Andulka se klove do krve - co s tím?

Od: Datum: 09.07.12 12:13 odpovědí: 6 změna: 10.07.12 18:24

Dobrý den, máme doma jedenáct let starou andulku, která si asi před třemi týdny začala vytrhávat peří na zádech a klove se i do krve (viz foto). Nikdy předtím jsme podobné problémy neměli, a tak jsme navštívili veterináře. Ten nám prodal ALFADIN a řekl, že to máme každý den mazat. Doporučil také nasazení límce. Když ji ale nasadíme límec, úplně blázní a po pár minutách si ho sundá. Po třech týdnech tak nemáme žádné výsledky a vypadá to pořád stejně. Každý den ji pouštíme z klece ven, je čiperná a hraje si. Na první pohled se zdá být v pořádku. Druhá andulka, kterou jsme měli a se kterou se dělila o klec, zemřela před dvěma roky, od té doby jsme si již další andulku nepořídili, neměnili jsme ani pozici klece. Stolici má v pořádku. Veterinář parazity i nádor vyloučil a naznačil, že se jedná o sebepoškozování. Co si o tom myslíte?

Děkuji za odpověď.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: tututlu
Datum: 09.07.12 12:38

Klec by měla být umístěna v úrovni očí (aby se andulka cítila bezpečně). Klec by neměla být umístěna v kuchyni! zde na Vašeho opeřence číhá příliš mnoho nebezpečí. Páry, které se uvolňují při vysokých teplotách z nádobí s nepřilnavými povrchy jsou pro ptáky velmi toxické. Některé moderní elektrické trouby mají samočisticí program během něhož se uvolňují rovněž pro ptáky toxické látky. I samotné mastné páry vznikající během vaření jsou škodlivé, protože se ptákům usazují na peří. Snaha očistit se může vést až k sebepoškozování a oškubávání vlastního peří. Nebezpečný je také otevřený hrnec s horkou polévkou, zapálený plynový vařič, napuštěný dřez s mycím prostředkem, atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petraw
Datum: 09.07.12 13:03

Klec máme umístěnou v ložnici na stolku, kde se teď přes léto pravidelně větrá. Vzhledem k tomu, že bydlíme v jedenáctém patře na okraji města u lesa, je zde čistý vzduch a minimum zplodin. Když v kuchyni vaříme, ložnice je vždy zavřená. Podle mého názoru bude za tímto chováním jiný důvod. Posudte sami... (viz foto zepředu). I tak děkuji za reakci.

Datum: 09.07.12 13:53
avatar

Někde jsem četla, že andulky mají rády společnost. Jestli byla zvyklá v páru, může jí společnost chybět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.07.12 22:28
avatar

Cetl jsem, ze to delaji, kdyz jsou frustrovani, vsimate si ji porad stejne treba? Poridil bych ji kamosku, mozna nejakou novou hracku co ji bude fascinovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.07.12 12:36
avatar

Já si myslím, že andulky jsou, stejně jako papoušci, společenští ptáci a separace je šíleně deprimuje. Na samotu reaguje sebepoškozováním. Takhle se poklove, když je sama doma nebo i když je venku a vy jste doma? U zrcadla je klidná? *hej*Kdo ví, jak by přijala kamaráda? Vůbec jiného ptáčka a také konkrétní druhou andulku. *placni* Myslím si, že se nudí, je sama a tak se chová jako pacient psychiatrie.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petraw
Datum: 10.07.12 18:24

Takto se klove i přímo před našima očima, z čehož usuzuji, že společnost není to, co by ji chybělo - proč by s tím začala až teď, po dvou letech, co je sama? Předpokládám, že kdyby to tak bylo, neklovala by se v naší společnosti. O možnosti pořídit si další andulku jsme hovořili přímo s veterinářem, ten nás upozornil na to, že by nového společníka nemusela dobře snášet (i s ohledem na její věk), takže jsme toto řešení prozatím zamítli.

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.