Ptáček nemůže chodit

Od: Datum: 08.07.12 13:59 odpovědí: 1 změna: 08.07.12 16:59

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Je to už asi týden co malý bratr donesl domů vypadlé ptáče Žluvy Hajní ( typuji cca 2 týdny stará). Nechali jsme si ji a jelikož mám s dokrmováním ptáčat zkušenosti, malá papkala a vše bylo v pořádku, jen se mi zdálo, že špatně chodí na jednu nožku, na kterou se tak zvláštně skláněla a občas padala. Když se zdála zotavená, vzali jsme ji ven, aby se zkusila rozlétat a osamostatnit se ( protože měla velkou tendenci sama ulétávat). Malá se ale jednou snesla z židle, spadla do trávy a od té doby nožkou nehýbe. Je to už asi 3 dny, pořád jen sedí a začala kousat. Jí pěkně, ale prostě se nemůže zvednout a často padá a pomáhá si křídli. V nožce cítím občas cit, ale vůbec ji nenatáhne a ani se na ni nepostaví. V kloubu má pod kůží zvláštní větší bílý výstupek, který vypadá jako podlitina. Druhá nožka je v pořádku a vypadá úplně jinak ( kůže je stvrdlá a místy se olupuje). K veterinářce jsme se zatím nemohli dostat kvůli státním svátkům a víkendu, ale nevím jestli někdo neví co by to aspoň přibližně mohlo být a jak dále by jsme měli postupovat. Jestli by jí nešlo aspoň trochu ulevit či máme nožku nějak procvičovat.

Moc děkuji za jakoukoliv radu či názor.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 08.07.12 16:59

Dobrý den.

Vypadlé ptáčky s hnízda bych domů nikdy nenosila. Stejně jim nepomůžete, naopak.

Pokud se na nožku nepostaví, zřejmě ji tedy bolí a nemá ji vpořádku. V žádném případě bych tedy nožku neprocvičovala. Procvičí si ji sama, až bude zdravá. Bude-li. Jediná rada - zítra veterinář.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.