Kupírování uší

Od: Datum: 08.07.12 14:52 odpovědí: 9 změna: 26.08.12 17:11

Dobrý den. Chtěla bych si pořídit NĚMECKOU DOGU a nechat jí kupírovat ouška. Poradíte mi prosím kde a jestli by to šlo? Moc děkuji za odpověď.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 08.07.12 15:04

U nás legálně ne - kupírování uší (i ocasu) je bráno jako ´týrání zvířat´ - takže díky (dle mého názoru přitroublým) snahám ochránců zvířat vypadají např. dombrmani jako ohaři... A mám dojem, že stejná legislativa platí v celé EU...

*zed*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.07.12 17:54

S kupírováním ocasu to není tak jednoznačné, Kupírování uší je zakázáno již od roku 1992, kupírování ocásků je u nás dosud povoleno a často požadováno, zejména u loveckých plemen. Vzhledem k tomu, že řada evropských států kupírování ocásku již nepovoluje, některé chovatelské kluby na tuto skutečnost reagují v předstihu a do plemenného standardu uvádí ocas nekupírovaný. Kupírování ocásků je zákonem povoleno pouze do 8 dnů stáří!

Datum: 08.07.12 15:10

Dobrý den, zákonem č.246/1992 Sb. na ochranu zvířat proti týrání (v posledním znění) je v České republice kupírování uší ZAKÁZÁNO. Vyjímka je pouze ze zdravotních důvodů /např. časté záněty uší/. Více o dogách se dovíte na www.nemecka-doga.cz. Eva

Datum: 08.07.12 15:41

Německou dogu s kupírovanýma ušima koupíte na Slovensku, popřípadě ji můžete nakupírovat tam. Počítejte ale, že nemůžete na žádnou výstavu ani závod v naší republice.

Ohodnoceno: 2x

Od: frantiseks1
Datum: 08.07.12 21:02

Ježiši nechtě toho psa žít kdyť je jedno jestli má jedno ucho tak a druhý tak a nebo že nevypadá jako každej aspoň je originál. Navíc je to nelegální *bum* Tohle mě prostě naštve upravovat psa tak aby vypadal jak "má" nebo dokonce kvůli tomu aby se my líbil *bzum*

Že někdo psi stříhá no to ještě snad překousnu ty pudli a takhle ale i to my příjde divné. Ale že někdo psům seká vocasi koupíruje uši a podobně no vám by se asi taky nelíbilo kdyby vám někdo ufik ocas a okopčil uši.

Bez urážky ;)

Od: becko*
Datum: 15.07.12 11:24

Přijde Vám divné že se stříhají psi? No to je fakt lepší je nechat zarostlý a aby ani neviděli na cestu ne? Tak se nestříhejte ani Vy! Ať víte o co jde. Pochopím že jste proti kupírování a zkrácení ocásků ale stříhání? Ale nezapomínejte že malým holčičkám se v nemocnici dělají dírky do oušek a také se jich nikdo neptá jestli to chtějí či nikoli. Samozřejmě svého psa nenechám kupírovat pokud to není povolené ale nic se nemění na tom že Německá doga je opravdu nádherná se vztyčenými uši. Jinak děkuji za Váš názor. Béčko.

Od: jara40
Datum: 26.08.12 13:13

Uši Vašemu psi skupíruje každej třetí veterinář.

Datum: 26.08.12 16:30

Také se mi více líbí psi s kupírovanýma ušima. Dobrmani, boxeři, dogy, knírači s podivnýma, plandavýma ušima mi vždycky vyloudí úsměv. Jsou komičtí. Se špičatýma ušima jsou elegantní. Ocásky se dělají snad 5. den po narození, když jsou slepí jako krtečci. Jizvička na jeden steh. :D Ale je to zakázáno. Snad, když jsou problémy se středním uchem a záněty, protože uši nevětrají, pak vet uši v narkoze, ustřihne. Ale konec výstavám, soutěžím a věčné vysvětlování lidem okolo.*jasne*

Datum: 26.08.12 17:11

Vůbec nechápu jak někdo může dvacet let po uzákoněnném zákazu uvažovat o jeho porušení. Z jakého důvodu? Proč ani z tzv. zdravotních důvodů nikdo nenechá kupírovat uši u basetů, jezevčíků, kokršpanělů nebo bernardýnů? Svoje plemena jsem nenechávala kupírovat ani v době, kdy to ještě bylo povoleno. Jedná se o estetickou záležitost, dnes nijak prakticky neodůvodnitelnou .*srdce*

Ohodnoceno: 1x

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.