Jak na kočku aby nechytala ptáčky

Od: Datum: 01.07.12 09:49 odpovědí: 13 změna: 04.07.12 11:44

Prosím, neznáte někdo nějakou fintu, jak odnaučit kočku chytat ptáčky? Vím, že je to pud, ale přesto... Děkuji

doplněno 01.07.12 10:05:

Jako pud bych bral, kdyby měla hlad a zbaštila ho, ale ona ho jenom zavraždí a nechá ležet. Zvoneček ale zkusím dík.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: viky®
Datum: 01.07.12 09:57

Dobrý den. Kočky v naší rodině mají na krku zvonečky, prodávají se v obchodě. Jsou to ale domácí kočičky, co chodí na zahradu jen přes den. Normální kočka, co lítá po venku, běžně si ptáčka uloví, to je její pud. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.07.12 10:04

Jasně, rolničku! *jasne* Kočce nevysvětlíte!

Datum: 01.07.12 10:05

Teda dát kočce rolničku, to mi připadá hrozný. Je to dravec, tak loví. Jestli chcete nějaké slušné zvířátko, pořiďte si plyšového medvídka.

doplněno 01.07.12 10:13:

Pták tak hloupý, že se mu do hnízda dostane kočka, má prostě smůlu. Budky, jednotlivé stromy, to se dá ošetřit tak, aby se tam nedostala prostě fyzicky - ale neodnaučíte jí to. Četla jsem, že v usa se kočkám amputují drápky, aby se chovaly vzorně. Jsem zvědavá, kdy to dorazí sem. Ptáčci jsou milí (i když si to žížaly jistě nemyslí) a je mi jich líto a kočku za to chválit nebudu, ale prostě to tak je - kočky jsou lovci, ptáci jejich kořist.

doplněno 01.07.12 10:27:

Jééé, takovou jsme jednu taky měli. Je i ta vaše černá? Mám dojem, že nadměrná chytrost jde s touhle barvou ruku v ruce Byla schopná čekat celou noc omylem zavřená v kredenci, jenom aby ráno udělala "baf" do obličeje prvnímu, kdo bude chtít hrnek a pak se vítězně procházela kolem po vzduchu lapajícímu zoufalci... :-D Ale ta nic tak malého jako ptáci nelovila - vrhala se na psy a svůj život ukončila ve statečném boji s jezevcem - ač nedospělý, je podivuhodné, že boj skončil remírou *plac* Zvoneček je pro ní neštěstím nejen kvůli společenskému životu, ale že obojky jsou obecně docela nebezpečné, když se někde šplhá. Víc než jednu číču jsme stahovali z větve, než se přijala jiná protibleší opatření

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.07.12 10:06

Sargo mně je líto těch ptáčků, když by jste slyšel nářek těch rodičů asi by jste změnil názor...

doplněno 01.07.12 10:21:

Ona je většinou nachytá při prvním výletu z hnízda, budu hledat dál třeba se nějak zadaří, když už umí "na místo" a "lehni" třeba je nadaná a když ne tak bude nosit rolničky *cert*

doplněno 01.07.12 10:37:

Néé je mourovatá , drzá taky, ze začátku nám i pejsky (labradoři) mlátila, jinak ten výcvik probíhal příkladem, takže pes šel na místo po příslušném povelu a ona zjistila že jí přestanu pronásledovat když je také na místě. Jinak antiblech obojek již zvládá tak ho zkusím ozvučit*hi*

Datum: 01.07.12 10:23

Slýchávám ten nářek každou chvíli. To pak vletíme se psem na zahradu a někdy zjednáme pořádek.

Roky nám na zahradě hnízdí kosi, jenže oni bohužel neví, co je to plot a že u nás se mláďata mohou učit lítat docela bezpečně, ale že hned za plotem na ně číhají kočičáci. Jsou to kočky z širokého okolí, mají doma své misky, ale lov je prostě baví. Tuším, že z první letošní snášky nepřežilo ani jedno kosí mládě. Ano, je to velmi smutné.

