Pořídit si k dětem kocoura nebo kočičku?

Od: Datum: 14.07.12 17:40 odpovědí: 14 změna: 22.07.12 18:24

Dobrý den,chtěli jsme si pořídit kocoura,dnes jsme si ho přinesli domu a zjistili jsme,ze se majitelka spletla a je to kočička,,nevíme co dělat,ja z osobní zkušenosti vím,ze mazlivější jsou kocouři a i hodnejší,prostě to jsou pohodáři,nevím,někdo tvrdí opak,prosím o radu nebo zkušenost,děkuji moc a prosím o rychlou odpověd,do zítra se máme rozhodnout.Monika.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.07.12 17:51

Dobrý den.

Máme odchováno cca 6 koček a 2 kocoury. Potvrdím Vám to že kocouři jsou mazlivější (po kastraci) než kočky. Ale kočky jsou taky mazlivky, jenom na to musí mít náladu. Kočky se však nemusíte taky bát. Jedna z našich čičin v posteli usíná schoulená u prsou, další spí manželce u nohou. Kocourek pro změnu spí manželce na hlavě :D

Jestli Vám padla k srdci když jste si ji vybírali, tak si ji nechte ;) Já dostal kočičku k narozeninám (úplně první) a byla nejklidnější a nejhodnější z vrhu. No dneska je to teda potvora, živá až moc.

Pokud Vám ještě k srdci nepřirostla, tak se zkuste domluvit s předchozí majitelkou.

Datum: 14.07.12 17:53

Dobrý den,Já bych pohlaví neřešil.je to kus od kusu.

Ohodnoceno: 1x

Od: lilu*
Datum: 14.07.12 18:08

No já myslím,že se nedá dopředu odhadnou jaká bude ale myslím že kotátka jsou všecky stejná,mi máme zrovna doma taky jedno.Holka mi ho přinesla domů,před pár týdny a je to taky kočička,je to takopvej malej raubíř.Můžu jen podotknout že od té doby co ji máme ,tak zásadně spí přes noc u někoho v posteli a mazlivá je hodně.

Od: krkovicka*
Datum: 14.07.12 19:02

Kocourek by byl lepší.I zdravotně,kastrace lepší...Kočka se neustále bojí,vytasi drápky kdykoliv kdy má strach.Je trošku divocejsi.

Od: axlik*
Datum: 14.07.12 19:24

Žádnou kočku bych k dětem nepořizoval, je to nepoddajný zvíře který má jen svou hlavu a nemá rádo lidskou společnost..Když už tak menšího psa, kterej si děti oblíbí než hloupou kočku..

Datum: 14.07.12 20:27

Já se můžu podepsat pod to "nepoddajné" zvíře...

Kočku určitě ne, raději psa... ale né psisko typu yorKšíra...

Datum: 15.07.12 01:48

nekastrovany kocourek je práč po venku s jinyma, a cíká... nekastrovana kocicka je hodna a cistotna a strasne rve, kdyz se mrouska, a kotata jsou jen dilem casu... Kastrovany je hodnejsi asi kocourek.. nicmene v byte smrdi jakakoli kocka, a to je mam rad :)

doplněno 15.07.12 01:49:

a pro decka fakt asi hodnou fenecku, ale uz mate kocku tak to je fuk :)

Od: viky®
Datum: 15.07.12 03:05

Dobrý den. Otázka zní: Pořídit si kocoura nebo kočičku k dětem

Nepořizovat ani jedno!

Kočka je živé zvíře, které se nedá vychovávat, dělá si, co chce a kdy chce. Bude spát, kde bude chtít, chodit po sektorce, bude se válet, na stole, kde je jídlo apod. Děti, jsou zvyklé tahat a házet hračky, jak je napadne. Budou s kočičkou zacházet jako s hračkou, ubližovat jí. Kočka není na hraní, nemůže dítěti nahradit hračku.

