Chycená andulka-dá se ještě ochočit?

Od: Datum: 27.06.12 21:13 odpovědí: 2 změna: 27.06.12 21:42

Jeden den se u nás na zahradě objevila žlutá andulka, nedalo nám to a tak jsme se vydaly na lov. :) Andulka už byla slabá, ale podařilo se nám jí chytit. Sice jsme jí chytily až na druhý den, ale vypadá v pořádku. Ovšem, problém je v tom že nevíme, zda půjde po takové zkoušce znovu ochočit. To, že jsme blízko u klece jí nevadí, ovšem když se otevře klec, začne neuvěřitelně vřískat (Nadávat) Myslíte si, že půjde ochočit nebo to nemá cenu? (Každý den se s ní snažíme komunikovat a dávat jí pamlsek z ruky.)
Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: viky®
Datum: 27.06.12 21:41
avatar

Dobrý den. Dopřejte andulce klid, dejte jí jídlo, pití, nějaké větvičky a nechte jí v klidu. Musí si zvyknout na nové prostředí, nové hlasy. Mluvte klidně kolem ní, ale dejte jí čas, nevíte jak dlouho bloudila, než k vám doletěla.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kosmonaut*
Datum: 27.06.12 21:42

Doporučuji ptáka nechat absolutně v klidu,nestresovat ho!Hezky ho krmte,stačí 2x denně podávat zrní pro andulky popřípadě nějaké vitamíny pro andulky.Pták je očividně ve velkém stresu,pokud ho někdo choval doma v kleci tak nebyl zvyklí na venkovní prostředí tudíž byl na útěku v neznámém prostředí a ve velkém stresu,většinou to dopadá tak že pták zahyne vyčerpáním jelikož se bojí přistát a letí dokud mu síly stačí,má totiž strach ze stromů,střech a všeho nového protože toto všechno vidí poprvé,má velké štěstí že ho někdo našel.Postupem času si ve vás vybuduje důvěru když ho nebudete nějak stresovat,pozor na děti ať ho zbytečně nedráždí :)

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.