Jak pomoci psům v útulku?

Od: Datum: 03.08.12 13:26 odpovědí: 16 změna: 26.08.14 16:14

Dobrý den, mám velmi ráda zvířata a hlavně psy a kočky. Měla jsem dřív křečky, ale teď už mi mamka nedovolí ani rybičky, a to jsem se o ně starala :(. Napadlo mě tedy, že budu občas chodit do útulku a vyvenčím jim tam nějakého pejska. Také jsem si říkala, že bych jim tam mohla nějak pomoci (když jsme byli ve druhé třídě s paní učitelkou v útulku, kooupili jsme jim nějaké piškoty, ale mně to přijde málo a taky divné nosit piškoty). Nevíte jak? Donést nějakký velký balík granulí nebo peníze pro ně nebo jak?

Moc děkuji za odpověď. Tertexia

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.08.12 13:39

Dobrý den. Je to od Tebe moc hezké a určitě potěšíš svým zájmem pomáhat takto. Já bych se na tomto domluvila přímo v konkrétním útulku, abys věděla třeba, jaké granule třeba koupit apod. Tam určitě budou umět poradit. Peníze bych nedávala, spíš bych koupila občas nějakou tu baštu na přilepšenou. To je můj názor, ať se Ti daří.:)

Ohodnoceno: 2x

Od: ladaadal*
Datum: 03.08.12 13:43

Přesně tak, poptal bych se v konkrétním útulku, každému může vyhovovat něco jiného. Někdo radši peníze, aby si koupil přesně, co používá, někdo radši balík granulí.

Ohodnoceno: 0x

Od: tertexia*
Datum: 03.08.12 14:34

Bydlím v Třebíči, náš útulek por opuštěná zvířata: www.utulek-trebic.cz

doplněno 03.08.12 14:34:

Pardon, ne por ale pro *smich*

Datum: 03.08.12 14:41
Piškotama nic nezkazíš. Můžeš každému pejskovi koupit ve zverimexu sušené ucho nebo jinou dobrotu.

Datum: 03.08.12 19:27

Sušená ucha jsem psovi dávala po nějaké nepříjemnosti. Jednou jsem to ucho vytáhla u veterináře po očkování proti vzteklině. A dozvěděla jsem se, že tyhle sušené pochoutky psům vůbec nesvědčí. Nejvíc prý trpí slinivka (možná slezina, pletu si to).

Od: ron*
Datum: 03.08.12 19:20

Ahoj.

Je to do Tebe moc pěkné, že myslíš na zvířata v útulku. Piškoty nebo jiné laskominy uvítají vždy. Ale určitě nejvíce jim chybí láska nebo alespoň zájem, pohlazení, procházka. Zkus zajít do konkrétního útulku a domluvit se tam.

Určitě uvítají, když půjdeš s nějakým pejskem na procházku, budeš si s ním chvíli hrát nebo pohladíš kočku.

Od: viky®
Datum: 03.08.12 23:17

Dobrý den Ter. Děkuji za všechny zvířátka, které potěšíš jen svojí přítomností, tím, že na ně vlídně promluvíš, podáš jim jeden piškotek, a občas, někoho vezmeš na procházku. *slunce*

Dětské piškoty se prodávají, speciálně pro pejskové. Když půjdeš do útulku, do kapsy si dej kousky piškotu, abys mohla podělit co nejvíce pejsků, pamlskem. Všechna zvířátka v útulku dostanou stravu, jak potřebují, chybí jim, ale pomazlení, pohlazení, vlídné slovo a něco dobrého na zub. To vše, mohou zvířátka dostat od Tebe a budou pokaždé, radostně štěkat, jen co Tě na dálku ucítí. Děláš záslužnou činnost.

Od: hop®
Datum: 03.08.12 23:34

Ahoj Terko, moc si vážím toho, že chceš opuštěným pejskům i ostatním zvířátkům nějak pomoci!

