Je to u naše Labradorky horkem?

Od: Datum: 30.06.12 07:38 odpovědí: 3 změna: 30.06.12 10:39

Máme Labradorku seniorku(13let) ale až na zrak je úplně bez problému,včera pobyvala střídavě na zahradě a doma v chladné chodbě.Večer zvracela a od té doby je nějaka divná,jen poléháva nechce pít vodu i když kousek rohliku ráno neodmitla ale zase si šla lehnout což u ní nebývá zvykem...myslite že to bude těma vysokýma teplotama a ven bychom ji neměli pouštět.Ještě nikdy na horka tak nereagovala,pravidelně ji v tak vysokých teplotach schlazujem vodou.Možná starší pejsci tak na horka reagují...nebo raději navštívít veterináře.poradte.Díky

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 30.06.12 07:48

Dobrý den,

v takovém horku mohlo dojít k přehřátí organismu. Labradoři jsou na přehřátí citliv, víc než jiná plemena . Vaše labradorka je už staršího věku, může to být cokoliv. Mohla i něco špatného někde sníst. Špatné je, že odmítá vodu. Radím nechat ji v klidu v chládku, vodou ji aspoň omývat čumák, třeba se napije. Pokud se nezlepší, tak veterinář.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 30.06.12 09:43

Ze je presla muze byt horkem, ale to ze nepije je problem. Pokud bude vodu odmitat, tak bych veterinari spon zavolala, Bud vam poradi at do ni zkusite neco dostat treba velkou injekcni strikackou a nebo ji bude chtit radsi videt. Dehydratace, zvlast v tomhle veku, je fakt nebezpecna.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 30.06.12 10:39

Chudáček starý, nemá to jednoduché. Bude to tím horkem. Na to ochlazování vodou dejte raději pozor. Říkám to podle sebe. Mám už roky a tepny v dost dezolátním stavu. Říká se tomu choroba ischemická? Špatně snáším prudké změny tepla, V zimě, když vejdu do tepla, třeba do obchodu a pak ven do mrazu, není mi nadvakrát. Na chodbě domu vždycky chvíli otálím, dokud se kapku nezahřeju. Teď, když příjdu z horka domů, nemohu vlézt pod studenou sprchu, jako dříve, ale spíše pod teplou. Dříve jsem zápěstí strčila pod tekoucí studenou vodu a to mi hodně pomáhalo, teď to také nejde. A vlasně vaše psina je stejná babka jako já, s krevním oběhem naprd! Takže s prudkým chlazením velice opatrně! *hej*Škoda, že jsem kdysi neudělala fotky. Na výstavě při čekání, měla spousta psů mokrý kapesník na čele. Mám pocit, že Mařenka také kdysi tady dala fotku mopslíků s obkladem na hlavě. :D To nepití bych asi řešila injekční stříkačkou s vlažnou vodou za zadní zuby, zavřená huba a nastříkat do krku. *hi*

doplněno 01.07.12 10:36:

https://www.poradte.cz/zvirata/1944-jak-ochladit-pejsky.html:D

Ohodnoceno: 1x

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.