Jak ochočit křečka?

Od: Datum: 01.08.12 11:44 odpovědí: 7 změna: 05.08.12 16:07

mám křečka Stuarta a chtěl bych se vás zeptat jak ho ochočit (má 4 měsíce a je ze zverimexu) cokoliv mu dám do klece hned to kousne nevíte proč? může to být tím že je teritoriální nebo neochočený? napište mi rady a tipy jak ho ochočt děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: krkovicka*
Datum: 01.08.12 13:52
v prvé řadě.Křečka radši z chovne stanice.Budete mít jistotu,že to není potomek rodičů,kteří byly sourozenci nebo matka se synem.Navíc z chovne stanice je již zvyklý na ruku.Ještě si vás otipuji zda jste vhodný majitel.Měly jsme z hornbachu a to byl čert.Pral se s více krecky o žrádlo a získal agresivitu.Bylo mu 4měsíce a nešel ochocit.Kousl mě tak hluboko,že si myslím že to bylo i na šití pač mám jizvu ještě dnes(3roky).pak jsme si vzali z chovne stanice.Slečna ho obrecela...když nám ho předávala.A je to anděl.Je mu už rok a půl a nekousl ani jednou.Ani nezlobí,tamten hryzal klec jak pomanuty a stačilo jen projít kolem klece a prskal a lítal sem a tam-dožil se jednoho roku.Ráno jsme ho našli tuhého.Ten den umrelo i sousedce 5měsíční morce.Takže asi něco bylo ve vzduchu.
doplněno 01.08.12 13:54: kouše protože ruku nezná.Ve zverimexu se nikdo s ním nemazlil
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mattes99
Datum: 05.08.12 15:28

A jak si má na tu ruku zvyknout? Bratranec si koupil dnes křečka a má ho 1. den a nekouše nic vleze vám na ruku atd. Myslím si že příště si koupím křečka z chovné stanice.Takže musím čeekat dva roky :)

Od: krkovicka*
Datum: 05.08.12 15:41
Jsou i určité povahy.Jednou jsem měla dzungarskyho a toho jsem nosila v kapse ven,bez toho aby tu kapsicku opustil.
Váš už je na ochoceni starý ale můžete to zkusit,snad se chytne za čumák:-D kupte Drops,je to pro něj lahůdka.Mluvte na něj tiše a položte na dlaň Drops.Ruku dejte do klece.S rukou nehybejte a počkejte až si z ruky veme Drops.Jakmile jen se na dlani zastaví aby si ho vzal,pohnete prsty.Jestli vydrží,ruku zvednete.Jestli i to vydrží,druhou rukou ho pridrzte ze zadu a zvedejte ho pomalu v takovém klubicku.Každodenní kontakt je podmínkou.Musí se přestat bát,proto útočí.Tohle jsou základní kroky,všechny nepůjdou náraz,mluvte na něj tiše.jakmile ho budete mít venku mírně na něj dychněte.Bude si vás pamatovat.Důležité je mít i umyte ruce-bez pachu kdy jste právě obiral kuře k obědu.Kousne jednou protože si zkouší zda je ruka k snědku.Veškeré další postupy najdete v odborné literatuře nebo na odborných fórech.
doplněno 05.08.12 15:47: jakmile se postaví na zadní otevře tlamu bude útočit.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mattes99
Datum: 05.08.12 15:48

Myslíš že už je starý?

Od: krkovicka*
Datum: 05.08.12 15:51
4 měsíce je dost na ochočeni.Nicméně to zkoušejte.Já bohužel toho minulého křečka neměla ráda.Kousl mě dost a už jsem se o nic nepokousela.
doplněno 05.08.12 16:19: Ve dvou měsících jdou k prodeji.Tam jsou dva týdny v karanténě a pak jsou nabídnuty k prodeji.Od těch třech měsíců si je můžete ve zverimexu již zakoupit.Když jsme teď kupovali z chovne stanice bylo mu osm týdnu.Jakmile je rozdělí aby se mezi sebou nervali a neparili tak už je zvykají na ruku.Což je v 4 až pátém týdnu.
doplněno 05.08.12 16:25: Taky nevím v jakém zverimexu jste ho kupoval.Setkala jsem se s prodavači kteří mi nedokázali odpovědět ani na základní informace.Kdybyste chtěl pokračovat v chovu tak už jedině chovna stanice.Ten váš je holka nebo kluk?Holky jsou více agresivní i větší.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mattes99
Datum: 05.08.12 15:54

Nevím jestli má 4 měsíce jelikož nevím jak dlouho byl ve zverimexu nevíte jak dlouho tam tak mohou být? jsou tam třeba už od holátka?

Od: mattes99
Datum: 05.08.12 16:07

Myslím si že už je z 1/2 ochočený jelikož jí mi třeba semínko když ho držím mezi palcem a ukazováčkem a taky jakmile příjdu ke kleci zečne po ní lézt a panáčkovat jako kdyby chtěl něco k snědku:D Dneska večer si nasypu směs na dlaň a skusím mu to dát. Doufám že mě nekousne *bzum*

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.