Ptáš se jak, každý útulek je jiný, nejlepší je finanční pomoc (většinou přímo na bankovní účet), ale to je pro mnoho mladých lidiček, jako jsi třeba Ty, velký problém.

Sama jsi nám dala odkaz na stránky Tvého nejbližšího útulku. A na těchto stránkách právě lidé z toho útulku píší, co jim pro zvířátka schází:

• konzervy, kapsičky, granule, piškoty, rýže, vločky apod. pro přípravu jídel

• stelivo pro kočky (kočkolit)

• staré deky, matrace, peřiny, větší kusy látek, povlečení, ručníky, prostěradla, hadrové pleny i kousky látek na čištění (čisté, vyprané)

• desinfekční prostředky, saponáty, smetáky, lopatky, kbelíky a další potřeby pro úklid

• igelitové pytle, podložky, tašky na odpad, větší kusy igelitů apod.

Nejlepší ale určitě bude, když se v útulku zastavíš a přímo tam se domluvíš, čím bys mohla pomoci.

A určitě se domluvíš. Ty máš zvířátka ráda a chceš jim pomáhat. A oni jsou v tomhle stejní, jinak by si určitě našli jinou práci. Držím palce Tobě i Tvým novým zvířecím kamarádům! *palec*

Ohodnoceno: 3x

Datum: 04.08.12 07:38

Ahoj, ta Tvoje anketa je pro mě na nic. Nemohu odpovědět. Vlastního pejska nyní nemám, psy mám moc ráda. A do útulku nejdu z jednoho důvodu. Když vidím ty smutné psí oči bez páníčka za mřížemi kotců, brala bych je všechny. Bez ohledu na věk, rasu, velikost. Každý pejsek touží po laskavém páníčkovi, který mu naplní misku a prohrábne srst.

Chtěla bych moc, zatím to nejde. A svou odpověď jsem v Tvé anketě nenašla. Škoda.

Jinak je od Tebe hezké, že chceš pomáhat pejskům. Kdo má rád zvířata, nemůže být špatný člověk.

Najdi si nějakou brigádu, roznášej letáky, sbírej starý papír a za uspořené peníze můžeš koupit granule pro pejsky,. Je to od Tebe hezké, některá děvčata by si nakoupila parádu - tričko, oční stíny a Ty myslíš na zvířata. Přeji Ti, aby Ti to vydrželo. Přibývá dnes lidí, kteří myslí jen sami na sebe a zvířata jsou jim zbytečná. Držím Ti palce. Jaga. *placni*

doplněno 04.08.12 07:49:

A nemysli si, i když se zvířata liší od lidí tím, že nejsou vychytralá, svou lásku dávají nezištně , vím své. Známá paní podlehla před Vánoci dobročinnosti, nakoupila 10 pěkných dek, dovezla je do útulku, aby měli pejsci na čem ležet. Těch 10 dek nebylo levných. Přijali, poděkovali. Paní se těšila, jak si pejskové pohoví.

Někdy na jaře se přišla podívat do útulku. K útulku patří i malý obchůdek s potřebami pro chovatele. Paní ke svému údivu uviděla své deky nabízené k prodeji. Poznala je dobře. Pejskové tedy nedostali nic.

Člověk je to nejhrabivější stvoření, za vším vidí jen peníze a peníze. Zvířata jsou o mnoho lepší. Paní se zařekla, že už nikdy nic nedá. Je to veliká škoda. Ale dělají si to lidi sami. Místo, co by zvířátkům přilepšili, deky prodali a kdoví, kam peníze šly? Že by třeba na flašku rumu prö pana ředitele?

Vím, je to přitažené za vlasy, ale pokud lidi v útulcích nebudou opravdu pro zvířata dělat, co mohou, a budou jich jen využívat, nemá cenu jim něco dávat. K potřebným zvířátkům se to stejně nedostane.

