Jak velký bude v dospělosti kříženec retrívra

Od: Datum: 16.07.12 11:15 odpovědí: 12 změna: 17.07.12 13:29

Zdravím,

zajímalo by mě, jak velký bude v dospělosti kříženec retrívra v případě, že otec je retrívr středního vzrůstu a matka novoskotský retrívr. Pejska ještě nemám, ale protože o koupi uvažuji, nechci být potom překvapená. Majitelka si prý nemyslí, že by vyrostlo víc než do normální velikosti novoskotského, přesto bych ráda znala názory a zkušenosti jiných chovatelů :)

Děkuji za odpovědi :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.07.12 11:47
avatar

Na tuto otázku vám nikdo nebude schopen odpovědět. Stejně tak, jako když lidský otec má modré oči a mamka hnědé. Barva očí dítěte nebude hnědomodrá, ale po jednom z rodičů. Anebo po babičce. :D Pejsek může být větší nebo menší nebo něco mezi tím. Nebo po dědovi! ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mouseville*
Datum: 16.07.12 12:02

Takže předem se to prostě neodhadne. S tím jsem tak trochu počítala :)

Teď mě napadl další dotaz, nebudu zakládat novou "rubriku", tak ho napíšu sem:

Protože se chystám po prázdninách na VŠ, mám trochu strach, jestli se pejsek za dva měsíce naučí čistotnosti a cestování (autobusem). Máte někdo zkušenosti? Jde škola skloubit s tříměsíčním štěnětem? Bydlet budu na privátě a co jsem koukala, pár bytů, kde je možné mít zvíře, jsem našla. Stále zvažuji pro a proti, jsem začátečník. Každopádně počítám s tím, že pejskovi budu muset poskytnout spoustu pohybu a svého volného času.

Od: mowla*
Datum: 16.07.12 12:17

Úúúúúfff... ;)

Prvák výšky je záběr pro člověka samotného, ne tak pro člověka se štěnětem...

1. za dva měsíce se pejsek naučí leccos, ale pořád jde o štěně, které potřebuje častý kontakt s pánečkem, ne jen 3 - 4 x denně vyvenčit

2. cestování z místa na místo může udělat problém dospělému psovi, štěně ´nebude vědět, čí je´

3. nebudeš mít "spoustu volného času" - přechod ze SŠ na VŠ je velká změna a v prváku budeš mít co dělat sama se sebou

Nech si štěně třeba na příští rok - aspoň budeš ty sama vědět, do čeho jdeš - letos si užij prázdnin a neber si další závazky, o nichž nic nevíš...

Ohodnoceno: 4x
 
Od: mouseville*
Datum: 16.07.12 12:28

Je pravda, že nevím do čeho jdu. Počítám s tím, že si rozvrh smrsknu třeba na tři, čtyři dny a zbytek volno na pejska, ale ono to tak jednoduché nebude. Jsem spíš hrozně nedočkavá, je to taky tim, že teď přes den nemám lautr co dělat, takže si pořád řikám ,,noo, teď bych s nim šla na prochajdu, na kolo, na zahradu", ale je fakt, že pak budu mit kupu jinejch starostí.

Na druhou stranu pejska chci už poměrně dlouho a pořád si říkám, že to zvládnu.

Od: martina0*
Datum: 16.07.12 14:23

Já jsem byla v podobné situaci, zda si pořídit pejska nebo ne:) nakonec jsem si ho pořídila na konci třeťáku - za odměnu za státnice. Už ho mám rok a se školou se to samozřejmě stíhat dá, ale prvák je opravdu hektický - nové prostředí, noví lidé, jiné povinnosti... Taky musíte uvážit, zda vám ho bude mít kdo pohlídat, když třeba někam budete chtít jet - a ta situace určitě nastane:) já si ho naštěstí nepořídila sama ale s přítelem, takže to až taková počáteční "zátěž" nebyla.

