Jak na rodiče co se týče koupi koně

Od: Datum: 14.07.12 00:25 odpovědí: 11 změna: 16.07.12 11:21

Ahoj

Chtěla bych poradit,moc miluji koně ,ale rodiče mi ho nechtějí pořídit ,peněz máme akorát i ho máme kam dát teta má v Praze stáje.Už v minulosti mi koně slíbili jenže bylo mi asi 7 moc sem jim věřila a poté když sem se (mile) na toho koníka zeptala tak mi řekli "Kůn? Jakej kůn nic takovýho sme ti neslíbili ani neřekli!"Koník je jedinéco chci a co si přeji a že nemám všechno na co mrknu.

Prosím poradte mi.

Děkuji Adriana

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: viky®
Datum: 14.07.12 03:28

Dobrý den Adriano. Moc miluji koně, ale rodiče mi ho nechtějí pořídit. Pořídit si koně, to je maličkost, taťka vyndá zlatou kreditku, a kůň je doma. Kam se dá, doma kůň? *hej*

To je to samé, jako si dojít do samoobsluhy pro chleba. Chleba se dá doma do chlebníku.

Problém s koněm vyřešen, teta má v Praze stáje. Kůň, ale není tety? Takové stání pro koně něco denně stojí. Další peníze stojí jídlo pro koně, veterinář, očkování, každodenní péče o koně. Kůň musí mít pohyb, nemůže jen stát ve stáji. I Když ta stáj bude u tety, musíte mít někde uskladněno seno a slámu pro koně, to vše stojí čas a peníze.

Vypadá to, že máte asi kolem 16 let, možná o nějaký rok méně. Také je potřeba, aby vaše studium neutrpělo tím, že budete denně dojíždět za koněm a starat se o něj. Cestování za koněm a zpět, tak další finance. Také můžete občas onemocnět, je potřeba, někoho platit, aby se o koně, každý den, od rána postaral, než budete mít čas vy a přijedete se na koně podívat. *uf*

Když sečtete všechny tyto finance, tak to máte cenu dalších dvou koní, které rodiče musí předem vynaložit. Skutečně se domníváte, že rodiče nyní, věnují tolik peněz na zajištění pobytu, stravy a péče pro koně? To vše se musí zajistit předem! Nedá se shánět seno a sláma a jídlo pro koně, až ho koupím.

NE, nedají tolik peněz. *plac*

Počkají si, až vystudujete. Zatím vám budou platit jízdy na koních a všechny vaše rozmary. Když vystudujete, budete se věnovat koním, pak určitě rodiče vám, jako odměnu za studie, koně koupí, protože budou vědět, že se o něj budete sama, každý den starat. Jen můj názor.

Od: ivo®
Datum: 14.07.12 05:56

přesně taková situace se stala kousek ode mne ale první to měl být pes Goro,potom kůň ale najednou se objevil nějaký štolba a ten dotyčnou povozil na koníku *tuc* a ta si potom ani nevzpoměla že by se měla starat o nějaké zvíře...

Datum: 14.07.12 07:36

Milá Adriano, nechci Ti kazit tak krásné období, jako jsou prázdniny, ale: myslím si, že máš příliš velké nároky. Co by některé dítě dalo za kotě či pejska a nemají nic. A Ty hned koně. Teta má sice ustájení, ale zdarma to jistě nebude. Navíc péče o koně, jeho potrava, aby byl v čistotě, nakrmený, vyhřebelcovaný, čistě podestlaný. Kdo to bude dělat? Kdo to bude platit? To je hrozně velký a těžký závazek. Koupí koně to všechno nekončí, ale teprve začíná.

Poradím Ti: moje vnučka /11 let/ má moc ráda koně a jezdí. Ale jezdí za koňmi na farmu. Vlakem, v igelitce si vozí holínky. A podestýlá a čistí koně a učí se o ně starat. Za odměnu potom jezdí. Přesto , že tam odvede kus práce, musí jí to rodiče ještě zaplatit. Ale ví, jak se o koně postarat a vyjde to rozhodně levněji, než platit vše pro vlastního koníka.

Počkej, až dospěješ, až si sama budeš vydělávat a pak uvidíš. Kůň je krásné zvíře, ale péče o něj stojí hodně peněz a nikdy nekončí. Rodiče to jistě dobře vědí.

Dej se zapsat do nějakého jezdeckého oddílu, o koně se starej, vyvážej kolečka s kobylinci, předkládej koňům seno a zajezdi si. Bude to jistě lepší, než mít koně vlastního, který spotřebuje hodně financí a na kterého třeba přestaneš i mít čas. I to se stává.;) Jaga.

Od: farmrar
Datum: 14.07.12 08:23

Asi se ti moje odpověď líbit nebude ale kůň není pes je to břemeno jako blázen s tím že pojedeš někam na dovolenou se asi rozluč protože kdo by se o něj jinak staral navíc peníze to není jen to že ho koupíte . velký pes za sůj život příjde s přehledem minimálně na 300 000 Kč na kolik příjde asi tak kůň? Je to nejen velká zoodpovědnost ale i starost a práce a dřina a peníze . Navíc je ti kolik? 10-13 let? zachviličku budeš mít větší starosti než kuň za chvilu půjdeš na střední ne? budeš chtít víc věcí než je kuň , na konec na koníka nebude čas. S koněm počkej až budeš starší dokážeš se rozhodnout třeba dovolená vs kůň. ;) Návíc myslím že to je tak že větší starost pro rodiče jak pro tebe.

