Papoušek agapurnis

Od: Datum: 27.06.12 14:59 odpovědí: 4 změna: 01.07.12 22:37

Dobrý den,chtěla bych se zeptat na tento druh papouška zda je vhodný k dětem?Zda se dá ochočit?A jestli se může naučit mluvit(pár slov)Před tím jsme měli andulku a ta byla ochočená dokonale a mluvila také hezky.Děkuji hezký den


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.06.12 15:41
avatar

Záleží,katerý druh, mnoho druhů se totiž obtížností nedoporučuje začínajícím chovatelům. U papouška nikdy nemáte jistotu, že se naučí mluvit, a i když se agapornisové mohou naučit některá slova, nikdy to nebude jako u andulky, žaka nebo korely. Někteří chovatelé sami píší, že agapornisové se mohou ochočit, ale mluvit se nenaučí. V každém případě je nutné mít agapornise od mláděte.

Pokud chcete papouška, který dovede dobře napodobovat, zaměřte se na Žaka šedého. Problémem žaků je však velká individualita, inteligence a docela značná síla, takže zatímco jeden může děti milovat, druhý je bude nenávidět a napadat.

Agapornis sice nemluví, ale zase se k dětem hodí více, je menší a barevnější.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klementyna
Datum: 28.06.12 09:56

Máme agapornise doma. Mluvit neumí a ani nevím, jestli jsou toho tito ptáčci (mimochodem není papoušek, ale papoušík) schopni. Zato umí báječně napodobovat zvuky. Co jsem se naběhala, než jsem zjistila, že mě opravdu nějaký debil zbůhdarma neprozvání a jen doběhnu, tak zavěsí, ale že si ze mě dělá srandu náš pták, stejně jako ty dááávno namazané dveře, že už opravdu nevržou. Jako andulka se ochočit nedá, ale zdá se, že rád nás má. Rád si hraje s dřívkem, když mu jej dáváme, ale klovnutí do prstu je docela bolestivé. Taky je dost hlučný, takže když si chce občas pokecat s televizí, tak z filmu nic nemáme. Ale stačí, když si s ním předtím "pokecáte" a dá pokoj. Většinou ale začne, až když je někdo vzhůru, takže nebudí. Pokud ho teda nerozčílí nějaký pták venku .o)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.12 10:09
avatar

Podle mého názoru byste měli zůstat u andulky. Agapornis je "uřvaný", ochočit se jako andulka moc nedá. Ale hlavně: Agapornis je "párový" ptáček a je dobré, aby byli chovaní v páru. A v páru je pak ochočení ještě těžší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elisme*
Datum: 01.07.12 22:37

Táta je chová a když se někdo na to zeptá tak je vetsinou nedoporucuje jako mazlíčka. Andulka je velice oblíbená z nejakeho duvodu a myslím si že je nejvhodnejsi do rodiny.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.