Jak vyhubit létající hmyz?

Od: Datum: 29.06.12 08:51 odpovědí: 4 změna: 29.06.12 21:01

Prosím, druhým rokem mi na dvoře/obytném/ vylézají létací hmyzáci.Původně jsem myslela, že jsou to mravenci, ale ne. Vypadá to spíš jako malá včelka, rozměr max. do 1 cm, barvu také na zadečku žlutohnědou. Dělají do země dírky a vyvrtávají kopičky hlíny, takže na 1m2 je už nyní zhruba 10-15 kopiček. Zkoušela jsem do dírek nalít chemii, lila vařící vodu- a ráno překvapení? Za každou poškozenou dírku další nové vedle! Loni jich bylo pár,s tačila jsem opravdu likvidovat vařící vodou a jarem, teď bych snad musela nechat celý zatravněný dvůr vybetonovat.

Díky!

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 29.06.12 09:38

Dobrý den.

Nevím, co by to mohlo být. Zkuste do okolí zavěsit žluté lepové destičky. Nebo místo výskytu vystříkejte biolitem.

Nemáte fotografii?

Datum: 29.06.12 09:56

My jsme měli takové vosičky ve staré zdi. Ony si zvykly na nás a my na ně. *jasne* http://www.biolib.cz/cz/formsearch/?action=execute&searcharea=100&string=pest%C5%99enka*jasne*Když to vyrolujete, dole jsou obrázky

Datum: 29.06.12 21:01

To co popisuje paní, nejsou pestřenky. Ty si komůrky nadělají...

doplněno 29.06.12 21:01:

..nedělají..

Datum: 29.06.12 21:00

A proč vám vadí, dělají si jen komůrky kam přinesou třeba housenku a nakladou k ní vajíčko. Housenka slouží jako konzerva pro rostoucí larvu. Jsou užitečné, loví škůdce na zahradě...

doplněno 29.06.12 21:06:

Taky je máme na zahradě, zadejte si do vyhledávače kutilka.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.