Od: michalov*
Datum: 14.07.12 09:20

Doporučuji Ti to řešit podobně jak tu radí Babajaga u své vnučky,t.j. navštěvovat nějaký oddíl "koňáků" kde se naučíš o koně starat a hlavně zjistíš co to je se starat o koně na vlastní kůži. Nějaká ta kobyla se cestou (časem) určitě "zjeví" jen pro Tebe.Potíž je v tom,že sny a představy jsou jedna vět a realita je věc druhá.U všeho.Většinou se lidé do něčeho zblázní a musí to mít,nejlépe hned.Touží po tom a sní o tom...je to správné...je to většinou ukazatel určité životní cesty ,ze které získají pro sebe cenné zkušenosti.Problém bývá v tom,že se upneme na "dokonalou" vizi a předstvu ve své mysli a tu pak porovnáváme s realitou,která může vypadat,že se svému snu spíše vzdalujeme...Nevidíme jinou,lepší cestu k cíli na kterou stačí vykročit z místa kde právě stojíme...Polož si otázku: Je opravdu nutné, abych měla svého koně hned teď?...Zvíře není věc a je třeba se o něho denně starat.I když to máš jako hobby s velkým H,tak se ti kolikrát nechce ani trochu(a já o tom vím své) a musíš jít a postarat se.Abych Ti to připodobnil,zažíváš pak podobné pocity,jako když se máš učit do školy a nechce se Ti,ale musíš...;) Ty pocity určitě znáš.Pokud chceš být u koní tak běž kam těš srdce táhne.Běž směrem k cíli,který je pro tebe v této chvíli reálný...Koňařina je vášeň a "koňáci" jsou zapálení lidé pro koně,že by za ně dali duši kolikrát.Pár jich znám. Nejradši by "měli na nohách snad také kopyta a živili se senem". *smich* Připrav se na to,že to někdy nepůjde tak hladce jak si představuješ.Přijdou problémy se kterými nepočítáš.To je zkouška jestli to opravdu chceš. ;) Málokdo si uvědomuje,že nejdřív musí v životě vždy dát a potom dostane.Obráceně to nefunguje.

Od: adriana123
Datum: 14.07.12 15:13

Ano vým že to sranda starat se koníka,už mám doma kočičku jmenuje se Miky ,takže vým jak se starat o zvíře i o koně mě neni5 let já nejsem idiot ,ale jinak děkuji za odpovědi aspon vím jaké mám šance(už ted jezdím na koni).Děkuji

Od: adriana123
Datum: 14.07.12 15:13

není sranda pardon

Datum: 14.07.12 15:34

"peněz máme akorát"
Co je to akorát? Od výplaty k výplatě nebo slušné živobytí včetně zahraničních dovolených, kulturních a společenských akcí nebo znamená akorát na tohle všechno plus nákup koně včetně zajištění jeho živobytí? Chceš koně, ale v dotazu nevidím nic o tom, co jsi ochotna pro tuto touhu obětovat. Kolik hodin denně, týdně jsi ochotna a schopna obětovat péči o něj, aniž by tím trpěla škola a další povinnosti. A srovnávat koně s kočkou? No promiň, to je opravdu víc než naivní. Zajímala by mě tvoje představa o nákladech na provoz koně za den, týden, rok. To znamená nejen ustájení, ale i krmení, veterinář, člověk, který se o něj bude starat atd. Není ti 5 a nejsi idiot, tak napiš tvoji reálnou představu o těchto nákladech a jakým způsobem se na nich budeš podílet.

Datum: 14.07.12 17:19

Určitě ti rodiče slíbili, že ti koupí koně? Neměli na mysli, že ti umožní na nějakém koni jezdit? Nevysvětluješ si jejich reakci na své přání jinak, než ji rodiče mínili?

Datum: 14.07.12 17:51

Ahoj.

Pro koně musíš víc obětovat než že toho dostaneš. Většinou musíš obětovat dovolenou , různé utracení za věci co by jsi chtěla protože všechno si vezme kůň , nejen že sebere plno peněz ale ještě víc času. Máte tolik peněz a tolik času? Promiň ale příjde my to zbytečné radši běž někam jezdit a starat se o koně ale po čase tě to asi moc bavit nebude to není jenom o tom zaparkovat koně jet se projet a zase zaparkovat to je hlavně kydat hnůj podestýlat atd. Je to špinavá práce.Celkově sem spíše příznivce psů. Ale řeknu ti to takhle i ovce nebo kozy jsou velké břemeno a není to jednoduché mluvím z vlastní zkušenosti , nebo třeba oslík to je poloviční i tak to příjde na hromadu peněz a času nadruhou stranu ovečky to splatí vlnou. Představa koně je šílená a nepředstavitelná.

Od: baruna*
Datum: 16.07.12 11:21

Ahoj

ja take miluju kone ale kdyz chces kone mit musis se o nej naucit starat a musis si uvedomit ze kun je velike bremeno .

najdi si napr. nejaky ranch a skus si o kone na ranchy starat

a take musis pocitat s tim ze za kone se plati pak za ustajeni za zradlo pak za vycvyk (pochybuji ze umis vycvicit kone )

veci na kone sedlo , uzdu , podkovy , ohlavku , voditko atd...

kun je velika zalezitost a nez ho budes mit tak se na nem naucit jezdit starat se o nej a mnoho takovych veci

tvoje rodice maji pravdu az vystudujes a budes si vydelavat kup si co chces :)

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.