Želva má zespoda mekký krunýř

Od: Datum: 08.07.12 20:51 odpovědí: 5 změna: 07.08.12 12:18

Zdravím,mám doma 3 letou suchozemskou želvičku,ale mám menší problém ze spoda má krunýř uplně mekký nevím čím to je...stravu jí teď dáváme jen mlíčí ...děkuji za odpovědi

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.07.12 21:07

http://www.euzelva.cz/clanky/tvrdost-krunyre-zelvy.html Snad vám tento článek pomůže.

Jinak já jsem měl vodní želvu a také měla měkký krunýř, veterinář nám na to dal nějaké sérum, které jsme mazali na celý krunýř. Výsledky se dostavili docela rychle. Želvu jsem měl poté asi 13 let a už se toto "změknutí" neopakovalo.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.07.12 17:13

To není menší problém, to je průser! Ihned na slunko a dejte jí sepiovou kost, koupíte v každém zverexu (tu pro papoušky) ať si ukosuje kolik chce. Jestli jste v paneláku tak ji dejte na balkon, je třeba jí zajistit stín aby se mohla schovat. Nic jiného nepomůže, chybí jí UVB záření, odvápňuje se a proto krunýř měkne. Nechejte ji tam klidně celé léto až do podzimu. Pokud není ten krunýř měkký moc, tak to bude dobré.

doplněno 09.07.12 17:15:

..a hlavně si nastudujte co želva potřebuje, vypadá jako nenáročný chovanec, ale je třeba dodržovat určitá pravidla...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.07.12 10:34

Sepiovka je hrozně tvrdá, bude se jí to špatně okusovat. Lepší je želvík. Prodává se snad v každém zverimexu. Je to hromada vápníku ve tvaru želvičky a stojí okolo třiceti korun.

Datum: 27.07.12 20:51

Jo a je pro vodní želvy! Tady je řeč o suchozemkách. Sepiovku jim dávám už moc let a nikdy nebyl s ukousnutím problém. Ještě si pěkně obrousí "zobák".

Datum: 07.08.12 12:18

Já už taky několik let dávám své želvě sépiovou kost, a nikdy s ní ta moje potvora neměla problém =)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.