Když chcete naučit větší děti starat se o zvířátko, malý pejsek by byl lepší. Jen můj názor.

Datum: 17.07.12 12:40

Pokud můžu radit,tak kocourka.Kočky jsou potvory,jsou náladové.Mám doma kočku i kocourka a kocourek by na sobě nechal dříví štípat jak je hodný..A ta malá potovra toho využívá a když nemá náladu,tak ho fackuje a on moula drří a stáleza ní běhá.Má jí moc rád.Měli jsem kdyi kočky na chov a kocourci jsou fakt milí,mazliví.Náš kcour má 7 kilo a já ho po 2 letechneslyšela ani jednou zasyček nebo vrčet.Za to tu 4kilovou potvoru slyším každou chvíli.Stále se snaží mladšího kocoura vychovávat a když nemá sílu,zkouší to vrčením a syčením.

Od: polinek*
Datum: 19.07.12 14:19

,,nevím,ale řekla bych,že kočku ne,,,kočky škrábou a dětem by mohla ublížit. Kočka není na mazlení ,je svým pánem,raději psíčka malého. Ale záleží ,kolik jim je let,,protože zvířátka nejsou hračky a mají své potřeby.

Datum: 19.07.12 14:54

To je stejne jako prirovnani muz a zena:).Kocka bude starostliva,chytat mysi,pokud nechcete tedy nejakou preslechtenou.A kocouri si radi polenosi a budou chodit za kockami.No kocku take neudrzite doma,kdyz na ni pujde jaro,takze porad budete mit kotata.Co se tyce pritulnosti,no ja nevim,mame kocku a rada se pomazli ,necha hladit.Kazda ale neni takova,takze bych to nerozdelovala dle pohlavi.

Od: verkaberka15*
Datum: 21.07.12 20:28

Musím taky napsat . Sice nemám zkušenost s kocourky, ale každá kočička je jiná. Třeba ta naše bohužel není až tak mazlivá. Jsou jí 3 roky, je kastrovaná. Ráno mě vítá a mazlí se semnou a večer když jí dávám spát, tak to se taky mazlí. To je asi bohužel tak všechno, jinak si ''musím přijít'' :D.. Odemne se nechá pohladit a dokonce si můžu vedle ní lehnout a spát s ní, ale jakmile k ní příjde někdo jiný z rodiny, tak to po pár sekundách prchá do jiné místnosti, nebo si lehne kousek opodál :D.. Nemá ráda samotu, musí být všude kde jsem já a pokud nejsem doma, tak musí být u lidí, jinak nejí a spí :). Dbala jsem na výchovu. Neskáče nám na kuchyňskou linku a jídelní stůl, nevykonává potřebu nikde jinde než ve svém záchůdku. Sice si občas škrábne někde jinde, ale to hned jak uvidí, že jsme jí při tom přistihli, tak prchá :). Když jí posadím na barovku u pultu a jdu si něco uvařit, tak na mě kouká, ale na pult nevyleze, protože nesmí :). Prostě zlato!
Kočka nám ale nesmrdí, to vážně jsem proti a kdykoliv nám příjde cizí návštěva tak to je pak: Jéé, Vy máte kočku? Vždyť vůbec není cítít? Ale je to domácí kočka, tak to bude možná tím?
A u mojí ''tety'', ta má také kočky, které sice občas pustí ven, ale jsou převážně v domě. Ty jsou mazlivé, že si mě klidně sednou na klín (což u mé kočky považuji za zázrak :D), nechají se dlouho hladit a lísají se. Také když jsem tam přišla poprvé, tak nebyly cítít...
Jen sem chtěla přispět ;)...

Od: kejki
Datum: 22.07.12 01:05

Kocouři jsou větší pohodáři, ale i tak musí děti chápat, že zvířátko není hračka. Mně na linku a stůl nelezou, ale s nějakým výcvikem se nedá počítat.

Datum: 22.07.12 18:24

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.