Andulce se loupe zobáček - proč?

Od: Datum: 13.11.12 09:27 odpovědí: 2 změna: 13.11.12 12:16

Dobrý den,

mám 7 let anduláčka, najednou se mu uvolnila a odchlipuje se žlutá lesklá "slupka " zobáčku a pod ní je zobáček šedý, matný a měkčí.V kleci má sepii, ale nikdy si jí nevšímal. Zobáček mu přerůstá a já mu ho čas od času musím ustříhnout, aby se nakrmil. Nevím, jestli jsem mu ho třeba nezastřihla špatně. Nebo je to nedostatek vápníku?

Prosím poraďte.

Děkuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pt®
Datum: 13.11.12 09:33

My jsme měli andulku 13 let, ale nikdy jsem jí zobáček nestříhala, nevím zda děláte dobře. Zavolejte veterináři v blízkém okolí, jistě Vám dá odpověď, nebo řekne ať s andulkou přijdete do ordinace. - pt

doplněno 13.11.12 12:27:

Také se přimlouvám za větvičku. prostrčte mezi dráty třeba přes roh.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.11.12 12:16

Chudáček -zobáček se nestříhá je potřeba aby měl v kleci větvičky ,aby si mohl zobáček obrušovat - taky jsme měli andulky a nikdy jsem zobáček nestříhala.

doplněno 13.11.12 12:19:

Nejlepší je přirozené obrušování jak drápků tak zobáčku - když začnete stříhat ,rychleji porostou jak drápky tak zobáček .

doplněno 13.11.12 12:30:

ještě s tím loupáním zobáčku , může jít o vápenku, zde je diskuze těch co s tím mají zkušenost, ale myslím, že bych raděj kontaktovala nejbližšího veterináře , ten s jistotou určí oč se jedná u toho tvého

http://www.ifauna.cz/okrasne-…osim-o-radu-vapenka-u-andulky

Ohodnoceno: 1x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.