Jak poznat pohlaví kuřátek?

Od: Datum: 25.07.12 15:31 odpovědí: 4 změna: 25.07.12 18:47

Dobrý den.

Máme malá kuřátka. :)

V jakém vývojovém stádiu se dá rozpoznat pohlaví?

A jak to poznáme? Je to nějak ovlivněné zbarvením?

Předem děkuji za odpovědi,

Zelvak007*placni*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.07.12 15:55
avatar

U plemen s tzv. koroptvím (přírodním zbravení je možno určit pohlaví hned po vyklubání (chce to ale jisté zkušenosti), u většiny ostatních lze pohlaví určit ve věku asi 5 týdnů, kdy kohoutkům začínají červenat hřebínky. Slepičky je mají v té době žluté, červenají jim podstatně později. :)

doplněno 25.07.12 15:56:

* přírodním zbarvením

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zelvak007*
Datum: 25.07.12 16:00

Moc děkuji za odpověď.

Tím pádem máme tedy jednoho kohoutka.

Asi bude muset jít pryč, že? Přece jen by se asi se svým tatínkem nesnesl.

Vždy se rodí více slepiček?

Datum: 25.07.12 18:47
avatar

Jak už napsal rádce pode mnou, statisticky se líhne více kohoutků - neplatí to, samozřejmě, vždy - mně se letos na jaře vylíhlo ze 35 kuřat 8 kohoutků, ostatní slepičky ;). Kohoutky (pokud to není úplně lehké plemeno) nemusíte zabíjet hned, můžete je nechat trochu odrůst (tak do 3-4 měs.) na zabití. I u koroptvích vlašek lze poznat pohlaví podle zbarvení - konkrétně podle tmavé čárky u oka. Není to ale úplně lehké, hlavně pro začátečníka. Slepičky mají čárku delší a výraznější.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 25.07.12 16:09

Nepíšete jaká máte kuřátka, jaké plemeno? A nebo to jsou hybridní slepice? Jsou plemena, kdy to lze jednoduše rozeznat při vylíhnutí - kohoutci mají světlejší barvu a májí na hlavičce bílou skvrnu - např. vlaška rodobarvá, vlaška koroptví tohle nemá atd.

Máteli hybridní slepice, tudíž se vám líhnout různobarevná kuřata s nevyzpytatelnou snáškou, ale nikdy nebudou dosahovat snášky rodičů. Tyhle hybridky se dál již nemají množit, je to konečný produkt. Né, že by vám nesnášely, ale nikdo není kolik snesou.

Jak uvedeno výše, kohoutka poznáte, že se mu dříve dělá hřebíneka bývá větší, tedy má delší nožky. Opak je pravdou, ve statistice je psáno, že se líhne více kohoutků a u mě je to také tak. Pokud máte podezření jen na jednoho kohouta, tak ostatní ještě nepoznáte. Ale zas nevím kolik kuřat máte.

doplněno 25.07.12 16:14:

Sežeňte (vyměňte ) si kohouta za cizího. Nejhorší varianta v chovu je, že si necháte vlastního kohouta a necháte slepice oplodňovat jejich bratrem. Po kuřatech je prd. Když není východisko, tak je lepší spojení otec a dcera. Ale to se dělá v případech, kdy jde o vzácné plemeno a není možnost koupit cizího kohouta.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.