Ohodnoceno: 1x

Od: kejki
Datum: 02.07.12 00:45

Chytrá kočka nezvoní déle jak dva dny.

Mám rád zpěváčky, i ty vrabce pod střechou. Když řvou, protože vyvádějí, jsem ochoten na jeden den zalígrovat chlupáče doma. Ale na druhou stranu, jedna snůška jsou 4 kousky a tři snůšky do roka - ani příroda nepočítá, že přežijí všichni.

A straky plení hnízda pěvců ještě hůř než kočky, tam bych určitě nelitoval, jsou přemnožené a drzé.

Datum: 01.07.12 10:26

Mojí mamce ta její mrcha chlupatá už několikrát vyplenila hnízdo kosáků v pámelníkovém křoví. Mamka ji omlouvá, že je to její pud a že se s tím nedá nic dělat. Má asi pravdu, ale přesto je mi těch ptačích miminek líto. Navíc, mamčina kočka je přežraná, dostane, co chce a tak to z hladu zaručeně nedělá. Spíš z lumpárny.

Pes se nechá od nějakého špatného záměru většinou odvolat, překazit mu to, kočce ne. Ledsa se za ní plížit těmi pámelníky a vteřinu před zamýšleným činem ji popadnout za ocas. A snad i proto mám raději psy. Se psem se "domluvíte", s kočkou ne. *bzum*Jaga.

Datum: 01.07.12 10:34

Však tu rolničku ne napořád. Jen na dobu hnízdění. *hej*

Od: ron*
Datum: 01.07.12 11:25

Trochu bych se bála, že když dám kočce rolničku, bude z toho splašená, uteče. Navíc má myslím dost citlivý sluch.

Samozřejmě ptáčků je mi také moc líto, ale je to příroda. Je to přirozené.

Od: krkovicka*
Datum: 01.07.12 12:25

Tak ten náš trhal z jara kosy.Ve čtvrtek dotrhal ptáče straky.Vyhazoval jí do vzduchu,dělal s ní kotouly,až mrtvolku nechal ležet.Onehdy jsme měly po zahradě rozkously dvě ptáčata ještě holá.Přirozený pud to je.Nebudu zatím to řešit.Žádnou rolnicku...
doplněno 01.07.12 12:29: Ta máma straka řvala jak pomanuta,snažila se kocoura odehnat.Když nebude lovit ten váš ,uloví ho někdo jiný.

Od: olaf71*
Datum: 01.07.12 15:14

třeba by jí to vysvětlil Orel skalní

Od: elisme*
Datum: 01.07.12 22:26

Myslím si že kočka se to uplne nenaucí, ale mohla by to dodrzovat alespon pred Vami. My mame papousky v kuchyni a odnaucili jsme ji skakat na klec tak, že jsme dali do rozprašovače na kytky vodu a vždy když na klec skočila tak jsme ji rozprašovacem maličko strikli a rekli ne. Nevim jestli je to dobre reseni, ale nam to pomohlo a kočička se sice ve vane nekoupe, ale ani se ji nejak vylozene neboji.

Od: maru22*
Datum: 04.07.12 11:44

Já bych kočkám určitě rolničku na krk nedala. Vždyť mají ohodně lepší sluch, než mi lidi a představa, že by kočka měla mít obojek pro mne také nepřipadá v úvahu. Vždzť kočka leze po stromech a když se jí obojek zasekne o větvičku, tak se může udusit...

V přírodě je mnohem více volně žijících zvířat, které loví ptáky a žádné problémy s tím nejsou. Ptáci umí lítat, a tak mají výhodu. To, že kočka chytne malé ptáčátko, je prostě koloběh života. Silnější přežije, slabší umírá. S tím se musíme smířit, ať se nám to líbí, nebo ne.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.