Březost morčat

Od: Datum: 03.07.12 09:57 odpovědí: 9 změna: 04.07.12 22:09

Musí být samec u samičky až do porodu a za jak dlouho samičce začne zvětšovat břicho? Může samička potratit stresem? Mám ji doma jen týden a už zabřezla (ve zverimexu mi dali místo dvou samiček samečka a samičku), mám ji nechat raději v klidu, nebo si ji mohu začít chovat a ochočit si ji?

Děkuji Marie


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.07.12 10:44
avatar

Samice morčete je březí 68 dní, po 28 dnu se dají nahmatat malá morčátka. Potratit může a to třeba nejen stresem, ale jsou hodně reproduktivní, tak by neměl být problém. Určitě si zvířátka "ochočte"! ři porodu dejte samce pryč, může sežrat malé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: susenka*
Datum: 04.07.12 22:04

hoummy - samec mláďata nesežere, ale může samičku nakrýt, a když zabřezla hnedka tedka mladá, tak by to nebylo nejlepší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 03.07.12 15:34

Dobrý den.

Péče o březí samičku je jednoduchá, ale musíte ji dodržovat, jinak může potratit.Březí samičce můžete dávat všechnu zeleninu jako předtím, až na hlávkový salát, který trošku omezte. Nikdy jí nepodávejte červenou řepu, po které může samička potratit. Ráda si pochutná na mléku, ale jenom s mírou, aby nedostala průjem. Zvykejte na něj samičku postupně po malých dávkách.
Samičku pár dní před porodem raději nezvedejte. Pokud přece jenom budete potřebovat samičku zvednout, dělejte to velice opatrně. Neomezujte ji výběh.
V době březosti je samička asi 68 dní. Už kolem 28. dne se dají nahmatat v jejím bříšku morčátka. Sameček je v této době velice pozorný. Dokonce jí i přenechá první místo u misky. Samičky se na porod nijak nepřipravují, takže si ani nestaví hnízdo. K porodu dochází zejména v noci či ráno. Je lepší, když samečka z klece na pár týdnů vystěhujete, aby samička hned po porodu znovu nemohla zabřeznout a aby mladé nesežral.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 03.07.12 15:54

Dobrý den ron,

vím, že bleskurychlé odpovědi stahujete z netu (to si myslím, že tazatel dokáže sám), ale mě by zajímalo, proč by sameček žral mladé? Máte s tím zkušenosti? Mě se to nikdy nestalo. Nebo, prosím, sem hoď te odkaz na nějaké statistiky apod., musí to mít nějaký důvod když to píšete. Děkuji Uška

doplněno 03.07.12 15:57:

text z vaší odpovědi je zkopírován z http://www.zviratkodoma.cz/morcata/rozmnozovani-morcat ale tam nemohu najít, že by samec žral mladé, dodatek je vás, proto se ptám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 03.07.12 16:05

Dobrý den, Usko.

Stahování z netu místo zdlouhavého vypisování je v internetové poradně běžné. Jde o poskytnutí informace. Dají se ovšem stáhnout i informace nepravdivé. Jde poskytnutí rychlé správné informace.

A k druhé otázce: Proč sameček žere mladá morčata. Je to běžné. Dělá to proto, aby samice znovu rychle zabřezla.

Nedělá to každý sameček a žádnou statistiku nemám, ale několikrát jsem se s tím setkala. Bála bych se samečka s mladými morčaty nechat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 03.07.12 17:22

Dělá to proto, aby samice znovu rychle zabřezla.

To ani omylem, mě by to fakt zajímalo, kde je původ tohoto tvrzení. A to netvrdíte jen vy, to je jasný. Aby to nebyla fáma či jedna paní povídala... To i samice někdy sežere své mladé, ale to má původ v nedostatku vody. Ale jak je to u samce? Asi máme na horách nějaké divné samce, ti nám mladé nežerou. (ověřeno u 6ti chovatelů)

Víte-li někdo o podložené informaci k tomuto tématu, podělte se s námi, ať se nešíří bluby úřední obludy:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maru22*
Datum: 04.07.12 11:30

Ano, to jsem se také dočetla, ale mě by zajímalo, jestli mohu samici oddělit od samečka již v prvním týdnu březosti, a zda ji mohu dát k cizím samicím...

Děkuji M

Od: susenka*
Datum: 04.07.12 22:09

Klidně ho odděl hned teď.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: susenka*
Datum: 04.07.12 22:07

ron - Červenou řepou samice NEPOTRATÍ! A mlíko NEdávat + opravdu samec mláďata nesežere, jenom zase nakryje samičku. Kde jste tyto bláboly vyčetl?

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.