Zbučení z plynového bojleru

Od: Datum: 29.06.12 22:03 odpovědí: 6 změna: 30.06.12 23:36

ahoj a dobrý večer ,

mám možná trochu hloupý dotaz ,ale fakt jsem z něj nesvá. Doma v kuchyni ,(žiji v paneláku v posledním patře pod střechou) ,slyším v blízkosti plynového bojleru hluboké bzučení ,jako sršní ,které tu kolem oken mimochodem poletují docela ve velkém .Strávila jsem posloucháním asi půl dne,vždy když jsem to uslyšela ,ale nepřišla jsem na to ,odkud to přichází ,na vosy ani včely mi to nevypadá ,je to takové to "hrubohlasé" bzučení ,a mám pocit ,že vychází z bytu ,ne z venčí ,přitom je v bytě nemám ,napadlo mně ,že mají hnízdo v komíně ,ale to snad nejde? nebo jo? když zapnu teplou vodu ,karma začne hořet ,tak zplodiny by je asi vyhnaly nebo v horším zlikvidovaly ,nebo se mýlím?Někde je mám blízko ,děsím se ,až mi začnou lítat po bytě ,na druhou stranu nedokážu říct ,odkud ty potvoráky slyším? Když jsou v komíně ,dostanou se karmou do kuchyně nebo ne?Mám husí kůži už ted *modla* doma je nechci...

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.06.12 22:07

Splodiny z kotle by je určitě vyhnaly. Ale nemáte tam náhodou i odvod na digestoř? Tam by totiž klidně mohly být.

Od: samadoma*
Datum: 29.06.12 22:08

ne ,miki,digestoř nemám*nevi*

doplněno 29.06.12 22:13:

Vlastně jediný vývod o kterém vím ,je z karmy a to do komína .jen nevím ,na jakém principu je ten komín vevnitř ,jestli je tam ještě v tom nějaká vložka ,třeba jsou mimo ten prostor ,jak jdou zplodiny ,a jsou mezi komínem a vložkou ,ale co já vím ,jak to vypadá v komíně našem?když tam není vložka ,tak nechápu ,odkud je tak dobře slyším

Od: mowla*
Datum: 29.06.12 22:21

No - pokud v bytě není jiný vývod do ventilace, než z karmy do komína, těžko mohou odněkud přiletět... ;)

BTW - komín musí být vyvložkován, takže mají-li hnízdo někde v tělese komína (mimo vložku), mohou být slyšet - ale zdá se mi to velmi nepravděpodobné. Nevibruje spíše nějaká část vzduchotechniky/komína?

doplněno 29.06.12 22:23:

BTW - odkud "je" slyšíš - pokud nedokážeš místo lokalizovat ty na místě, my po netu zjistíme leda z křišťálové koule... :-D Lituji, nemám. *smich*

Od: frantiseks*
Datum: 29.06.12 22:27

Sršně to není žádná sranda , a jejich likvidace také ne kdyby se vyrojily a letěli na vás dokážou vás i velice vážně zranit a kdyby vám někdo nepřivolal pomoc můžete zle skončit. Na to radši odborníky. Taky smě měli sršně na půdě nějaká specialní služba je zlikvidovala během hodinky dali tam i nějaký postřik a vzali si za to 500 kč. Radím zavolat odborníky! *palec* Určitě nezkoušet sám a když tak alespoň ochrané pomůcky dlouhé rukavy rukavice.

Od: viky®
Datum: 30.06.12 01:11

Dobrý den. Sršni, kde v paneláku mohou být? Musíte tam mít větrání špajzka v kuchyni, většinou je větrání dole a nahoře ve špajzce. Podívejte se kolem oken nahoře, je to těsně jako pod střechou, ale kousek od okna, jak je spoj panelu. Někdo vám určitě spravuje dům, požádejte o kontrolu plynového komínu na střeše. Já bych si kontrolu plynového spotřebiče, objednejte přímo u plynáren s tím, o co vám, konkrétně jde. Jestli někdo ví, kde mohou sršni mít hnízdo v plynovém komínu, tak to budou vědět oni. Jen můj názor.

Od: samadoma*
Datum: 30.06.12 23:36

Díky všem za odpovědi ,s tou špajzou je to tak ,že skrze ní vede stoupačka (voda) ,a je to v blízkosti toho komína ,tam odněkad to jde slyšet ,no odborníka zavolám ,sama nééé*bezim* to bych si zpřelámala nohy ,jak bych strachy utíkala

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.