. *nevi* Ale to mluvím o výcviku. Hra, to je něco docela jiného. Míček prostě nedá. Kdo si ho našel?! :D

Od: trixie*
Datum: 07.08.12 09:41

Pokud neposlechne ukažte mu nějaký pamlsek(nejlepší je maso)a pokud pořád nebude poslouchat,tak mu pár dní míček nedávejte i když bude prosit.

Datum: 07.08.12 11:46

TRIXIE můj názor je že maso jako pamlsek není špatný ale někteří si to nemůžou dovolit víte kolik je pokynů,kolikrát se musí opakovat jeden pokyn než si ho pes zapamatuje?Podle mě je ideální piškot ten můžete rozpůlit,rozčtvrtit není potřeba dávat celý.Měli jsme doma fenku už když jsem byl jako dítě.Vždy to fungovalo.Před dvěma lety mi pošla 6letá fena Něm.ovčáka taky to fungovalo nebo jsem měl i křížence Něm.ovč. s Dobrmanem.Neberte to tak že Vám křivdím nebo něco takového je to jen můj NÁZOR.*andel*

Datum: 07.08.12 13:44

já používám levný měkký salám na kostičky...

Datum: 07.08.12 15:14

to je ideální

Datum: 07.08.12 15:14

Jasně každý má svůj názor a jesuper že si za ním stojí.My sme jim vlastně taky dávali piškoty a za rok (asi) poslouchájí na slovo,ale jen říkám že psi jsou šelmy a proto mají rádi maso což musí uznat každý ;) :)

Datum: 07.08.12 15:28

To je pravda že psi jsou šelmy u kočkovitých šelem bych asi s piškotem nepochodil.:D

doplněno 11.08.12 22:00:

Každý pes je jiný tak jako člověk*afro*

Od: lucka98*
Datum: 07.08.12 17:13

Vždy když přijde ukázat mu pamlsek a říct pusť. Když pustí pochvalte ho a dejte mu pamlsek.

Datum: 11.08.12 21:58

Nejvíc se mi osvědčila výměna...jak píše Des. Jakmile běží s míčkem, vytáhnu druhý, dám povel pusť a jakmile pustí, hážu druhý.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.