Pes a hárající feny

Od: Datum: 29.06.12 10:38 odpovědí: 14 změna: 07.08.12 10:06

Zdravím. Chtěla bych se zeptat, co dělat, když mi pes čmuchá po háravkách.. Snažím se jej vodit na vodítku co nejméně, ale jakmile ucítí místo kde se předtím vymočila hárající fenka hned je hlavou mimo... Nevím, zda jej mam nechat vyčmuchat nebo jej okřiknout. Přivolání má dobré, dokonce jsem schopná ho odvolat od běžícího králíka, ale jakmile se začmuchá po háravce, musím hodně křičet, aby si mě všimnul a potom pomalým krokem ke mně dojde.
Co děláte v takové situaci vy? necháváte psa ať se vyčmuchá a potom dojde nebo jej káráte?.
Nejlepší by bylo to psa odnaučit. Ale hormony jsou hormony a kastraci nechci.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 29.06.12 10:50

Dobrý den.

Je velmi těžké toto psa odnaučit, možná až nemožné.Náš pes také venku plní všechny povely. Ale, jak říkáte, cítí fenu a nemůžu ho od místo, které označkovala odtrhnout. Důrazně ho přivolám ho k sobě a pochválím,že přišel. Poslechne ale nerad.Jsou to hormony. :)

doplněno 29.06.12 10:58:

Taky se přimlouvám Hlavně žádná kastrace.:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hankauk*
Datum: 29.06.12 10:51

Já vodím psa na vodítku. Bez vodítka smí jen na louce a za předpokladu, že tam není jiný pes. Ten náš moc daleko ode mě neodbíhá. Vždycky ho dopředu upozorním, že nesmí daleko. Když narazí na případné místo, tak ať si čmuchá... U toho zůstane. Stopu nechytá, aby si za fenou došel. (A to je lovecký - na bažanty, kachničky...) Když je na vodítku, tak si čmuchá taky, ale pak zavelím, že jdeme a jde. *smich*

doplněno 29.06.12 10:53:

Náš taky občas zamrzne na místě. Ale musí jít... pak si tak zvláštně pomlaskává a cvaká zuby. A slintá... Jenže než dojdeme domů, tak ani neví, že takové místo po cestě potkal. *smich*

doplněno 29.06.12 10:55:

Kastraci neděljte. Pokud nevyvádí a doma třeba neokusuje nábytek či nedělá horší věci, tak je kastrace zbytečná. Mám taky obavu, že občas může kastrace změnit celkovou povahu psa. A ten náš je optimistický šmudla se super charakterem. KDyby se z něj měl stát ležící "koberec", tak by to bylo to nejhorší, co bychom mu udělali.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: manasek*
Datum: 29.06.12 11:01

Náš taky vždycky klepe tlamou. Po chcvilce ho to přejde. Někdy se schválně vracím na místo, kde za začmuchal a odvolávám ho odtuď. Jenže na po druhé už tuší o co mi jde a příjde na první zavolání. Ono jde hlavně o to, abych nemusela mít strach, že ho někde ztratím. Když jej při venčení nevidím už volám jako o život a jak jsem psala, když se začmuchá, tak se rozejde až přepomalým krokem, takže chvíli mu to trvá a než mi dojde do zorného pole, tak dostávám záchvat paniky, že mi jej někdo ukradnul. Musí na mě být občas až legrační pohled. :D

Datum: 29.06.12 10:59
avatar

Jojo, háravky jsou kapitola sama pro sebe. A taky důkaz, že je všecko jak má být, že mladému "to" funguje. *jasne* Vodítko a ochod, co jiného se dá dělat? A když některou nachytá bez vodítka? Panička čubinky měla hlídat! *vtip*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: manasek*
Datum: 29.06.12 11:09

O fenku moc strach nemám, máme doma romantika, ten než by "došel na věc", tak jsem u něj. :D

Datum: 29.06.12 11:40
avatar

Nejsem si jistá, zda by měl stejný pohled na věc i majitel fenky. Kdyby k mé fence přicválal nějaký jiný pes bez vodítka, košíku a páníček bůhvíkde... tak se asi bude divit.

