Jak často připouštět králičici

Od: Datum: 11.07.12 11:43 odpovědí: 5 změna: 11.07.12 23:11

Zdravím, máme králičici, která má teď dvoutýdení prcky, připouštěna byla tedy koncem května. Jelikož chceme začít s chovem zakrslíků, chci se zeptat, jak často je možné samičku připouštět a hlavně po jaký době od posledního porodu, aby načerpala síly na novou březost.

Děkuju .)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 11.07.12 11:47

Dobrý den.

My připouštíme 2x za rok.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.12 12:02

2x ročně je ideální

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 11.07.12 12:18
avatar

Dobrý den. Tady je názor, dle toho, na co budou králíčci použity.

Úryvek z článku:

Využití samic v drobnochovech je různé. Při chovu na výstavy se připouští 2-3krát ročně, v polointenzivních chovech na maso 3-4krát a v chovech, kde se krmí pouze granulemi, tzn. v intenzivních, 5-6krát za rok.

Tady je celý originál.

http://kralikar.cz/index.php/rozmnozovani-a-odchov/item/45-p%C5%99ipou%C5%A1t%C4%9Bn%C3%AD

Další rady o rozmnožování.

Rozmnožování a péče

http://www.kralici.cz/pages.asp?f=rozmnozovani

Info z netu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 11.07.12 13:13

Dobrý den, ono je trošku rozdíl v chovu zakrslíků a v chovu králíků na maso (jak je uveden výše odkaz). Zakrslíci nemají tak početné vrhy jako masní králici a proto není potřeba nechávat odpočívat králici extra dlouhou dobu po prvním vrhu.

Máte na výběr několik možností:

- mladé odstavíte v 6 - 8 týdnu od matky a to již může být týden před odstavením připuštěna. tady je výhoda, že při odsatavu mladých se již zarazí tvorba mléka a nemusí se samice hlídat, aby nedostala zánět.

-mladé odstavte v 8 týdnu, nechte králici 14 dní a připusťte

-králice vám v pohodě zvládne i třetí vrh, jen jí nechte po odstavu mladých asi měsíc odpočívat. Záleží zda máte odběr na mláďata.

Po odstvau mladých ubrat krmnou dávku, aby vám králice nestloustla. Příští rok začněte připouštět v únoru, březňáci jsou nejlepší králici, o prázdninách a na podzim se již samice těžlo připouštění, cítí, že bude zima. Ale u zakrslíků pokud jsou v bytě to není tak hrozné. Těm se nechce pářit v horkých dnech.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miiitenka
Datum: 11.07.12 23:11

Děkuji za odpověď. My máme samičku v králíkárně, ale jak to čtu, tak jí necháme připustit koncem srpna a vezmu jí do klece do pokoje, aby měla teplo. Jak teď byla zima začátkem léta, tak jí dva mladý v noci prochřadli a umřeli, zůstali jen dva, takže jsem už na ně dávala větší pozor. Jen je asi chyba i v tom, že nenatrhala chlupy na hnízdo, jak to udělala jiná samice a v seně nebylo dostatek tepla.

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.