Jaké rybičky k bojovnici?

Od: Datum: 29.12.12 20:13 odpovědí: 6 změna: 05.01.13 13:42

20.12.jsem založila malé 30l akvárko.Mám tam rostliny( zatím sagitarie a echinodorusy),topítko,filtr.Chci do něho jednoho" beťáka " a pár malých rybek(4-6).Jaké by to mohly být.Děkuji Cesmína

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.12.12 20:52

doporučuji ryby rodu Corydoras, jsou to poměrně nenároční sumečci, poměrně atraktivní a dorůstající malých rozměrů je Corydoras panda, jiné ryby bych k Betě nedával, pokud to budou drobné tetry, tak jim on může ubližovat a nebo mohou ony jemu okusovat jeho závojoé ploutve. Bety by měly být chovány samostatně

Ohodnoceno: 3x

Datum: 31.12.12 16:49

Corydoras bych do tak malého akvárka nedoporučoval. Je to hejnová rybka, kdy by mělo být alespoň 6 - 10 kusů a to při min. cca 60ti litrů.. Pokud je jich menší počet, rybky jsou "nervózní", a schovávají se.. :( Samozřejmě je tak jistě spousta lidí má a rybky to přežijí, jen to není úplně ideální..

Hledej zde http://rybicky.net/forum/72?od=1151 určitě najdeš odpověď. :)

Ohodnoceno: 3x

Datum: 31.12.12 16:54

No co já se dočetl tak bojovnice jedině samec sám , pro páření 2 samice kterou stejně 1 zabije druhou se spáří postaví pěnové hnízdo ta naklade jikry a tu poté také zlikviduje . Stačí ci předvádí náš nemo ,jak se na něj podívám zblízka *smich*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.01.13 19:59

Děkuji Vám za rady.Cesmína

Datum: 04.01.13 17:19

Bojovnice Betty jsou nepřátelské a samotáři. Mají rádi svůj klid, jelikož když se tam objeví 2. ryba zaútočí, sní... Jestli to neudělá ona tak si ta rybka bude okusovat její krásné ploutve. Takže jestli jste si ještě nepořídila Bettu, tak jestli chcete mít více rybek, jedině bez Betty.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.01.13 13:42

Nakonec bojovníka nemám.Toho modrého už neměli.Máme malinké hejníčko neonek.Cesmína

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.