Kotě se svrabem a morčata

Od: Datum: 19.07.12 17:16 odpovědí: 6 změna: 22.07.12 09:21

Dobrý den, před 17-ti dnama jsem našla kotě,které mělo ušní svrab, dostala jsem nějaké kapky do uší a vetka mu dala nějakou pipetku, 27.7. mám ještě přijít aby mu to pořádně vyčistila a zhodnotila jestli to je už v pořádku. A já bych se chtěla zepatat jestli ten svrab(na kočce) se může přenést na morčata(hlodavec). Chtěla bych ho už zkusit s nima seznámit.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.07.12 17:26

Může se to přenést. Svrab jsou vlasně parazité, malincí živočichové, pohybliví. Velice odolní, velice hnusní.*blee*

Datum: 20.07.12 06:09

Vím, že máte dobré srdce a je to kruté, ale to kotě někdo vyhodil možná právě kvůli tomu svrabu. Takhle se sice nemoc zvířete neřeší, ale tím, že jste chtěla kotěti pomoci, si nakazíte i ostatní zvířata, ve Vašem případě morčata. Je to škoda. Jaga.

Mám zvířata ráda, ale kotě se svrabem bych si opravdu domů raději nebrala, potrestala bych tím svá zdravá zvířata.*bzum*

Datum: 20.07.12 13:09

promiňte, ale to raději nedělejte. Neseznamujte morčata s kočkou, ba naopak držte je co nejdál od sebe. Měli jsme morče ve velké kleci a kočku, která si ho zase tak moc nevšímala. Vše se zdálo v pořádku do té chvíle, než jsme to morče našli nožičkami nahoru. Veterinářka mi řekla, že morče cítí predátora i na velkou dálku a my jsme ho vystavili takovému stresu, že pošlo.

Od: susenka*
Datum: 20.07.12 16:02

Babajaga- Já ho mám venku, morčata doma, bohužel většina toulavých a zanedbaných koček má ušní svrab. No jsou mu teprve tak 3 měsíce, přeci jsem ho tam nemohla nechat, ještě ke všemu když tam kde jsem ho našla je to samý pes.

figurek- Jak jsem psala morčata mám doma, kocoura venku, jen bych chtěla zkusit přes mříže co bude dělat.

Od: kejki
Datum: 22.07.12 01:11

Jestli nevytíráte ouška Surolanem, nebo něčím podobným, může se to klidně táhnout přes měsíc na druhou pipetu. Byla by škoda zavléct to dál.

Od: susenka*
Datum: 22.07.12 09:21

kejki -No veterinářka mu to vytřela 2x nějakým antiparazitním roztokem. Pak mu dala pipetku a přes týden jsem mu kapala nějaké kapky do ucha.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.