Jak vyhubit podzemní včely

Od: Datum: 29.06.12 10:29 odpovědí: 11 změna: 09.07.12 06:33

Dobrý den, na zahradě máme plno malých dírek, ze kterých vylétají podzemní včely. Můžete mi poradit, jak je vyhnat nebo zlikvidovat? Děkuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 29.06.12 10:44

Dobrý den,

jsou-li to opravdu zemní všely, tak bych je nuhubila. Jsou užitečné.

Viz. Zemní včely, včely samotářky či poustevnice, jsou poměrně málo známé druhy včel a to i přesto, že jsou význačnými opylovači a není potřeba se o ně starat, jako o včely medonosné. Od medonosek se liší i tím, že netvoří roje a tak si jich často v přírodě ani nevšimneme. Nemají kastu dělnic a všichni jedinci jsou plodní - jak samičky, tak trubci. Jsou to samotářky a také se tak chovají, kladou . Na území naší republiky žijí desítky druhů těchto včel a každý má jiný způsob života. Žihadla mají, ale i když je chytnete do ruky, nemají nutkání je použít.

Ohodnoceno: 3x

Od: cockpunk*
Datum: 29.06.12 14:19

No nevím jak ron ale já to mít před domem na zahradě tak nerozlišuju jestli je to včela nebo vosa a rychle s tím pryč*smich*

Způsobů je určitě víc ale my když jsme takhle likvidovali vosy tak jsme je vypalovali. Jen to musíte dělat pozdě večer až přestanou lítat.

Datum: 29.06.12 15:40

Pokud to budeme dělat takhle, tak nám nezbude než opylovat sami.

doplněno 29.06.12 15:45:

Lidi žijme v souladu s přírodou, i ten nejmenší hmyz je důležitý.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.06.12 16:51

Neříkám dělat to tak vždycky. Já sám chodím s otcem včelařit i když mě to nebaví ale otec už má přece jen nějaký ty roky... Takže vím jak jsou včely důležitý. Ale zaleží na situaci. Právě proto jsem psal mít to na zahradě před domem...

Od: jokr
Datum: 29.06.12 20:34

Nepřišel byste mi pomoct se sousedem? Okupuje mi část zahrady... To bych už raději ty včely. Ostatně, na naší zahradě či celém pozemku má tahle havěť zelenou. Žije si tu volně a svobodně ropucha, bůhvíkolikátá generace ještěrky obecné, pravidelně přilétají jiřičky i vlaštovky (budují si hnízda přesně podle norem EU), rehek domácí je kamoš, konipas horský letos nic... Nikdy nás nic neštíplo, myši v domě nejsou naprosto žádné ani v té největší zimě. Kočku vlastní sice nemáme, ale máme venku misku, kde jakási tulačka vždycky něco maličko najde. Ne, nekrmíme ji, ale aby v misce něco málo našla na zub... Už i kuna nám přestala dělat svoje véčka na zápraží...

Datum: 30.06.12 02:12

OK ve všem s Vámi souhlasím taky žiji na vesnici, taky máme na zahradě kde co ale co je těžké pochopit na tom že jsem řekl že záleží na situaci? Když budete mít trávník před vchodem, budou Vám tam pobíhat vaše děti, vy kolem toho několikrát denně chodit, nedej Bože na to bude někdo hodně alergický a najednou tam budou lítat podzemní včely tak už vidím jak každý skáče radostí: Jééé včelky přiletěly to je ale nádhera*ua*

Jen jsem poradil jak jsme likvidovali vosy tak sory za radu.

Datum: 29.06.12 21:50

Omlouvám se, že Vám odpovím otázkou ale co Vám na nich Vadí?

Od: 77dana
Datum: 01.07.12 12:15

Děkuji za rady.

Máme rádi jakákoliv zvířátka, sami jich máme několik, ale mít zemní včely v trávníku před domem a přímo kolem bazénu? Myslím, že by se to i vám - zastáncům nelíbilo. Kdekoli jinde nám opravdu nevadí. Proto můj dotaz.

Děkuji za příspěvky!

Od: michalov*
Datum: 03.07.12 21:03

Udělali jste si bazén na špatném místě...*smich* Jsou to samotářky.Jsou plaché a neutočné.Spíše bych přemýšlel jak s nimi vyžít. S fleku bych Vám poradil jak je zlikvidujete během pár vteřin,ale neudělám to. Dal bych návod nějakým lumpům co by to případně četli.Prostě máte ten bazén na špatném místě. *smich*

Tyhle včely na zahradě mám zase já.Mám je dobrovolně. Na rozdíl od těch Vašich se aktivně brání,když jste příliš blízko jejich hnízdu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.07.12 16:11

Proč chcete likvidovat užitečné opylovače a také predátory, kteří likvidují škůdce? Nějak jsem to nezachápala...

Ohodnoceno: 1x

Od: 77dana
Datum: 09.07.12 06:33

limetka , ron :D

raději půjdu do jiné rubriky, vidím, že jsem navštívila špatnou rubriku!

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.