Sami si zavírají dveře. Kdybych opravdu na 100 % věděla, že to ti pejsci dostanou, i když nejsem nijak solventní, klidně bych ušetřila 1000 Kč. Pro vyčůrané lidi - NIKDY!*bzum*

Datum: 26.08.14 12:28

Dorý den přesně s vámi souhlasím, to jsem nevěděla že dělají já chci mít útulek a u bněj obchod ale nikdy by mě toto nenapadlo pro mě by byly přednější zvířata v útulku abych jim něco dala než prodala a kdo ví co bych za to koupila ne to já bych koupila ai nějaké žrádlo třeba i ty piškoty a sama to dala pejskům

Od: krkovicka*
Datum: 04.08.12 07:58
Ahoj.Jestli jsem správně pochopila ze stránek jednoho útulku v Praze tak nabízejí tamnejsi psi. a kočky náhradním majitelům,něco jako pestounska péče.Můžeš se tedy zeptat zda něco takového neorganizují i u vás.Na zahradě máme jednoho starého kocoura.Do útulku ani k lidem není vhodný.Je mi ho líto.Nejspíš tady dožije.Víme komu patří,jeho majitel spáchal sebevraždu a rodina kocoura vyhodila,tak přišel k nám,ale nejspíš mu někdo ublížil.Je plachý,nenechá na sebe sáhnout,ani za pět let co je tady...Kdyby jsme ho dali do útulku tak ho nejspíš utratí.Je na půl slepý:aspoň se tak jeví,starý 14let a plachý.Nevhodný k adopci.
Venceni pejsků vítají v každém útulku.Je to učení vycházet s lidmi.

Od: jokr
Datum: 04.08.12 11:14

Ahoj dívko!
Jestli mohu doporučit (i pro jiné příližitosti), vybírej si z odpovědí, kde nejsou gramatické chyby. Překlep jistě zvládl už každý...
Asi bych zvolil procházky se psem, uvítá to jak pes, uvítají to pracovníci útulku. Pamlsky netřeba, podrbání za uchem a na křížové kosti jim udělá radost ... Pokud si nemůžeš vzít domů a na stálo konkrétního psa, tak na proscházky psy střídej. Hodně zdaru!

Od: trixie*
Datum: 07.08.12 09:58

Pokuss si pjska nechete vzít.Můžete jim přispět nějakou částkou která dě do jídla lepší,teplejší boudy atd...a nebo jak ste psala přieste jim jídlo,psi milují maso takže by bylo lepší každému koupit prasčí nohu nebo ucho to se dává pejskům často a nebo granule :)

Od: trixie*
Datum: 07.08.12 10:00

oni budou určitě rády i když se s nima přídete jen pomazlit,pejsvi se moc rádi mazlí a ,když jsou celý den zavření sami a nemají se s niký lísat budou vám opravdu vděční,když přídete a pohladíte je po hlavě :)

Datum: 26.08.14 12:42

Kamarád je ředitelem jednoho městského útulku, jestli o něco stojí jsou to staré deky, granule (většinou mají dost od sponzorů ale nepohrdnou ani malým pytlíkem) a na venčení psa nepůjčují. Zkus nejdříve útulek navštívit a zeptej se co by potřebovali. Je dobře, že jsou mezi námi tací, co nemyslí jen na sebe.

doplněno 26.08.14 12:43:

Koukám, že už jsi dnes o dva roky starší.

Datum: 26.08.14 16:14

Ahoj, pomoct můžeš prakticky jakkoliv. Ale jak již zde bylo řečeno - ideální je se zeptat v konkrétním útulku, co by potřebovali. Do útulku, kam chodím já, se přispívá různě: venčení pejsků, úklid ubikací koček i psů, úklid dvorku, přinesení nějakých kapsiček a granulí pro čičiny i pejsky, podestýlky, piškotky, balonky a jiné hračky, deky a pelíšky, finační pomoc na operace, kastrace apod. Musíš se prostě ptát.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.