Zřejmě budete muset psa více vodit na vodítku. Vám to sice možná nevadí, ale kolemjdoucím pejskařům, maminkám s dětmi apod. to může být nepříjemné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: manasek*
Datum: 29.06.12 11:58

Nevím, kde berete informace, které zde vůbec nebyly zmíněny. Ale v životě se můj pes ať už byl na vodítku nebo bez, nepřiblížil bez mého dovolení k maminkám, kočárkům a dětem. Dokonce často zakazuji dětem, aby chodily k mému psu, protože ne vždy mají ony dozor. Jedná-li se o pejskaře, psa si samozřejmě vždy odvolám a zatím se k hárajícím fenám dostal pouze na cvičáku, kde to bylo součástí výcviku a jednou jedna "zodpovědná" paní nechala svou hárající fenu lítat kolem mého psa, jenž byl na vodítku a ani si ji nepokusila zavolat.
V předchozím příspěvku jsem psala, jak by se můj pes zachoval, ale nepsala jsem, že se tak stane.
Nemám ráda neohleduplné pejskaře, a tak se jím ani nesnažím být.

Datum: 29.06.12 12:30
avatar

Tak určitě kolem lidí procházíte, když někam jdete... vím, že Vy můžete třeba s 99% jistotou říci, že Vás pes poslechne i bez vodítka... a vědí to i ostatní? Znám dost lidí, pro které je každý pes bez vodítka potenciální nebezpečí, jakkoli se za něj páníček zaručí. Tím to nemyslím nijak zle, tak se neurazte:)

Každému, kdo chodí se psem na cvičák, fandím, protože se snaží vychovat z něj pořádného poslušného psa.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: manasek*
Datum: 29.06.12 12:43

Musím říct, že občas po nás někdo pokukuje, ale když vidím, že někdo má strach ze psů, tak připnout vodítko není problém. Samozřejmě i já si svého psa hlídám, ono každý reaguje jinak. Když na mě jednou jeden opilý pán natáhnul ruku můj pes strnul naježil se a odmítal se hnout, podotýkám, že byl na vodítku. Nejhorší bylo, že ten pán to viděl ve svém stavu jako výzvu ke hře.
Jinak omlouvám se, jestli jsem se na vás v předchozím příspěvku osočila, ale nemám ráda lidi, jež soudí jiné, aniž by věděli pravdu. Je mi jasné, že jste to nemyslela zle.

Datum: 29.06.12 12:59
avatar

V pohodě:) Možná jsem svoji myšlenku podala moc ostře:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jokr
Datum: 29.06.12 20:40

Háravá fena probudí k životu i psa dědouška... Mohla byste vědět, že psí moč a výkaly vůbec obsahují celou škálu informací, které si další pes "přečte" Nechte tedy svého psa, aby si přečetl poštu. Nepíšete nic jaká je to rasa, takže má-li pes povel "volno", no tak ať si vyřizuje tu svoji poštu, má-li povel k noze, neexistuje, aby čenichem šmejdil po rozích a patnících... Nevíte náhodou, koho má Váš pes za pána, tedy kdo je u vás Alfa samec?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: manasek*
Datum: 30.06.12 14:11

O tom, že pes získává z moči informace vím, ale nemám problém odvolat psa, když se začuchá do "normální" moči. Když mu ale dám povel "k noze", když čmuchá po háravkách nebo jakýkoli povel, tak se jeho tempo blíží hlemýžďům.
Pánem bych měla být asi já. Krmím ho, venčím ho, cvičím ho...

Od: jokr
Datum: 30.06.12 22:33

Vzpomínám si na dětství, kdy starší brart přinesl štěně NO. Veškeré úkony, které Vy popisujete (venčení, krmení, cvičení) jsem dělal jenom já, ale když přijel bratr, tak byl s poslušností konec a pánem byl starší bratr, já byl Beta.. Trvalo opravdu dlouho, než jsem ho "přesvědčil", že Alfa jsem já... a potom byl ovladatelný jako hodinky. Tak buďte trpělivá, nechtějte všechno hned. Také záleží na Vašem jednání ve Vaší "smečce", tj. rodině. Co my lidé studujeme hodiny, dny... "kdo v rodině nosí kalhoty", pes to má zmáknuté ihned a bude Vás brát jako Betu, když vůdcem smečky, rodiny, je někdo jiný. No a nakonec, nepoužívejte vůči zvířeti ženské manýry, není to stroj, je to živý tvor. Ohlédnout se za dámou, která by mohla stát za hřích přeci není trestné, tak se nezlobte ani na psa. Díky za něho.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trixie*
Datum: 07.08.12 10:06

Já si myslí že pokud je pejskovi víc jak 5 měsíců že to odnaučit nejde.Tohle prostě k životu psa patří.Nechte ho očuchat on to nebude dělat hodinz a určitě,když ho zavoláte nebo malinko okřiknete tak přibehne.A nebo se to dá odnaučit že,když to bude dělat škubněte s vodítkem. :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.