Výroba akvária pro vodní želvy

Od: Datum: 09.01.14 18:40 odpovědí: 9 změna: 11.01.14 15:53

Dobrý den,

kolik by stálo udělat akvárium / želvárium pro vodní želvu o rozměrech 170x60x70 cm? Vyplatí se to nechat udělat, nebo je levnější si nechat nařezat skla a slepit si to sám?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 09.01.14 20:16

Cenu za zhotovení akvária odhaduji okolo 4-5 Tis. Pokud si skla necháte nařezat a slepíte si ho sám, ušetříte. Ovšem pokud to umíte. Ono slepit akvárium o objemu 714 L, není jen tak. Já bych se bál, že by prasko a pak by mi plaval barák :D

Nařezání skla bych viděl cenově okolo 2-3 tis. Zeptejte se ve více sklenářství, ceny budou rozdílné.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.01.14 22:03

Nechat si to udělat, tak velké akvárium... bál bych se že se ve spojích rozjede, sklo použít tvrzené...

Ono taky skoro 700kg vody není žádná legrace.. už jen to někde postavit... xDD aby jste ho pak někdy nenašel ve sklepě.. :)

Od: bankman
Datum: 10.01.14 09:36

No ja nemyslel, že to bude akvarim naplnění až povrch vodou :) Je to pro vodní želvu a té stačí cca. výšku vody podle výšky krunýře což v mém případě je nějakých cca. 20 cm. Zbytek má zabránit tomu aby mi nevylezla :)

Od: pb®
Datum: 10.01.14 10:33

Hlavně si vymyslete, jak budete akvárium čistit. Ony vodní želvy jsou prasátka a je třeba jim vodu měnit minimálně jednou týdně. Běhat přitom s kbelíky špinavé a smradlavé vody přes celý byt, to není právě nejšťastnější řešení. Proto se želvária dělají i s výpustí.

Datum: 10.01.14 13:59

No já mám doma již něco přes 15 let vodní želvu a musím Vás vyvrátit z omylu, že by něco smrdělo. Ono je to i o tom, jak se o to člověk stará a zásada číslo 1 je nekrmit v želváriu. To že jsou prasátka, tak s tím souhlasím :) Ale nevím co je to smradlavá voda. Navíc mi neusále vodu filtruje externí velký externí filtr. Ale s tou výpustí, díky za připomínku, to musím uznat, že je opravdu dobrá věc :)

Datum: 10.01.14 09:54

Takže pokud jste jen trochu šikovnej, tak si to slepte sám. Ušetříte nemalý peníz. To ale musíte odhadnout sám, jestli to ve vašich podmínkách zvládnete. Minimálně jednoho člověka k ruce, který bude přidržovat a hodně prostoru kolem sebe.

Datum: 10.01.14 14:00

Tak já si myslím, že bych to zvládl slepit :) Akorát řeším, jaké to musí být sklo a jaké tloušťky? :)

Od: jm*
Datum: 10.01.14 20:30

Aspon 8 mm.

Datum: 11.01.14 15:53

Tady si zkuste zadat nezávaznou poptávku, uvidíte. http://www.sklorex-akvarium.cz/teraria/zelvaria-sklorex/ Jinak myslím, že udělat si to sám bude nejlevnější.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.