Nevím, jestli jste už někdy měla pejska ale z vašeho povídání předpokládám, že ne. Musíte uvážit i to, že třeba na privátě nebudete sama, pejsek třeba nebude chtít bývat sám, když budete ve škole a bude kňučet, štěkat, ničit věci... My měli třeba sousedku, které vadilo pouhé chození dvoukilového štěněte po podlaze... A v neposlední řadě finanční náklady. Já si zezačátku říkala jak mi všichni lžou, že i malý pes je finančně náročný ale po roce vím, že je to pravda - kvalitní krmení, počáteční vybavení, veterinář(nejen očkování ale třeba i nemoci, zranění...).

Ale určitě vás nechci odrazovat:) mít pejska je skvělá věc, je to parťák, který vám vykouzlí úsměv na tváři kdykoli, vytáhne vás ven i za deště a užijete si to oba:) a bude vás bezmezně milovat:) akorát je potřeba zvážit vše okolo abyste se pak netrápila vy i pejsek...

doplněno 16.07.12 14:47:

.

doplněno 16.07.12 14:54:

a co se týče cestování: pokud ho budete zvykat odmala neměl by být problém, ale počítejte, že ze začátku to bude těžké...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mouseville*
Datum: 16.07.12 18:49

martina0: Krásná fotečka :)

Prváku se trochu bojím, právě i těch nových lidí a tak. Jelikož jsem spíše introvertní povahy, mám se seznamováním a vším okolo docela problém. Z části právě proto jsem si říkala, že bych to na škole zvládala líp, kdybych se nesoustředila jenom na sebe, s pejskem se odreagovala, mimojiné mě vytáhne ven mezi lidi (cvičák, procházky). Otázkou je, jestli toho nebudu mít nadhlavu. Nechci potom litovat, jenže zároveň čekat další rok..

O hlídání už jsme mluvili s přítelem a švagrem, takže to by problém nebyl.

S privátem je to docela o štěstí, jak moc tolerantní moji spolubydlící budou. Docela jste mě pobavila s vaší sousedkou, tohle nechápu, jak může někomu vadit :D Jinak co se financí týče, mám dost ušetřených peněz ze současné brigády a do budoucna s výdaji počítám, budu se muset holt uskromnit, ale za to štěňátko by mi to stálo..

Cestování se trochu bojím, protože do města to trvá busem dvě hodiny, těžko říct, jak by to dvakrát týdně snášelo..

Kruci tak já nevím.. Nicméně děkuji za reakci, potřebuju objektivní nezaujaté názory :)

Od: martina0*
Datum: 16.07.12 19:56

Vypadá to, že to máte vše promyšlené:) Já s mojím hafanem jezdím teda vlakem, domů to mám 4 hodiny, ale mám pro něj takovou taštičku, kde má klídek a v podstatě celou cestu prospí... Dle mého si na cestování zvykne a hlavně bude rád, že bude s vámi:) Akorát bych, být vámi, nejdřív zařídila privát. Aby se vám potom nestalo, že by vám řekli, že máte pejska moc velkého/malého/mladého/starého... a i když zvířata dovolí tak ten váš tam nemůže... Nevím, co budete studovat za obor, ale u většiny VŠ máte času více než na SŠ (samozřejmě se to netýká zkouškového :D) a navíc procházky se psem jsou úžasné odreagování :)

Každopádně to vše pořádně ještě jednou promyslete, musíte se rozhodnout sama:) Naprosto chápu vaší touhu po pejskovi, měla jsem asi uplně stejnou a teď nelituju, že toho mojeho ďáblíka mám i když se musím občas uskromnit, někam nejet abych ho nenechala samotného :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mouseville*
Datum: 16.07.12 20:55

martina0: To je uplně ideální, když se pejsek během cesty krásně prospí :) udělal vám někdy loužičku během cesty? To je jedna z věcí, které se děsím, reakce okolí by asi nebyli nejpříjemnější .. Tyjo s tim privátem je fakt, že mi to pak nemusí projít. Problém je, že zatím jsem nic nezařizovala (byt) a pejsek je k odběru v druhé polovině července.. Právě tento argument, že na VŠ má většina lidí více času než na SŠ byl jeden z těch, který mě nejvíc ovlivnil. V různých diskuzích lidé psali, jak na psa měli právě na VŠ mnohem více času než potom v práci a že to byli jejich nejlepší léta s pejskem :)

