BOC bonitace-pamlsky

Od: Datum: 21.07.12 19:17 odpovědí: 13 změna: 07.08.12 10:26

Dobrý den, s přibližující se bonitací dostávám záchvaty paniky. Nevím, jestli se mám psovi koupit černé nebo bílé vodítko (je černobílá)co si o tom myslíte? A dále jsem taky zazmatkovala, protože nevím, zda si na bonitaci můžu vzít pamlsky, bez nich nám to asi nepůjde.

Za rady děkuji předem :))

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: chloe*
Datum: 21.07.12 19:30

Vodítko bych vzala určitě černé a to z praktických důvodů- s mým štěstím bychom bílé stihli jako na potvoru někde zamazat a nic nevypadá blbějš, než ušmudlaná elegance :-D Takže já bych brala černé.

Datum: 22.07.12 10:03

Nevím, jakého máte psa, protože bonitace pro každou rasu vypadají jinak. Ale myslím si, že se stresujete naprosto zbytečně. Hodnotitelé jsou odborníci na tu kterou rasu a jde jim o to, poznat, jaký pes je, co má v genech. Co bude při uchovnění předávat dále a oni se s tím budou setkávat ještě po mnoho let. ;)Jednou jsem dělala zapisovatelku a rozhodčí o přestávce popisovala zanedbaného, zarostlého, špinavého, středního knírače na zahradě, kolem které jela. Říkala - Byl to pes jak panna! Pání, jak ten se nesl a jakou měl figuru! *hej*Prostě to viděla! A povaha, přece nechcete předvádět, jak máte vycvičeného psa! Nejsou to zkoušky! Takže klid, pohoda. Přemýšlejte, jestli si máte vzít malou židličku nebo deku, jestli usmažíte vepřové nebo kuřecí řízky na cestu. V čem pro psa pití a hadr nebo papírové útěrky na loužičku a sáček na bobek. Kdyby vznikla potřeba. Udělejte si pohodu, protože je to dlouhý den, s dlouhým čekáním a posloucháním nablbaných řečí o slepem rozhodčím (když on vůbec nevidí to, že můj pes je nejkrásnější!). Ne, fakt, neprožívejte to tak, udělejte si z této události pěkný zážitek, na který budete rádi vzpomínat.;)Písněte, jak jste dopadli

Ohodnoceno: 2x

Od: neumelka
Datum: 22.07.12 10:24

Ještě bych se zeptala, zda si do kruhu můžu vzít pamlsky, protože bez nich to asi nepůjde.

Datum: 22.07.12 11:26

O jaké rase mluvíme? O klukovi nebo holce? ;) Pamlsky můžete, ale proč? Budete mít sama se sebou co dělat. Stačí do ruky kulička třeba z celofánu. V prstech před a nad hlavou psa válet, aby tichonce šustila, druhou rukou vodítko se psem u nohy tak, aby mírně táhnul. Je to třeba trošku nacvičit. Ale to není přece problém. A nezapomeňte, musí si nechat kouknout do huby. Často mu ji otevírejte a nakukujte. Rozhodčí nemají rádi, když se musí bát o prsty. :D

doplněno 22.07.12 21:42:

Vždycky, když mu budete otevírat hubu, dejte povel ZUBY. Zapamatuje si to a do huby nechá nakouknout. ;) Ruku na hubu zezdola, z pod brady, prsty i palcem zatlačit v místech asi za špičáky a hubu otevřít. *jasne*

Datum: 23.07.12 17:04

Nešilte, o nic nejde. Všichni tam budou mlaďoši, ne úpně poslušní a vychovaní. Pamlsky si klidně vemte, není to zkouška...Hlavně nenervačte, vynervačíte si ještě psa a bude to horší, pes to pozná. Rozhodčí jsou lidi od psů a ví dobře jak to chodí s mladým psem. Vsadím se o co chcete, že až bude po všem, tak si budete klepat na čelo, proč jste šílela. Ale chápu to :) Dejte vědět jak to dopadlo...

vodítko, pokud myslíte výstavní a nemáte čas na něm psa naučit chodit ani nekupujte a jděte s klasikou na co je pes zvyklý, vodítkem na bonitaci nic nezachráníte..

doplněno 23.07.12 17:06:

Držím palce a užijte si setkání podobně postižených jedinců, BOC jsou parádní psi, taky o jedné uvažuju...ze které chovky ji máte?

Datum: 23.07.12 17:17

Já mám naší čubičku z chovatelské stanice od Betlémské pastviny.

Všem děkuji a odpovědi, vodítko výstavní už máme, naneštěstí bílé :D

Datum: 24.07.12 12:36

Přece jen. Snažili jsme se vám pomoci a odpovídali jsme nejlépe, jak jsme uměli. To vám nestojíme za to, napsat nám jaké rasy je váš pejsek? Jaké rasy a jaké velikostního rázu! To mě mrzí!*nevi*

Od: kreativ
Datum: 24.07.12 12:44

Již v názvu příspěvku je plemeno napsáno-BOC- zkratka pro border kolii. ;)

Datum: 24.07.12 14:10

Babkazov, omlouvám se, nevěděla jsem že Vás to tak rozzlobí (nebo urazí):(rozhodně jsem to neměla v plánu. Tak pro ujasnění :) Mám Border kolii (BOC) jmenuje se Berry od Betlémské pastviny ale říkáme jí Amálka, je černobílá, celkem drobná

Doufám, že se už na mě nezlobíte, to rozhodně nechci

s pozdravem

Neumělka

Datum: 29.07.12 20:52

Dobrý večer, pro ty kdo chtějí vědět jak to dopadlo: Uchovnili jsme!*ua**smich* Mám velikou radost a všem děkuji za odpovědi!*pusa*

Neumělka

Datum: 30.07.12 16:28

Gratuluji! A co? Byla to taková hrůza?

Datum: 30.07.12 19:34

Nebyla, ale já jsem strašná, vždycky mám nervák a pak zjistim, že to nic neni :))

Od: trixie*
Datum: 07.08.12 10:26

Já bych teda vzala hnědé kožené vodítko které se používá často.My ho máme,ale taky mám bílé vodítko pletené.Být vámi beru kožený hnědý vodítko,ale de o to jakého máte pejska :) http://www.spokojenypes.cz/voditka-pro-psy/

My sme dříve na výstavu jezdili mockrát,každou chvíli.Teď už moc né,ale zkušenosti mám :)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.