Jak naučit králíčka na záchůdek?

Od: Datum: 12.07.12 21:32 odpovědí: 7 změna: 14.07.12 07:20
Dobrý den, mám doma malého zakrslého králíčka, ale je to hrozné čuně. Dělá si bobky do misek s jídlem, apod. Čůrá taky kde se mu zlíbí. Chtěla bych ho to nějak odnaučit. Zvolila jsem metodu "naučit ho na záchůdek". Potřebovala bych ale poradit, jak to provést. Jestli pak by se našel někdo, kdo by mi mohl poradit, nebo aspoň doporučit nějakou stránku, kde bych se o tom dočetla, byla bych moc šťastná. Předem děkuji za odpovědi. PS: Jde jen o to, jak naučit zakrslého mladého králíčka chodit vykonávat potřebu na záchůdek. Ještě jednou děkuji :)
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 12.07.12 21:45

Dobrý den. Na této adrese Králíci.cz - Zakrslý králík a vše o nich na adrese www.kralici.cz se o této problematice dočtete spoustu zajímavých informaci. je tam podrobně popsáno, jak králíčka naučit chodit na toaletu.

viz citace:

Pokud se králíček někde vymočí, nebo udělá hromádku bobků, můžeme jej vzít na místo činu a nechat mu k tomu čichnout. Než ho budete kárat, měl by přesně vědět za co. Potom králíčka vezmeme na místo, kde má toaletu. Posadíme ho do jeho WC s podestýlkou, a tam mu pochvalným hlasem řekneme"ANO". Pohromu musíme důkladně vyčistit a použít ocet případně deodorant. Pokaždé, když králíček skočí do záchůdku, velmi výrazně jej chválíme a říkáme "ANO" za vydatného kývání hlavou.Můžeme v začátcích učení na toaletu odměnit králíčka za použití záchůdku nějakým králičím pamlskem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.12 21:57

Dobrý večer,

asi Vás zklamu,ale prakticky ho to naučit nelze.Máme ho taky,teď už od dubna ve venkovní kleci.Ale co byl v bytě (my ho teda pouštěli po bytě),tak katastrofa (všude nas...no a loužičky taky všude).Chovatelka,od které jsme ho kupovali sice tvrdila,že stačí bobečky sebrat a králíčkovi ukázat,že patří do záchůdku,ale naprosto bez úspěchu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.12 08:55
avatar

Dobrý den, králíček je veliký paličák a svéhlavec a naučit ho vykonávat potřebu jako třeba štěňátko, prakticky nelze. Vnučka má nádherného žíhaného zakrslíčka Maxe. Koupili mu modrý plastový zNchůdek. Maxovi se hned velice zalíbil a udělal si z něho otoman. Spí v něm, ale potřebu tam nedělá. Tu dělá na hromádku do rohu klece. naštěstí ne do potravy ani do pití, takže se to snadno odstraní. Ale na ten záchůdek se asi nikdy nenaučí. Vnučka pokaždé volá: Pojď se, babi, podívat, on zase spí v záchodě! CO NADĚLÁME? *smich* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.12 13:05
avatar

Ahoj Babko,

ať vnučka přemístí ten záchůdek do rohu, kde ten králík kaká. Králík si prý vybere místečko, takže - když nejde králík k záchodu, musí záchod ke králíkovi. :-D

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.07.12 07:20
avatar

Díky, Michalko za radu, vyzkoušíme přemístit interiér.*palec* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: topka*
Datum: 13.07.12 10:51

Nejlé tak, že z něj uděláte kuchyňský polotovar!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.12 13:07
avatar

Náš Richard se naučil chodit na záchod sám, NIKDY nekaká ani nečůrá venku z klece.

Má v rohu záchod s kočičím kočkolitem, který se mu musí 1x-2x denně celý vyčistit. Pokud už je hodně "znečištěný", králík tam nejde.

Králík většinou v kleci chodí do jednoho rohu, tam umísti záchod.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.