Ono všechno poukazuje na to, že příští rok to prostě bude lepší, budu vědět, jak to na VŠ chodí, budu mít víc času si pak sehnat byt, najít mezi spolužákama třeba taky někoho se pejskem a domluvit se s ním na společném bydlení.. asi už se pomalu dobírám k rozhodnutí to opravdu odsunout, třebaže nerada :/

Od: martina0*
Datum: 17.07.12 10:51

Loužičku nikdy neudělal a to jel poprvé v jeho 3,5 měsících. Ta louže není až takový problém, stačí vzít hadr a setřít. Normální lidi pochopí, že štěně ještě nedokáže vydržet... Zkuste ještě chvíli počkat, nemusíte až do dalšího roku ale třeba si ho poříďte po zimním semestru. Už budete zajetá, budete mít vyřešené bydlení a uvidíte, že najdete i v tu dobu štěňátko, které se vám bude líbit :) nevím, jestli chcete konkrétní rasu nebo mix ras ale po vánocích bývají útulky plné opuštěných štěňat a věřte, že když tam jednou půjdete bez pejska neodejdete. Některý si vás určitě získá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mouseville*
Datum: 17.07.12 13:29

Nakonec to tak udělám, počkám si, ono přece jenom zařizovat všechno narychlo taky není nejlepší nápad :)

Do rasy novoskotského retrívra jsem se zamilovala na první pohled (i na ten druhý x), takže uvidíme, jestli se potom nějaké štěňátko najde, z útulkových psů mám docela strach. Ale to je spíš jen předsudek, určitě se tam najde spousta štěňat a pejsků, kteří jsou v pohodě, jen tam chce docházet častěji a pořádně si ho okouknout :) takže uvidíme, jak to nakonec dopadne..

Mockrát vám ještě jednou děkuji za rady a zkušenosti a pozdravujte to svoje zlobidlo :)

Datum: 16.07.12 19:50
avatar

Z mého pohledu je to nevhodné. Bude to velký pes. Zřejmě chcete využít nějakou výhodnou nabídku.

Se štěňaty je vždy problém po prázdninách a po Vánocích. Přesně jak píšete. O prázdninách a svátcích máme plno času, ale jak nastanou povinnosti běžného dne, zvířátka začnou vadit, nebo se nestíhá.

Zeptejte se v útulku, kdy mají největší nárůst nových příjmů. A nejedná se jenom o psy, ale i o koťata - tzv. prázdninové dárečky.

Kromě toho se mě zdá, že tato rasa je hodně společenská, ale zároveň jsou původně lovecká. Takže jakou povahu budou mít v dospělosti, těžko odhadnout. Novoskotský miluje i vodu a celodenní společnost lidí.

Přikláním se k názoru, jak píšou kolegové nade mnou, jít do toho až v dalším ročníku a zvolit menší plemeno.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mouseville*
Datum: 16.07.12 21:07

pohanka: Nezdá se mi, že by to byl zas tak velký pes, aby to byl problém co se bytu týče :) Jinak ano, tato nabídka je z těch výhodnějších, jak jste možná správně odhadla podle toho, že je to kříženeček. Samozřejmě jsem nejdřív měla zájem o čistokrevného, abych si byla jistá jeho vlastnostmi a vzrůstem, byla to tedy i jiná cenová kategorie, ale majitelka se mi doposud neozvala, takže jsem si našla jiný inzerát. Bohužel jsem našla pouze tyto dva inzeráty s aktuální nabídkou a to jsem hledala docela dlouho..

Ano, tato rasa byla původně vyšlechtěna k lovu. Rasu jsem vybírala právě podle vlastností a učenlivosti a protože jsme sportovně založená rodina o vyžití pejska bych se nebála. Přes týden ve škole, jak už jsem zmínila, bych s ním vyrazila na brusle, zaběhat si apod.

Každopádně děkuji za váš příspěvek :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.