V kuzi zustal kus klistete

Od: Datum: 03.07.12 16:27 odpovědí: 5 změna: 03.07.12 17:19

Dorby den,prave jsem svemu psovi vyndavala kliste,ale omylem jsem mu odtrhla zadecek a hlavicka tam zustala.A muj dotaz zni jestli to vyhnisa samo nebo to musim za kazdou cenu vyndat?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.07.12 16:30

Nebojte se, vyhnisá a pes si to vykouše sám. Vydesinfikujte to něčím a nechte to osudu.

Ohodnoceno: 2x

Od: mowla*
Datum: 03.07.12 16:34

Vyhnisá nebo se zapouzdří - to je vcelku jedno. Ale bylo by lepší zbytek klíštěte vyndat - mohlo by být přenašečem nějaké choroby a nevyndáním zvyšujete pravděpodobnost nákazy.

Pokud je to pes klidný (zvládáte jej) a nejde o extrémně citlivé místo, prostě zmáčknutím vytvořte na kůži záhyb, ostrým nožem nařízněte kůži, hlavičku klíštěte vyškrábněte, vydesinfikujte - a je to. Důležité je chovat se ke psu tak, aby vám věřil - ne vystrašeně, nervózně...

Pokud klidný není nebo si netroufáte, veterinář to umí. ;)

Datum: 03.07.12 17:08

Dekuji zkusim to :)

Datum: 03.07.12 17:08

Nedá se ten zbytek vyndat. Jen ho rozbijete, kůži okolo poškodíte. Ani jehlou, ani pinzetou. Jestli je ifikované, tak je to vpodstatě už jedno. A pes se příště bude bránit jako o život. Takže nechat, stříknout dezinfekci, udělá se hnísek 1 mm okolo a pak stroupek a s tím stroupkem to vypadne.*hej*Kdyby všecky ty hnusoty, které klíště přenáší, byly tak akutní, v lese by neběhala ani jedna veverka, myška, ježek, srnka. Všichni by pomřeli na boreliozu a já nevím co ještě, protože jsou plní klíšťat. Chudáci! . *plac*

doplněno 03.07.12 17:10:

Jestli nemáte doma spešl pinzetu na klíšťata, řekněte mužským o elektrikářkého krokodýlka. Ten je bezva. Klíště nerozdrtí, vepředu má mezírku. *hej*

Datum: 03.07.12 17:19

Asi mate pravdu...jestli to kliste bylo infikovane tak uz tu nemoc prenslo pri zakousnuti asi je lepsi to opravdu nechat byt na vic se mi tady pes pekne vrti takze se bojim udelat jenom hur.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.